[ul.Szopena] Parking wielopoziomowy

Plany, marzenia, niespełnione obietnice...

[ul.Szopena] Parking wielopoziomowy

Postautor: Kognakus » 21 cze 2014, 22:21

Marszałek odda wieżowiec i zbuduje wielopoziomowy parking

Dzięki zamianie nieruchomości przy ul. Szopena w Rzeszowie powstanie wielopoziomowy parking.

Samochodów w mieście przybywa, dlatego trzeba budować kolejne parkingi, a plac przy ul. Szopena świetnie się do tego nadaje. Już dzisiaj służy kierowcom, ale nadbudowa pozwoli zwiększyć jego wydajność przynajmniej dwukrotnie. Stąd decyzja o oddaniu go inwestorowi – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Chodzi o plac między III LO a centrum medycznym Medyk przy ul. Szopena. Ta 60-arowa działka od 2007 roku jest objęta miejscowym planem zagospodarowania, który dopuszcza tutaj budowę parkingu wielopoziomowego oraz budynków usługowych i hotelu. Połowę terenu od strony ul. Szopena w 2010 roku za 3,5 mln zł kupiła rzeszowska firma Imex, która w przyszłości zamierza budować tu hotel, ale na razie prowadzi płatny parking.

Drugą część w kwietniu miasto chciało oddać w wieczyste użytkowanie spółdzielni mieszkaniowej Zodiak, która deklarowała, że zbuduje w tym miejscu wielopoziomowy parking. Nie zgodzili się jednak na to radni, którzy uznali, że spółdzielnia nie jest gwarantem budowy parkingu. Zdanie zmienili, kiedy po nieruchomość zgłosił się marszałek.

Zgodnie z uchwałą rady miasta, plac przy ul. Szopena miasto odda władzom województwa, które są właścicielem działającego po sąsiedzku Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego.

– W umowie przekazania terenu zapiszemy, że w tym miejscu musi powstać wielopoziomowy parking, który przyda się zarówno pacjentom szpitala, jak i pozostałym kierowcom załatwiającym sprawy w centrum Rzeszowa – mówi Grzegorz Tarnowski, dyrektor Biura Gospodarki Mieniem Urzędu Miasta Rzeszowa.

W zamian za działkę miasto przejmie 2/3 udziałów w wieżowcu przy ul. Targowej. To budynek, w którym działają już m.in. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Miejski Zarząd Dróg. Rzeszów jest właścicielem jednej trzeciej jego powierzchni.

– O tą nieruchomość staraliśmy się od dawna, ale do tej pory marszałek odmawiał sprzedaży. Będziemy mogli przenieść tu te wydziały, dla których w tej chwili wynajmujemy nieruchomości – wyjaśnia dyrektor Tarnowski.

Aby sfinalizować zamianę urzędnicy zlecili już wycenę obu nieruchomości. Dopiero wiedząc, ile są warte będą mogli ustalić szczegóły transakcji. W przypadku dużych rozbieżności zastosują prawdopodobnie bonifikaty, aby zamianę przeprowadzić bezgotówkowo. Budowa parkingu rozpocznie się najwcześniej w przyszłym roku.


http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140604/RZESZOW/140609850
Awatar użytkownika
Kognakus
Administrator
Administrator
 
Posty: 343
Na forum od: 20 cze 2014, 22:05
Lokalizacja: Staromieście

Re: [ul.Szopena] Parking wielopoziomowy

Postautor: pisul » 28 cze 2014, 2:03

Wielopoziomowy parking powstanie przy ul. Szopena, między III LO a centrum medycznym Medyk. Plac ten od dawna służy kierowcom jako parking, ale realizacja planów pozwoli zwiększyć jego wydajność przynajmniej dwukrotnie... Prace budowlane na placu przy Szopena rozpoczną się najwcześniej w przyszłym roku.


Obrazek


Wielopoziomowy parking w zamian za wieżowiec - http://www.rzeszow4u.pl/aktualnosci/wielopoziomowy-parking-w-zamia.html
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 7275
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul.Szopena] Parking wielopoziomowy

Postautor: kamil89 » 08 lip 2014, 21:59

Swojego czasu w internecie krążyły takie to wizualizacje buddynku, który miałby zasłonić parking od strony ulicy

Obrazek
via Zalewski Bubak
kamil89
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 112
Na forum od: 21 cze 2014, 20:08

Re: [ul.Szopena] Parking wielopoziomowy

Postautor: pisul » 03 kwie 2015, 0:19

Coś w końcu zaczyna się dziać.

Biurowiec za działkę - http://supernowosci24.pl/biurowiec-za-dzialke/

...Prezydent Tadeusz Ferenc próbował pozyskać brakującą część budynku od marca 2012 roku.

Teraz się udało, a w zamian za 70 proc. budynków miasto oddało działkę, której już kiedyś próbowało się pozbyć.
Działka pomiędzy III Liceum Ogólnokształcącym i Centrum Medycznym Medyk ma 60 arów powierzchni. Jeszcze w 2010 roku połowę tego terenu kupiła firma Imex, która obecnie prowadzi na swojej działce płatny parking, a zamierza w przyszłości przeznaczyć ten teren pod budowę hotelu. Pozwala na to miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który dopuszcza zarówno budowę hotelu i parkingu wielopoziomowego, jak i budynków usługowych. Prezydent chciał, żeby w wieczyste użytkowanie przejęła ten teren spółdzielnia „Zodiak”. Zapewniał na sesji, że spółdzielnia wybuduje w tym miejscu wielopoziomowy parking, ale radni nie uwierzyli i nie zgodzili się na taki ruch. Co teraz się stanie z ta działką?
- Działka przy ul. Szpitalnej ma być wykorzystywana jako parking, z którego korzystać będą również pracownicy jednostek podległych, m.in. dla pracownicy i pacjenci Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie czy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie. Czekamy na przeprowadzenie oficjalnego procesu zamiany, wtedy więcej będzie można powiedzieć o planach na przyszłość...


Handel w tym miejscu to byłaby porażka. Już teraz mało miejsc dla kogoś kto musi do szpitala. Za wąska droga. I za dużo zabudowań. To miejsce obejmuje planowaną płatną strefe parkowania i może kilka lat temu budowa parkingu piętrowego to byłyby wyrzucone pieniądze ale nie teraz gdy niedługo za każdą godzine trzeba będzie płacić.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 7275
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul.Szopena] Parking wielopoziomowy

Postautor: django » 03 kwie 2015, 10:38

i drugi taki sam przydał by sie na placu balcerowicza, a te wszystkie pseudo budy z pseudo handlem w inne miejsce
django
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 474
Na forum od: 23 lip 2014, 19:38

Re: [ul.Szopena] Parking wielopoziomowy

Postautor: swiety » 03 kwie 2015, 10:49

Budowa parkingów wielopoziomowych nic nie da jeśli nie ograniczymy miejsc parkingowych w ścisłym centrum. Trzeba skończyć z parkowaniem byle gdzie, byle jak - gdzie tylko jest miejsce. Tu ważna jest roli straży miejskiej - a jak ona u nas działa to każdy wie.

Część miejsc parkingowych powinna być zlikwidowana lub zmieniona z prostopadłych na równoległe ('koperty') - np. na Słowackiego, okolice Ratusza, Galerii Pasaż, Jagiellońska i dziesiątki uliczek w ścisłym centrum.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2686
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul.Szopena] Parking wielopoziomowy

Postautor: pisul » 27 gru 2016, 18:47

Dzisiejszy temat z Nowin wspomina o budowie aż 3 parkingów wielopoziomowych w tym tego na Szopena:

... Wielopoziomowe place w trzech miejscach:
Nowy plac między istniejącym parkingiem a stacją benzynową od strony al. Armii Krajowej ma powstać w 2017 roku. W kolejnych latach dyrekcja szpitala w wspólnie z miastem ma rozmawiać o garażu wielopoziomowym. To rozwiązanie popierają radni PO, którzy podczas ostatniej sesji wnioskowali o zaplanowanie takich parkingów. - Chcielibyśmy, aby dodatkowe piętra na samochody powstały także przy ul. Rycerskiej i Szopena. W pierwszym przypadku powinna to być inwestycja miejska nad istniejącym parkingiem. I o zapisanie pieniędzy na dokumentację takiego parkingu będziemy wnioskować podczas jednej z następnych sesji – mówi Jolanta Kaźmierczak, przewodnicząca klubu radnych PO. Przypomina, że na działce przy ul. Szopena parking wielopoziomowy ma zbudować marszałek, który działkę przy szpitalu przejął na ten cel od miasta. W zamian oddał urzędnikom prezydenta Ferenca swoją część własności w wieżowcu przy ul. Targowej. - Miejscowy plan zagospodarowania dla tej okolicy zakłada budowę w tym miejscu garażu wielopoziomowego i w chwili przekazania gruntu urzędnicy marszałka zapowiadali taką inwestycję ...Całość: http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/rzesz ... ,11627481/
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 7275
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul.Szopena] Parking wielopoziomowy

Postautor: maks » 11 mar 2017, 21:17

Kierowcy domagają się nowych, z prawdziwego zdarzenia miejsc postojowych w centrum miasta.


http://supernowosci24.pl/wybudujcie-wie ... y-parking/

Zobaczcie, jak wygląda parking przy III LO na ul. Szopena.


http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/rzesz ... ,11863860/
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 2972
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: [ul.Szopena] Parking wielopoziomowy

Postautor: bogdanoo » 28 lut 2018, 0:04

jakieś nowe informacje?
Awatar użytkownika
bogdanoo
Maniak
Maniak
 
Posty: 1300
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: [ul.Szopena] Parking wielopoziomowy

Postautor: maks » 26 mar 2018, 15:09

Radni Platformy Obywatelskiej apelują do marszałka o budowę nowoczesnego parkingu.


http://supernowosci24.pl/wielopoziomowy ... zpitalnej/
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 2972
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Następna

Wróć do Inwestycje niezrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość