[Al. J. Piłsudskiego] Nowy gmach Urzędu Miasta (55m ?)

Plany, marzenia, niespełnione obietnice...

Re: [Al. J. Piłsudskiego] Nowy gmach Urzędu Miasta (55m ?)

Postautor: flyRZE » 28 mar 2019, 12:13

Pisałem o tym w innym wątku w ubiegłym roku, w necie znalazłem takie wizki:
viewtopic.php?f=11&t=167&start=560

Obrazek
Czy to wiążący projekt nie wiem, ale mam nadzieję, że tak.
flyRZE
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 15 lip 2014, 11:42

Re: [Al. J. Piłsudskiego] Nowy gmach Urzędu Miasta (55m ?)

Postautor: pisul » 28 mar 2019, 13:05

Budynek nowego urzędu ma stanąć obok.

A to co na tej wizualizacji to sala gimnastyczna która łączy się ze szkołą. O tej sali było głośno chwilę temu potem ucichło a niedawno pisali że może ruszy budowa tego roku?:

http://supernowosci24.pl/budowa-nowej-s ... -tym-roku/



A na geoportalu już jakiś czas można zobaczyć zarys tej sali gimnastycznej:

Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [Al. J. Piłsudskiego] Nowy gmach Urzędu Miasta (55m ?)

Postautor: bogdanoo » 28 mar 2019, 13:41

flyRZE pisze:Pisałem o tym w innym wątku w ubiegłym roku, w necie znalazłem takie wizki:
viewtopic.php?f=11&t=167&start=560

Obrazek
Czy to wiążący projekt nie wiem, ale mam nadzieję, że tak.


ufff, całe szczęście że nie będzie powtórki z Hetmańskiej.
Awatar użytkownika
bogdanoo
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: [Al. J. Piłsudskiego] Nowy gmach Urzędu Miasta (55m ?)

Postautor: pisul » 28 mar 2019, 14:16

Jest genialna kamerka. Cokolwiek będą robić czy burzyć kolejne garaże czy budować salę gimnastyczną czy nowy urząd wszystko
z podglądem LIVE ;)


Obrazek
zrzut ze strony: http://kamery-rzeszow.pl/kamery/kamera-wiadukt-slaski


Na stronach Biuletynu Informacji Publicznych przed chwilką w zakładce -Aktualne- sprawdziłem znowu szukają firm które złożą oferty na wykonanie rozbiórki kolejnego garażu. Czyli dalej miasto jest za budową nowego urzędu w tym miejscu.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [Al. J. Piłsudskiego] Nowy gmach Urzędu Miasta (55m ?)

Postautor: bystry » 28 mar 2019, 15:12

Na tym zdjęciu dopiero widać jak bardzo ta działka jest atrakcyjna, kawał przestrzeni w samym centrum, spokojnie wystarczy miejsca dla szkoły na halę i na jakiś wysoki biurowiec, nawet bardzo wysoki, w takim miejscu nikomu wysoki budynek nie będzie przeszkadzał.
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 913
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: [Al. J. Piłsudskiego] Nowy gmach Urzędu Miasta (55m ?)

Postautor: PzD91 » 28 mar 2019, 23:02

Piękny dziadoparking w samym centrum.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1590
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Al. J. Piłsudskiego] Nowy gmach Urzędu Miasta (55m ?)

Postautor: Grzegorz44 » 29 mar 2019, 2:33

pisul pisze:Na stronach Biuletynu Informacji Publicznych przed chwilką w zakładce -Aktualne- sprawdziłem znowu szukają firm które złożą oferty na wykonanie rozbiórki kolejnego garażu. Czyli dalej miasto jest za budową nowego urzędu w tym miejscu.


Mogę prosić o bezpośredni link? Bo w żaden sposób nie mogę znaleźć tego ogłoszenia.
Grzegorz44
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 295
Na forum od: 16 maja 2017, 18:33

Re: [Al. J. Piłsudskiego] Nowy gmach Urzędu Miasta (55m ?)

Postautor: pisul » 29 mar 2019, 15:39

Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [Al. J. Piłsudskiego] Nowy gmach Urzędu Miasta (55m ?)

Postautor: Grzegorz44 » 30 mar 2019, 8:50

Dzięki, ale to jest przetarg z 2018 r. na już wykonaną rozbiórkę jednego garażu, o której tu niegdyś pisałem. Wisi w aktualnych co prawda, jak większość miejskich przetargów. Na razie w sprawie burzenia garaży nic się więc nie ruszyło.
Grzegorz44
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 295
Na forum od: 16 maja 2017, 18:33

Re: [Al. J. Piłsudskiego] Nowy gmach Urzędu Miasta (55m ?)

Postautor: bogdanoo » 01 kwie 2019, 12:29

szkoda pewno, że to na 1szy kwietnia :cry: :?

http://www.resinet.pl/aktualnosci/rzesz ... 2020-roku-[wizualizacje].html
RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa wycofuje się z pomysły przejęcia Zamku Lubomirskich. Będzie całkowicie nowy budynek. Na powierzchni 43 tys. m2 znajdą się wszystkie instytucje miejskie. Inwestycja ma ruszyć już w drugim kwartale 2020 roku.

Nowa siedziba Ratusza ma stanąć pomiędzy Urzędem Marszałkowskim i Zespołem Szkół Nr 1. Aktualnie władze miasta dopinają do końca sprawy związane z usunięciem z tamtej przestrzeni garaży. Wszystko ma się zakończyć do końca br.: „Do końca 2019 roku planujemy przejąć cały teren i rozpocząć przetarg” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta.

Projekt budynku został przygotowany przez rzeszowskie biuro architektoniczne MWM Architekci jeszcze w 2009 roku, a o podjęciu inwestycji zdecydowały trudności z przejęciem przez Ratusz budynku Zamku Lubomirskich, do którego pierwotnie planowano przenosiny.

W projektowanym budynku znajdzie się ok. 450 pomieszczeń, w tym sale konferencyjne oraz nowa sala sesyjna. Powierzchnia budynku sięgać będzie 43 tys. m2, a w planach przewidziana jest również budowa parkingu podziemnego.

„Wstępna koncepcja zakłada przeniesienie wszystkich instytucji miejskich do nowego budynku. Szacujemy, że prace budowlane potrwają 4 lata” – dodaje Agnieszka Siwak-Krzywonos. Miasto na inwestycje w Wieloletniej Prognozie Finansowej zarezerwowało na inwestycje 78 mln zł, z czego blisko 53 mln zł pochodzić będzie z funduszy unijnych.

„Jednym z celów projektu było stworzenie obiektu o wyrazistej , dominującej architekturze, rozpoznawalnego i „odczuwalnego” w przestrzeni miasta. Budynek z założenia ma być symbolem rozwoju miasta, prezentacją jego dynamiki” – informuje biuro architektoniczne.

Główny kierunek ruchu pieszego zaplanowano od strony al. Piłsudskiego poprzez częściowo pochylony plac z którego można dostać się na południową stronę projektowanego budynku, na równoległy - obecnie mało wykorzystywany – ciąg pieszy pomiędzy al. Cieplińskiego i ul. Towarnickiego.

Proponuje się również wyłączenie ciągu z ruchu samochodowego na odcinku pomiędzy szkołą a Urzędem Marszałkowskim. Dojazd do urzędu Marszałkowskiego jak i projektowanych budynków będzie zapewniony poprzez projektowaną drogę dojazdową zlokalizowaną na północ od ciągu pieszego. Droga i ciąg pieszy zostaną od siebie oddzielone pasem zieleni tworzonym przez drzewa.
Awatar użytkownika
bogdanoo
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje niezrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości