[al. Rejtana] Remont budynku UR

Dyskusja o ukończonych projektach.

[al. Rejtana] Remont budynku UR

Postautor: swiety » 13 maja 2020, 9:44

Uniwersytet Rzeszowski planuje przebudowę budynku A1 przy al. Rejtana. Zyska on między innymi nową fasadę. Prace obejmą też wnętrze.

- Właśnie uprawomocniła się decyzja o pozwoleniu na przebudowę głównego budynku, czyli A1 przy al. Rejtana - mówi prof. Sylwester Czopek, rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego wybrany na kolejną kadencję 2020 - 2024.

Co się zmieni? Między innymi fasada budynku. Jej wizualizację przygotowali S.T. Architekci. Ma mieć charakter klasycystyczny, bardziej "dostojny", uniwersytecki. Kolorystykę szarą, betonową.

- Gruntownie przebudowane zostaną obie znajdujące się wewnątrz aule. Zyskają one lepszą akustykę, nowocześniejszy wygląd. Zwiększy się również liczba miejsc siedzących
- mówi dr Maciej Ulita, rzecznik UR.



Obrazek

Obrazek

Obrazek
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2942
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [al. Rejtana] Remont budynku UR

Postautor: pixeolo » 13 maja 2020, 10:44

Ja tu nie widzę klasycyzmu, natomiast silny wpływ międzywojennego modernizmu w stylu gmachu głównego Muzeum Narodowego w Krakowie. Ale trzymam kciuki, uważam że ST architekci to jedna z lepszych pracowni w Rzeszowie.
pixeolo
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 407
Na forum od: 10 lip 2014, 17:00

Re: [al. Rejtana] Remont budynku UR

Postautor: bogdanoo » 13 maja 2020, 11:25

ładny i ciekawy projekt, fajnie ożywi Rejtana. Jedynie to co jest na wprost oczywiście wszystko zdeklasuje.
Awatar użytkownika
bogdanoo
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: [al. Rejtana] Remont budynku UR

Postautor: Kacu » 13 maja 2020, 12:50

No nie wiem, na wizualizacjach wygląda jak gmaszyszka żywcem wyjęte z nazistowskich Niemiec...
Kacu
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 05 sie 2016, 16:30

Re: [al. Rejtana] Remont budynku UR

Postautor: bystry » 13 maja 2020, 18:10

Bryła budynku świetna, super to wygląda, ale chyba zamiast szarego betonu, lepiej byłoby nawiązać do nanjnowszego budynku A0 (jeśli nie pmyliłem numeracji, chodzi mi o ten budynek za rektoratem).
Zostawić bryłę tak jak jest, tylko wykończyć ją takimi płytkami jak wspomniany budynek obok, barwy powinny być jasne.
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 915
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: [al. Rejtana] Remont budynku UR

Postautor: parawan » 13 maja 2020, 20:34

a mi sie to przecietnie podoba. inwestor (urz) zamiast wyjsc frontem do studenta i stworzyc przyjazna, transparentna i zachecajaca przestrzen, to jako kolejna instytucja pokazuje bute i wyzszosc wobec szeregowego czlowieka (tu: studenta) tworzac Architekture Wladzy. ergo, Rektorat silny, Wy studenty slabi.

wiadomo, ze wyglada to lepiej niz aktualna pastelowa styropianizacja, ale jednak mam mieszane uczucia. probuje sobie tez tak wyjasnic dosc mala ilosc przeszklen, czy tez w ogole okien programem funkcjonalnym obiektu.
parawan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 341
Na forum od: 12 mar 2015, 17:42

Re: [al. Rejtana] Remont budynku UR

Postautor: RAMS » 13 maja 2020, 22:18

Wizualizacje wyglądają raczej jak materiał poglądowy. Widać, że ewidentnie były zrobione na roboczo, dlatego może będzie to jeden z niewielu budynków, który w realu będzie wyglądał lepiej niż na „wizkach” :P (przy obiektach mieszkalnych tendencja odwrotna, przykładów nie trzeba podawać)
Takie jakby "oldschoolowe' wizualizacje w sumie też mają swój urok i czasem są nawet lepsze, bo uczciwie i w prosty sposób pokazują jak będzie wyglądać budynek, bez podkoloryzowanego nieba, zawsze perfekcyjnej pogody, bujnej zieleni etc. ;)
Awatar użytkownika
RAMS
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 111
Na forum od: 09 sie 2019, 15:35

Re: [al. Rejtana] Remont budynku UR

Postautor: Doniek » 14 maja 2020, 6:35

Kacu pisze:No nie wiem, na wizualizacjach wygląda jak gmaszyszka żywcem wyjęte z nazistowskich Niemiec...

Haha to samo mi przyszło na myśl. Nie powiem podoba mi się sam projekt, ale nie zachęca do wejscia do srodka bo kojarzy mi się z bezwzględna biurokracją, bądź jakimś bezdusznym sądem :lol:
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1355
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: [al. Rejtana] Remont budynku UR

Postautor: Nikoś » 14 maja 2020, 13:36

Ten budynek wymaga remontu to fakt, ale ten projekt średnio pasuje bo to bardziej bunkier niż główny gmach uczelni
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [al. Rejtana] Remont budynku UR

Postautor: flyRZE » 15 maja 2020, 14:07

Mam nadzieję, że podobnej przebudowy doczeka się budynek od Kopisto.
Zastanawiam się też dlaczego URz nie zaangażuje się w budowę Ogrodu Botanicznego, miasto mogłoby postarać się o działki, przecież tyle miejscowości jest przyłączonych, a URz o dofinansowanie, tworzenie ogrodu to proces wieloletni, ale trzeba go rozpocząć.
flyRZE
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 15 lip 2014, 11:42

Następna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości