[ul.Podwisłocze] Budowa sklepu LIDL

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: [ul.Podwisłocze] Budowa sklepu LIDL

Postautor: Nikoś » 25 lip 2017, 16:51

Przecież tam miały być światła wzbudzane więc w czym problem ? ja mam nadzieje że te światła za niedługo wyłącza i wróci do normalności
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul.Podwisłocze] Budowa sklepu LIDL

Postautor: bartek86 » 26 lip 2017, 13:12

Mieszkam obok to się wypowiem :) Sygnalizacja już działa i w skrócie wygląda to tak: zlikwidowano stare przejście dla pieszych i przesunięto w stronę Kopisto. Wcześniej przechodziło się i czekało nawet jak był duży ruch to max. 30sek-1min, a teraz mamy 2 światła dla pieszych !!! i zmarnowane 5min plus drugie 5min jak wracamy. W przypadku samochodów wygląda to tak: włączają się czerwone światła i w stronę Kopisto robi się korek (mały, średni, duży - zależy od pory) i tak naprawdę na 30 samochodów jeden skręca w lewo do LIDLA :) dla samochodów co jechały w stronę Kwiatkowskiego zmiana jest bez różnicy z tym wypadkiem, że teraz muszą stać na światłach :) ale z punktu widzenia dla nich nie zmienia się nic prócz wydłużenia oczekiwania. Dla mnie jedna wielka pomyłka, już lepiej jakby w 1 miejscu zrobili zwężenie pasa w stronę Kwiatkowskiego, kosztem 2 pasa dla kierunku Kopisto (max. wydłużenie 50m, tak żeby te 2-3 auta co jadą do Lidla miały gdzie czekać na skręt), a inni nie byliby blokowani i ruch byłby płynny. Wydaje mi się to kompletnie niezrozumiałe.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul.Podwisłocze] Budowa sklepu LIDL

Postautor: Rze-NM » 26 lip 2017, 14:37

Nie działa chyba jeszcze te wzbudzanie, dziś jeszcze pracowali przy tej skrzynce, może coś zmieniali/testowali. Więc możliwe że zmieni się czas oczekiwania na przejściu
Awatar użytkownika
Rze-NM
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 318
Na forum od: 25 mar 2015, 18:08
Lokalizacja: Nowe Miasto

Re: [ul.Podwisłocze] Budowa sklepu LIDL

Postautor: porteño » 26 lip 2017, 21:14

Od początku było wiadomo, że te światła to poroniony pomysł w tym miejscu.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: [ul.Podwisłocze] Budowa sklepu LIDL

Postautor: Rze-NM » 26 lip 2017, 21:30

Awatar użytkownika
Rze-NM
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 318
Na forum od: 25 mar 2015, 18:08
Lokalizacja: Nowe Miasto

Re: [ul.Podwisłocze] Budowa sklepu LIDL

Postautor: Ole » 27 lip 2017, 8:44

Kierowcy wściekli bo już nie mogą teraz tędy pomykać 90 / h
Byłem tam jako pieszy ponad miesiąc temu jak jeszcze nie było świateł to przez normalne przejście dla pieszych prawie nie dało się przejść. Godzina ok 16 więc szczyt ruchu. Po 2-3 minutach sam znalazłem "okienko" żeby przeskoczyć, tego szczęścia nie miała już kobieta którą widziałem na powrocie. W podeszłym wieku już tak nie przeleci przez pasy jak sarenka, nawet i klaksonem jej się oberwało jak "Janusz" pędzący do nowej chałupy przy Kwiatkowskiego lub gdzieś w Tyczynie musiał swojego Passata wyhamować przy przejściu.
Teraz na początku lament bo światła na pewno nie są wyregulowane, zresztą są wzbudzane więc jak nie ma przechodniów to mają zielone non stop.
Za miesiąc im przejdzie i będą już pamiętać że trzeba tam być przygotowanym do zwolnienia.
Podobnie było jak wybudowali światła przy Kauflandzie - teraz się przyzwyczaili.
Zobaczycie jak będą narzekać jak wybudują te światła na Cieplińskiego na wysokości Jałowego/Biblioteki ...
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2139
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: [ul.Podwisłocze] Budowa sklepu LIDL

Postautor: Nikoś » 27 lip 2017, 12:16

Ja proponuje co przejście postawić światła będzie bezpieczniej :lol: :lol:
Nie tędy droga może i jest tam ruch i faktycznie ciężko przejść ale to jest miasto a nie ... do tego piesi też czasem są winni bo nie patrzą tylko idą bo przejście a potem lament
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul.Podwisłocze] Budowa sklepu LIDL

Postautor: LukaszRogala » 27 lip 2017, 14:22

Zawsze można budować kładki nad ulicami. :)
Awatar użytkownika
LukaszRogala
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 112
Na forum od: 22 lip 2015, 6:39
Lokalizacja: Warszawa/Rzeszów

Re: [ul.Podwisłocze] Budowa sklepu LIDL

Postautor: Frodo907 » 27 lip 2017, 18:11

A może kładki dla samochodów? Wyobraźcie sobie swoja babcie lub dziadka lub siebie z wózkiem dziecięcym jak skaczecie po tych schodach.
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul.Podwisłocze] Budowa sklepu LIDL

Postautor: LukaszRogala » 02 sie 2017, 10:12

Przecież poza kładką dla pieszych montuje się zazwyczaj windy dla kobiet z dziećmi albo osób starszych. Coś takiego w Rzeszowie jest przecież przy okrągłej kładce - inna sprawa, że trzeba zachować w środku odrobinę kultury, a nie tak jak kiedyś ktoś postawił tam klocka. :)

Kładki to dobre rozwiązanie, które teoretycznie powinno rozwiązać problemy z korkami.
Awatar użytkownika
LukaszRogala
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 112
Na forum od: 22 lip 2015, 6:39
Lokalizacja: Warszawa/Rzeszów

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości