[ul. Wyspiańskiego] CH Res-Vita

Plany, marzenia, niespełnione obietnice...

[ul. Wyspiańskiego] CH Res-Vita

Postautor: Kognakus » 26 cze 2014, 0:28

14.03.2013

Res-Vita na ostatniej prostej. Resovia dogadała się z miastem w sprawie działek

Obrazek

Były właściciel wycofał wniosek o zwrot terenów w rejonie stadionu przy ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie.

Na tej podstawie w środę umorzyliśmy postępowanie zwrotowe. Jeśli w ciągu dwóch tygodni nikt nie odwoła się od tej decyzji, będziemy mogli podpisać z CWKS Resovią umowę na wieczyste użytkowanie wszystkich terenów, o które prosiła – tłumaczy Grzegorz Tarnowski, dyrektor Biura Gospodarki Mieniem Urzędu Miasta Rzeszowa.
Klub spłacił roszczenia

W rejonie stadionu przy ul. Wyspiańskiego miasto ma ok. 1,5 ha gruntów. Po sąsiedzku, od strony al. Witosa 1,3 ha kupił rzeszowski biznesmen Tadeusz Dykiel, który na całym terenie zamierza zbudować centrum handlowo-rozrywkowe Res-Vita i hotel.

Aby uniknąć przetargu, w którym miejskie działki mógłby podkupić inny inwestor, postanowił zawiązać spółkę z CWKS Resovią. Decyzją miejskich radnych, klub jako organizacja pożytku publicznego kupi prawo wieczystego użytkowania bez przetargu i wniesie działki do inwestycji jako swój wkład. Zyski, jakie uda się wypracować będzie przeznaczać na swoją działalność. Umowę użytkowania działek klub chciał podpisać już w ubiegłym tygodniu, ale niespodziewanie o zwrot 30 arowego fragmentu zwrócił się do miasta były właściciel.

- Ta sprawa jest już załatwiona. Spłaciliśmy jego roszczenia, wyjaśniliśmy wszelkie wątpliwości i liczę, że dzięki temu do końca marca sfinalizujemy umowę z miastem – potwierdza Aleksander Bentkowski, prezes CWKS Resovii.

Kwestią do dogadania pozostaje tylko cena wieczystego użytkowania gruntów. Zdaniem sportowców 7 mln zł to kwota rażąco za wysoka. Dlatego wczoraj zwrócili się do miasta z wnioskiem o udzielenie bonifikaty.

– Chcielibyśmy, aby miasto obniżyło cenę o równowartość infrastruktury lodowiska, które i tak zaraz po rozpoczęciu naszych prac trzeba będzie zburzyć. Naszym zdaniem urzędnicy powinni uwzględnić także fakt, że spłaciliśmy roszczenia w stosunku do ich działek – mówi prezes Bentkowski.

W ratuszu przyznają, że wniosek o bonifikatę wpłynął i zostanie skierowany na najbliższą sesję rady miasta.

– O wysokości bonifikaty trudno jednak na razie mówić. Wniosek dotyczący lodowiska wydaje się zasadny, ale w kwestii spłaty roszczeń mam inne zdanie. We wszystkich takich sprawach wnioski były tu odrzucane przez starostę, a klub płacąc wnioskodawcom sprawił jedynie, że nie odwoływali się dalej. W ten sposób nie zmienił sytuacji działek, a jedynie przyspieszył wydanie ostatecznych decyzji w sprawie zwrotów. Gdyby nie wydał pieniędzy, po prostu postępowania trwałyby dłużej, ale ich wynik byłby zapewne taki sam - mówi dyrektor Tarnowski.

Resovia i inwestor przekonują, że prace nad projektem Res-Vity są już na ukończeniu. Jeśli uda się szybko podpisać umowę na działki, budowa powinna się rozpocząć w drugiej połowie tego roku.


http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130314/RZESZOW/130319783

Obrazek
Awatar użytkownika
Kognakus
Administrator
Administrator
 
Posty: 343
Na forum od: 20 cze 2014, 22:05
Lokalizacja: Staromieście

Re: [ul. Wyspiańskiego] CH Res-Vita

Postautor: swiety » 19 paź 2014, 17:39

Bliżej budowy Res-Vity oraz lodowiska

Mimo opóźnień CWKS Resovia zapewnia, że w tym roku obok stadionu rozpocznie się budowa centrum handlu i rozrywki.

Res-Vita to duże przedsięwzięcie składające się z części handlowej, hotelowej i rozrywkowej. Prywatny inwestor chce je realizować między stadionem CWKS Resovii, a ul. Wyspiańskiego i al. Witosa. Ponieważ pod budowę potrzebne będą działki, na których w tej chwili funkcjonuje lodowisko, inwestor ma obowiązek wybudować nową ślizgawkę w swoim budynku. Obok niej także tor do jazdy na rolkach i ściankę wspinaczkową. Aleksander Bentkowski, prezes CWKS Resovii zapewnia, że firma kończyła już projekt kompleksu i szykuje się do złożenia wniosku o pozwolenie na budowę. Do końca roku ma ogrodzić plac budowy i wyciąć drzewa. Prace warte ok. 100 mln zł zacznie na wiosnę.

http://www.mmrzeszow.pl/artykul/blizej- ... -lodowiska


Ciekawe czy wizualizacja aktualna.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2686
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Wyspiańskiego] CH Res-Vita

Postautor: thecocain » 16 sty 2015, 16:01

Wycięli wszystkie drzewa na tej działce. Czyżby szykowali się do budowy?
thecocain
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 16 sty 2015, 16:00

Re: [ul. Wyspiańskiego] CH Res-Vita

Postautor: rabusar » 16 sty 2015, 23:45

No to po cyrku i wesołym miasteczku... Gwoli przypomnienia dodam, iż projekt jest autorstwa MWM.
Awatar użytkownika
rabusar
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 183
Na forum od: 16 sty 2015, 12:33

Re: [ul. Wyspiańskiego] CH Res-Vita

Postautor: paww15 » 18 sty 2015, 17:15

Najbardziej szkoda jest mi lodowiska, bo jest super.
i po co tyle galerii robią? BEZSENS!!!
Miłego dnia :)
paww15
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 94
Na forum od: 18 sty 2015, 17:14

Re: [ul. Wyspiańskiego] CH Res-Vita

Postautor: looky » 18 sty 2015, 18:31

Bardzo jestem ciekawy czy wobec istnienia w Rzeszowie już Decathlon Easy zdecyduje się wejść do Res-Vity tradycyjny Decathlon. Bardzo czekałem i nadal czekam na zwykły Decathlon, bo ten co jest obecnie to niestety ilością dostępnego asortymentu sporo ustępuje tradycyjnemu modelowi tego sklepu.
looky
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 103
Na forum od: 02 sie 2014, 13:01
Lokalizacja: Rzeszów, 1000-lecia

Re: [ul. Wyspiańskiego] CH Res-Vita

Postautor: swiety » 19 sty 2015, 19:22

Ostatni krok do budowy Res-Vity przy stadionie Resovii w Rzeszowie


- Inwestor kończy już wycinkę drzew, a lada dzień rozpocznie przygotowanie dróg dojazdowych do placu budowy. Końcowe, pełne pozwolenie na budowę będzie miał w ręku w lutym i wczesną wiosną zamierza rozpocząć roboty – mówi Aleksander Bentkowski, prezes CWKS Resovii.

Centrum handlowo-rozrywkowe Res-Vita prywatny inwestor chce budować wspólnie z klubem na działkach między ul. Wyspiańskiego a al. Witosa. Resovia wniosła do przedsięwzięcia działki od strony stadionu i lodowiska, do których nabyła prawo wieczystego użytkowania. Biznesmen ma natomiast sfinansować prace budowlane. Kompleks będzie się rozciągał od obwodnicy, aż po budynek niedokończonego hotelu, który od lat stoi przy samym stadionie w stanie surowym. Teraz zostanie zburzony. Ponieważ budowa centrum oznacza także konieczność wyburzenia lodowiska, którym przez lata zarządzał Rzeszowski
Ośrodek Sportu i Rekreacji, w umowie z miastem klub i inwestor zadeklarowali, że odbudują ślizgawkę w ramach swojego centrum.

- Jedyny dylemat dotyczy w tej chwili tylko rodzaju nawierzchni lodowiska. Inwestor mówił o sztucznym, całorocznym, ale bierze pod uwagę także naturalne. Problem w tym, że działałoby ono wówczas tylko 2-3 miesiące w roku. Tymczasem na lodzie syntetycznym można jeździć przez cały rok. W tej sprawie zasięgniemy jeszcze opinii miasta – mówi prezes Bentkowski.

Wokół lodowiska powstanie tor do jazdy na łyżworolkach, a obok także ścianka wspinaczkowa. Część handlową stworzą powierzchnie dla dużych najemców, którymi mają zostać m.in. markety budowlany, elektroniczny i spożywczy. Inwestycja zakłada także budowę pasażu z mniejszymi sklepami oraz hotelu z restauracją. Jedząc obiad będzie można oglądać zawody na stadionie. W CWKS Resovii nie ukrywają, że Res-Vita to dla klubu szansa na lepsze czasy. – W tej chwili regulujemy należności na bieżąco, ale stać nas na grę w III lidze. Mam nadzieję, że przy bogatym inwestorze skorzysta sport. Nowy sponsor to szansa na lepszy poziom naszych sekcji – mówi prezes Bentkowski.

Sportowcy cieszą się także z szansy, jaką otworzy przed klubem uporządkowanie terenów wokół stadionu. Poza Res-Vitą ma tu powstać także podkarpackie centrum lekkoatletyki, które marszałek województwa wpisał na listę kontraktu terytorialnego. Dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej chce budować nowoczesny stadion z bieżniami i zapleczem dla lekkoatletów. – Marszałek kilkakrotnie zapowiadał, że to bardzo ważna inwestycja dla regionu. Jesteśmy jedynym województwem, które nie ma takiego ośrodka – mówi prezes Bentkowski.

Jeśli nie będzie problemów, budowa Res-Vity potrwa do dwóch lat. Centrum lekkoatletyczne jest natomiast planowane do realizacji w trakcie unijnego rozdania pieniędzy na lata 2014-2020.

Po drugiej stronie al. Witosa inwestycję sportową planuje także prywatny właściciel działki przy hipermarkecie Real. Chce wybudować tutaj budynek dla marketu sportowego sieci Decathlon. Aby budynek mógł powstać, radni zlecili już miejskim planistom zmiany w Studium Uwarunkowań Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta, które uniemożliwia w tej chwili postawienie takiego sklepu. Następnie na podstawie zmienionego studium powstaną nowe plany zagospodarowania terenu. Decathlon to jedna z największych sieci sklepów sportowych w Europie. Klientów przyciąga przede wszystkim produktami własnych marek, które sprzedaje w bardzo atrakcyjnych cenach. Handluje także sprzętem i odzieżą znanych marek. Ciekawostką jest tu możliwość przetestowania sprzętu przed zakupem. W Rzeszowie działa tej chwili tylko sklep Decathlon Easy, oferujący wyłącznie produkty produkowane dla tej sieci.

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /150119665


Oby nie kolejny blaszak.
Dziwi mnie brak zainteresowania inwestorów północnymi rejonami miasta, które są "czarna dziurą" jeśli chodzi o handel, usługi.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2686
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Wyspiańskiego] CH Res-Vita

Postautor: Voldi » 19 sty 2015, 20:53

To nie brak zainteresowania inwestorów północnymi terenami miasta, ale długoletnia polityka Pana Ferenca i jego poprzedników, którzy za cel rozwoju upatrzyli sobie centrum(co logiczne), okolice ul. Hetmańskiej, al. Powstańców Wa-wy oraz okolice mostu zamkowego. Nie powiem, bo pięknie rozwinęli te tereny, szkoda tylko, że kosztem tak potężnych okolic przy ul. Lubelskiej i Warszawskiej. Znaczenie też ma teren zalewowy przy ulicy Lubelskiej. Nawożą ziemię i to zasypują, ale kiedy ten "dół" zniknie to jeszcze ohoho ile czasu :) Dopiero od 3 lat zaczyna się tam coś robić. Nowe salony samochodowe, potężny most, droga na lotnisko, czy autostrada. Zobaczymy co i jak będzie dalej... Szkoda, że "Bella Dolina" nie wypaliła, ale może Hiszpańskie ogrody i nowe osiedla to zrekompensują. Sam tam mieszkam, przynajmniej mam biedre niedaleko :)
Voldi
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 93
Na forum od: 18 sty 2015, 13:47

Re: [ul. Wyspiańskiego] CH Res-Vita

Postautor: pisul » 20 sty 2015, 19:35

Drzewa i krzaczory (krzyżyki) na tych kilku działkach między stadionem a Realem już wykarczowane.

Obrazek
mapy.geoportal.gov.pl

Patrząc po wizualizacji pewnie na tych kilku działkach powstanie. A ten budynek z powybijanymi oknami zaraz obok stadionu pewnie do rozbiórki?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Więc pewnie niedługo start kolejnej mega inwestycji!
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 7275
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Wyspiańskiego] CH Res-Vita

Postautor: ptaszeczek » 20 sty 2015, 22:46

Jeżeli do tego wszystkiego doszło by Centrum Lekkoatletyczne naprawdę te tereny będą naprawdę jakoś wyglądać, jaki stan prawny jest działki za lodowiskiem to jest własność województwa?
ptaszeczek
Świeżak
 
Posty: 7
Na forum od: 13 lis 2014, 10:52

Następna

Wróć do Inwestycje niezrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość