[Załęże] Spalarnia odpadów / II etap

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: [Załęże] Spalarnia odpadów

Postautor: Ole » 14 mar 2021, 9:26

@Fuszer - to może sam ją napisz.
Jak by nie było to PGE nas wydymało. Na rozmowach w ratuszu słodzili i słodzili a potem i tak zrobili co im kazali w centrali.

WRACAJĄC DO TEMATU to druga nitka na 80 tyś ton była przewidziana już na etapie projektu pierwszej i dużo pozwoleń i projektu pewnie już mają gotowe. Swoją drogą to dopiero w tym 2021 roku udało im się w miarę ogarnąć i naprawić linię technologiczną spalarni aby działało zgodnie z planem (info od szpiega z wewnątrz ;) ).
---------
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 1666
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: [Załęże] Spalarnia odpadów

Postautor: on_ » 14 mar 2021, 11:29

Ole
Z jakiego niby powodu twierdzenia o tym że PGE nas wydymało skoro nie znajduje to potwierdzenia w dokumentach a jedynie w doniesieniach prasowych. Sam jest sobie Tadek winien jeśli we wszystkie te słodkości wierzył na słowo w żaden formalny sposób się nie zabezpieczając.
Albo jesteś profesjonalny MENAGO i dbasz o tym czym zarządzasz albo tylko takiego zgrywasz dając się wodzić za nos jak małe dziecko i potem masz pretensje do wszystkich tylko nie do siebie. A takich przykładów nieprofesjonalizmu UM Rzeszów było przecież wcale nie mało na przestrzeni 18 minionych lat.
on_
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 531
Na forum od: 08 sie 2019, 9:28

Re: [Załęże] Spalarnia odpadów

Postautor: Ole » 15 mar 2021, 9:54

To jedna z inwestycji która nie poszła po myśli ratusza i tyle. Pge miało inny plan a ratusz inny. Teraz już nic nie zmienimy bo Pge organizuje konkurs ofert czy inną formę przetargów na dostarczanie śmieci do spalarni. Nie damy my to dadzą inni.
Budowa miejskiej spalarni to ogromny koszt i raczej nie sądzę aby Rzeszów to udźwignął. W perspektywie i tak miasto musi procentowo coraz więcej utylizować w ten sposób i ... nie mamy wyjścia.
A całe "menedżerowanie" to tylko pilnowanie aby był porządek i sprzątanie śmieci. ;)
---------
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 1666
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: [Załęże] Spalarnia odpadów

Postautor: Fuszer » 15 mar 2021, 10:03

Ole pisze:Jak by nie było to PGE nas wydymało. Na rozmowach w ratuszu słodzili i słodzili a potem i tak zrobili co im kazali w centrali.


No tak PGE wydymało nas ale to nie my podpisywaliśmy umowy tylko przedstawiciel nas czyli Tadeusz Ferenc. Co za tok myślenia i żalenie się ze obiecywali?:) Jak przyje do Ciebie i będę Ci obiecywał miliony miesięcznie i tony złota za oddanie mi swojego mieszkania to oddasz??:) W tej sprawie właśnie wyłazi brak jakiegokolwiek profesjonalizmu i umiejętności zarządzania (czyt. naiwność i głupota) tym miastem przez Ferenca i jego świtę. A takich spraw i ''dymania'' nas jako mieszkańców przez rożne podmioty gospodarcze w wyniku nieudolności działań i totalnej amatorszczyźnie lub tez chęci szybkiego osobistego zysku dworu Ferenca są dziesiątki.
Fuszer
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 162
Na forum od: 08 sty 2020, 21:45

Re: [Załęże] Spalarnia odpadów

Postautor: Tukam » 16 mar 2021, 18:23

on_ pisze:pisul
... PiS zablokował poroniony pomysł budowy drugiej spalarni w Rzeszowie...


Czemu uważasz, że to poroniony pomysł? Masz na myśli samą formę finansowania, czy sam fakt powstania spalarni?
Tukam
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 60
Na forum od: 07 lut 2021, 14:47

Re: [Załęże] Spalarnia odpadów

Postautor: pisul » 04 cze 2021, 23:13

MONOPOL staje się faktem dokładnie jak przewidywałem.

PIS zamiast pozwolić miastu na budowę 2 konkurencyjnej spalarni tym razem miejskiej(jak proponował Ferenc) na to nie pozwolił. A rozbudowuje już istniejącą.
Czyli nie będzie konkurencji i monopolista będzie mógł podnosić ceny za m3 wedle swojego widzi mi się jak to zresztą robi a zwykły mieszkaniec zostanie postawiony pod ścianą płać i płacz bo nie będzie miał wyboru do której chce oddawać swoje śmieci do miejskiej czy do spalarni PGE:


PGE Energia Ciepła z Grupy PGE rozpoczęła właśnie prace nad dwoma dużymi inwestycjami na terenie elektrociepłowni w Rzeszowie, których realizacja ma się zakończyć w 2023 r. Pierwsza dotyczy budowy II linii technologicznej w Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii (ITPOE), natomiast druga to budowa kotłowni gazowej. Obydwie te inwestycje pozwolą na produkcję ciepła w sposób jeszcze bardziej efektywny i przyjazny dla środowiska.
Druga linia w elektrociepłowni rzeszowskiej (ITPOE) będzie wykorzystywać istniejącą infrastrukturę, która powstała w ramach prac związanych z budową pierwszej linii przekształcania odpadów ...
... Aktualna wydajność pierwszej linii wynosi ok. 100 tys. ton rocznie. Wydajność drugiej linii technologicznej będzie wynosić ok. 80 tys. ton rocznie. Zespół projektowy inwestycji pracuje aktualnie nad przygotowaniem postępowania przetargowego, którego celem będzie wybór generalnego wykonawcy. Według wstępnego harmonogramu, projekt ma wejść w fazę inwestycyjną na początku listopada 2021r. Przekazanie do eksploatacji planowane jest na grudzień 2023 r.
- Stoimy obecnie przed wielkimi wyzwaniami inwestycyjnymi. Obydwa projekty są bardzo ważne z punktu widzenia rozwoju naszej elektrociepłowni. Dzięki II linii technologicznej zwiększy się wydajność ITPOE. Po zakończeniu prac w 2023 roku będziemy w posiadaniu instalacji, która będzie w stanie przetwarzać do 180 tys. ton odpadów rocznie...

źródło: http://czytajrzeszow.pl/?id=17750&idd=5&poz=ml0
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 7275
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [Załęże] Spalarnia odpadów

Postautor: pisul » 08 lip 2021, 16:52

Spółka PGE Energia Ciepła z Grupy PGE poinformowała w czwartek (8 lipca), że ogłosiła przetarg na wybór generalnego wykonawcy zabudowy II linii technologicznej w Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii w Rzeszowie (ITPOE) ...
... Dzięki budowie II linii technologicznej w ITPOE zwiększy się jej wydajność. Po zakończeniu inwestycji w 2024 r. będziemy w stanie przetwarzać w sumie do 180 tys. ton odpadów rocznie ...

źródło: http://czytajrzeszow.pl/?idd=10&id=1835 ... &pagebl1=0
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 7275
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40


Re: [Załęże] Spalarnia odpadów

Postautor: Patryk M » 30 maja 2022, 11:40

Wykonawca drugiej linii rzeszowskiej spalarni wybrany. Umowa podpisana.
Konsorcjum austriacko-włoskich firm PORR i Termomeccanica Ecologia wybuduje drugą linię technologiczną spalarni w rzeszowskiej Elektrociepłowni.

https://rzeszow-news.pl/wykonawca-drugi ... podpisana/
Patryk M
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1133
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Załęże] Spalarnia odpadów / II etap

Postautor: pisul » 07 lip 2022, 19:56

PGE buduje drugą nitkę rzeszowskiej spalarni. Wmurowano akt erekcyjny...

... Nowa instalacja będzie przetwarzać do 80 tys. ton odpadów rocznie. Jej moc elektryczna brutto w kondensacji wyniesie minimum 8 MWe; moc elektryczna brutto w kogeneracji minimum 4,8 MWe; moc cieplna w kogeneracji to minimum 18 MWt; a moc cieplna układu odzyskującego ciepło z kondensacji spalin wyniesie minimum 3,46 MWt.
Po wybudowaniu drugiej nitki spalania, łącznie ITPOE w Rzeszowie będzie w stanie przetworzyć 180 tys. ton śmieci w ciągu roku...

źródło: http://czytajrzeszow.pl/?id=25587&idd=4&poz=ml0
Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 7275
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości