[ul.Rejtana] Kaufland

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: [ul.Rejtana] Kaufland

Postautor: johny20010 » 19 maja 2022, 9:26

Od strony Castoramy również płyty zdemontowane
Załączniki
IMG_1427.jpg
IMG_1427.jpg (1.45 MiB) Przeglądany 3225 razy
johny20010
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 109
Na forum od: 25 cze 2018, 22:15

Re: [ul.Rejtana] Kaufland

Postautor: Luki555 » 19 maja 2022, 12:56

Będą nowe płyty po to, żeby zrobić takie wejścia jakie będą potrzebne dla potrzeb Kauflandu zwłaszcza na magazyn i dostawy dlatego akurat w tym miejscu usuwają płyty żeby usunąć niepotrzebne wejścia, które były do tej pory a nie będą potrzebne teraz do niczego bo inaczej to Kaufland sobie rozplanował albo po prostu pod względem wielkości nie odpowiadały.
Ciekawe tylko czy pójdą dalej z tym i przód zostawią jak jest czy też będą zmieniać te płyty, żeby przy okazji inne wejście zrobić?
Luki555
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 50
Na forum od: 18 lis 2020, 11:54

Re: [ul.Rejtana] Kaufland

Postautor: pisul » 19 maja 2022, 17:04

Budynek będzie o 1/4 mniejszy tak jak pokazane w pierwszych postach.
A tu gdzie zwężą bryłę będą parkingi od strony Conresu.



Obrazek





Obrazek





Obrazek





Obrazek





Obrazek





Obrazek





Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8584
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul.Rejtana] Kaufland

Postautor: Ryba » 23 maja 2022, 9:45

Update:

Kaufland Rejtana (1).jpg
Kaufland Rejtana (1).jpg (301.08 KiB) Przeglądany 2855 razy


Kaufland Rejtana (2).jpg
Kaufland Rejtana (2).jpg (274.06 KiB) Przeglądany 2855 razy


Kaufland Rejtana (3).jpg
Kaufland Rejtana (3).jpg (267.68 KiB) Przeglądany 2855 razy


Kaufland Rejtana (4).jpg
Kaufland Rejtana (4).jpg (324.37 KiB) Przeglądany 2855 razy


Kaufland Rejtana (5).jpg
Kaufland Rejtana (5).jpg (269.65 KiB) Przeglądany 2855 razy


Kaufland Rejtana (6).jpg
Kaufland Rejtana (6).jpg (352.9 KiB) Przeglądany 2855 razy
Ryba
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 402
Na forum od: 26 sty 2015, 0:48

Re: [ul.Rejtana] Kaufland

Postautor: pisul » 28 maja 2022, 16:25

Co mieli rozebrać ścian ... rozebrali, biorą się za dach. Patrząc po zbliżeniach nawet dziś w weekend w środku pracowali.

W środku postawione ściany z płyt gipsowo-kartonowych. Wejście chyba zostaje gdzie było:


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8584
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul.Rejtana] Kaufland

Postautor: pisul » 02 cze 2022, 17:30

Wycinają fragment po fragmencie niepotrzebnej już części metalowe nośne budynku:



Obrazek



Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8584
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul.Rejtana] Kaufland

Postautor: Luki555 » 03 cze 2022, 9:17

Jak dla mnie to zmniejszanie powierzchni tego "budynku" jest dziwne, bo tu zabiorą, z drugiej strony zabiorą na to żeby zrobić magazyn na przyjmowanie towarów. Jakaś część na biura coś dla pracowników jakieś pomieszczenia i z tego wyjdzie sklepik osiedlowy jakie są na osiedlach pełno a nie konkretny sklep. Chyba, że to tak rozplanują w środku, że się nie odczuje, że powierzchnia się zmniejszyła.
Luki555
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 50
Na forum od: 18 lis 2020, 11:54

Re: [ul.Rejtana] Kaufland

Postautor: Kacu » 03 cze 2022, 10:22

A ja myślę że ma to związek ze zmianą przyzwyczajeń zakupowych polaków. Mało kto ma w ciągu tygodnia czas żeby łazić godzinami po wielkopowierzchniowych marketach, najwięcej zakupów robimy w Lidlu czy Biedronce, gdzie zakupy zajmują 20-30 minut.
Kacu
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 543
Na forum od: 05 sie 2016, 16:30

Re: [ul.Rejtana] Kaufland

Postautor: Nikoś » 03 cze 2022, 10:35

Każda sieć handlowa ma swoje standardy, wystarczy popatrzeć na sklep na Okulickiego jaki jest i wszystko jasne. Czasy wielkich sklepów minęły
CIekawe jak długo Leclerc wytrzyma na rynku, bo nawet Carrefour się zwija z kraju
Tu jedyny minus to dojazd od strony Powstańców i Sikorskiego, chyba że powstanie pas dedykowany do skrętu
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2333
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul.Rejtana] Kaufland

Postautor: Luki555 » 03 cze 2022, 11:43

Zmiana przyzwyczajeń nie ma tu wpływu ja jakoś tego nie odczuwam ani nie zauważyłem. Kilka razy i na tygodniu i w soboty w Leclercu byłem i ludzi tyle, że w nie których miejscach przejść spokojnie się nie da. Chyba, że zaraz po otwarciu albo na chwile przed zamknięciem to wtedy ludzi może i jest mało albo wcale, ale to już normalne. Ludzie chcą mieć w jednym miejscu rzeczy, które można kupić, żeby nie ganiać po sklepach. Bo do takich przy blokach to spożywcze artykuły na co dzień głównie idą a wiele razy zdarzało mi się a na pewno i większej grupie osób, że czegoś nie było w takim małym sklepie, który jest przy blokach i trzeba było iść do Leclerca czy do Tesco bo tutaj można było kupić. Jak otworzą Kaufland to może ten ruch w Leclercu się wyrówna wtedy bo część do Kauflandu się przyzwyczai i będzie bliżej dla nie których i będzie trochę luźniej wtedy. Chociaż wątpię, żeby wtedy ilość kupujących zmalała przez zmianę takiego przyzwyczajenia, że Kaufland bliżej a Leclerc dalej. Kiedyś też się mówiło, że Leclerc i Tesco są za blisko siebie i do któregoś ludzie nie będą chcieli chodzić głównie do Leclerca bo jest dalej i na uboczu a w latach 90 tam nic nie było tak naprawdę jakieś samochody tylko sprzedawano a tesco bliżej i jakoś się to nie sprawdziło. Jeszcze chcieli budować jakiś hipermarket po drugiej stronie już nie wiem co to miało być tam gdzie jest park papieski. Teraz ze względu na sytuacje z inflacją i ceny to ludzie chodzą tam gdzie daną rzecz można taniej kupić niestety nawet o te kilka groszy jeżeli się da.
Luki555
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 50
Na forum od: 18 lis 2020, 11:54

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości