[ul. Reformacka] Centrum Sztuki Współczesnej

Plany, marzenia, niespełnione obietnice...

Re: [ul. Reformacka] Centrum Sztuki Współczesnej

Postautor: Badura » 14 cze 2017, 15:07

"Wieść gminna" donosi, że ratusz zaniechał planów w tym względzie. Zapewne jest to związane z intencją przejęcia Zamku Lubomirskich na szeroko pojęte cele kulturalne.
Badura
Świeżak
 
Posty: 6
Na forum od: 14 cze 2017, 14:59

Re: [ul. Reformacka] Centrum Sztuki Współczesnej

Postautor: Grzegorz44 » 15 cze 2017, 22:39

Była też mowa o niepowodzeniu dogadania się z parafią garnizonową. Z linkowanego poniżej artykułu wynika jakoby to parafia była dysponentem starego magazynu, ale przecież cały czas była mowa, że to własność wojska. Z parafią chodziło raczej o jakieś garaże księży, które przeszkadzają w realizacji przedsięwzięcia - i chyba brak porozumienia w tej kwestii spowodował problemy.

http://twinn.pl/?idd=2&poz=&rok=2017&pa ... =6&poz=ml0
Grzegorz44
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 200
Na forum od: 16 maja 2017, 18:33

Re: [ul. Reformacka] Centrum Sztuki Współczesnej

Postautor: jasiop » 15 cze 2017, 22:50

Grzegorz44 pisze:chodziło raczej o jakieś garaże księży, które przeszkadzają w realizacji przedsięwzięcia - i chyba brak porozumienia w tej kwestii spowodował problemy.

wybacz, ale ta wymówka to moim zdaniem zwykła ściema ...
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1183
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: [ul. Reformacka] Centrum Sztuki Współczesnej

Postautor: Grzegorz44 » 15 cze 2017, 23:51

A to swoją drogą bardzo możliwe. Zrzucając winę na przeszkody zewnętrzne władza (każda) przykrywa w ten sposób swoje prawdziwe intencje.
Grzegorz44
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 200
Na forum od: 16 maja 2017, 18:33

Re: [ul. Reformacka] Centrum Sztuki Współczesnej

Postautor: riko » 04 gru 2017, 18:23

http://rzeszow-news.pl/centrum-sztuki-w ... kosciolem/
Ratuszowi nie udało się przejąć terenów, które miały być przeznaczone pod budowę Centrum Sztuki Współczesnej w Rzeszowie. Inwestycja została zawieszona, ale miasto nie żegna się z nią na amen.

O budowie Centrum Sztuki Współczesnej przy ulicy Reformackiej mówi się już od kilku lat. Według planów ratusza miała to być interdyscyplinarna instytucja kultury, która wraz z parkiem im. Solidarności przy ul. Dąbrowskiego będzie miejscem wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców.

Dwa lata temu Bartosz Andres, obecnie absolwent Politechniki Rzeszowskiej, wykonał nawet projekt obiektu. Jego koncepcja zakładała, że w Centrum będą elementy domu kultury, pracownie fotograficzne, sale kameralne na 200-400 miejsc i sale wystawowe. Inwestycję szacowano na prawie 17 mln zł.

Koncepcja Andresa na nic jednak się zdała, ponieważ ratuszowi nie udało się przejąć wszystkich gruntów pod inwestycję.

Dlaczego? Powód jest bardzo prosty – ratuszowi nie udało porozumieć się z parafią garnizonową pw. Matki Bożej Królowej Polski. Księża w sąsiedztwie byłego magazynu wojskowego, który spłonął w 1994 roku, mają budynki gospodarcze oraz garaże. Bez przejęcia przez miasto tych terenów pod budowę CSW inwestycja nie ma po prostu racji bytu.

– Prowadziliśmy liczne rozmowy. Niestety, finalnie nie udało nam się dojść do porozumienia w tej sprawie – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że przyczyną niepowodzenia w negocjacjach duchownych z ratuszem były zbyt wygórowane oczekiwania jednej ze stron. Księża chcieli m.in. budowy garaży na innej działce oraz tego, by w budynku znajdowały się dodatkowe pomieszczenia.

Gdyby nie ten problem, być może CSW postałoby, bo jak informował jeszcze w czerwcu ratusz, Skarb Państwa, czyli właściciel terenu, na którym obecnie stoi zabytkowy mur i pozostałości po magazynie wojskowym, obiecywał, że działka pod budowę CSW zostanie przekazana.

Obecnie plany związane z realizacją CSW zostały zawieszone, ale miasto tej inwestycji nie mówi jeszcze zdecydowanego „nie”.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5310
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul. Reformacka] Centrum Sztuki Współczesnej

Postautor: Duszek » 04 gru 2017, 20:19

Trzeb dodać jakieś wodotryski, zrobić okrągłą aureolę nad tym i odpowiednio podświetlić , tak kolorowo bardzo, żeby było widoczne z autostrady to wtedy na bank przejdzie...
Awatar użytkownika
Duszek
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 470
Na forum od: 18 lip 2014, 11:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Reformacka] Centrum Sztuki Współczesnej

Postautor: littlemonster » 05 gru 2017, 2:14

Zbyt wygórowane oczekiwania kościoła... trudno uwierzyć.
littlemonster
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 21 sie 2017, 3:02

Poprzednia

Wróć do Inwestycje niezrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość