[Staromieście Ogrody] Budowa Kościoła

Wiadomości dotyczące rzeszowskich inwestycji będących w realizacji.

Re: [Staromieście Ogrody] Budowa Kościoła

Postautor: Ole » 23 lis 2020, 11:48

Jeśli ciekawią was informacje na temat tego kościoła to zapraszam na http://balicki.rzeszow.pl/
To strona Kaplicy bł. Ks. Jana Balickiego tuż obok budowy (dawny budynek kółka rolniczego)
Postępy prac z pewnością nie będą spektakularne bo osiedle jest nowe i próby składek na budowę u nowych parafian gdzie 95% leci na kredycie nie wróży wiader z pieniędzmi. Etap już jest, będą kolejne i to jeszcze długo.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2142
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: [Staromieście Ogrody] Budowa Kościoła

Postautor: porteño » 17 mar 2021, 0:07

To akurat może się ciągnąć jak długo się da. Ostatnią rzeczą potrzebną temu miastu jest kolejny kościół - pralnia mózgów.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: [Staromieście Ogrody] Budowa Kościoła

Postautor: DarekP » 06 wrz 2021, 22:03

Myślę, że TVP pierze umysły skuteczniej, ale chyba nie o tym jest temat. A wracając do budowy udało mi się raz być w okolicy, ktoś wspominał, że to budowa w środku osiedla. Ja zauważyłem jedynie łąki wokół i bardziej bym powiedział, że to budowa pomiędzy dwoma osiedlami. Za pytam więc - są plany, że oba te osiedla się do siebie zbliżą, otaczając ten kościół, bo na razie wygląda, że budują niezależnie od siebie w w innych kierunkach?
DarekP
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 70
Na forum od: 05 sie 2014, 13:27

Re: [Staromieście Ogrody] Budowa Kościoła

Postautor: NietoPterek » 06 wrz 2021, 22:09

Są MPZP dla Osiedla Staromiescie-Ogrody.
NietoPterek
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 699
Na forum od: 12 mar 2020, 15:02

Re: [Staromieście Ogrody] Budowa Kościoła

Postautor: NietoPterek » 23 wrz 2021, 21:13

Zdjęcia placu budowy jeśli można to tak nazwać sprzed miesiąca:
Załączniki
IMG_2479.JPG
IMG_2479.JPG (2.17 MiB) Przeglądany 4384 razy
IMG_2478V2.jpg
IMG_2478V2.jpg (2.04 MiB) Przeglądany 4384 razy
NietoPterek
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 699
Na forum od: 12 mar 2020, 15:02

Re: [Staromieście Ogrody] Budowa Kościoła

Postautor: NietoPterek » 18 lip 2022, 13:14

Parafia zamieniła się działkami ze spółdzielnią Zodiak. Trwają również pracę nad zmianą projektu kościoła.

Dzięki Bożej i ludzkiej pomocy sprawa dokumentów regulujących grunty pod nowym kościołem zakończyła się pomyślnie. W poniedziałek został podpisany Akt Notarialny pomiędzy Spółdzielnią Mieszkaniową Zodiak a parafią św. Józefa o zamianie działek. W ten sposób wszystkie grunty pod budowę kościoła należą do parafii św. Józefa. Cała procedura uregulowania gruntów trwała przez ostatnie trzy lata. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tą sprawę. Niech Bóg wszystkim błogosławi. Druga sprawa - projekt powiększenia planowanego kościoła jest w trakcie pracy u architekta. Te dwie sprawy były najważniejsze w całym procesie budowy i dzięki Bogu zakończyły się pomyślnie.
NietoPterek
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 699
Na forum od: 12 mar 2020, 15:02

Re: [Staromieście Ogrody] Budowa Kościoła

Postautor: konradp » 18 lip 2022, 17:11

A to nie będzie to co w załączniku ?
Załączniki
projekt.jpg
projekt.jpg (121.58 KiB) Przeglądany 3191 razy
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 748
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: [Staromieście Ogrody] Budowa Kościoła

Postautor: hacker9 » 19 lip 2022, 8:41

Kiedyś słyszałem coś że pierwotny projekt jest za mały i że będzie jeszcze większy kościół budowany, więc może o to chodzi w zmianie projektu - żeby go powiększyć ;-) Hehe ;-) Owieczek ubywa a Kościoły i tak coraz większe budują ;-)
hacker9
Świeżak
 
Posty: 9
Na forum od: 14 mar 2018, 15:30

Re: [Staromieście Ogrody] Budowa Kościoła

Postautor: NietoPterek » 19 lip 2022, 9:47

Własnie to napisałem w poście wyżej:
Druga sprawa - projekt powiększenia planowanego kościoła jest w trakcie pracy u architekta.
NietoPterek
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 699
Na forum od: 12 mar 2020, 15:02

Re: [Staromieście Ogrody] Budowa Kościoła

Postautor: Nikoś » 19 lip 2022, 10:09

Tu chociaż jakieś fundamenty zbudowali pod ten bunkier. A na Olbrachta też co to miało nie być i nic .. po za garażem nie ma nic :lol:
Po co po za kosztami i kasa jaka można wydoić budowa jeszcze większego gmachu .. kompleks czy co
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości