[Staromieście Ogrody] Budowa Kościoła

Wiadomości dotyczące rzeszowskich inwestycji będących w realizacji.

Re: [Staromieście Ogrody] Budowa Kościoła

Postautor: LeszekB » 27 paź 2022, 6:34

Kto jak kto, ale kościół pieniądze znajdzie a i swojego terenu nie odda, chyba, że na tym zarobi, w końcu kazał Jezus żyć skromnie
LeszekB
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 232
Na forum od: 14 cze 2016, 9:59

Re: [Staromieście Ogrody] Budowa Kościoła

Postautor: tomtom44 » 25 sie 2023, 11:28

paripadou pisze:Młodzież się laicyzuje, emeryci wymierają. Może na tych fundamentach da się postawić coś przydatniejszego, niż kolejny kościół?

Ja od dawna podejrzewam, ze chodzi tylko o zajecie jak najwiekszej ilosci gruntów, zeby ta instytucja miała z czego życ, gdy budynki beda swiecic pustkami.
tomtom44
Świeżak
 
Posty: 9
Na forum od: 06 lut 2023, 9:58

Re: [Staromieście Ogrody] Budowa Kościoła

Postautor: konradp » 25 sie 2023, 16:46

Dżizas, ale co ty masz do tego co kościół robi na swoich prywatnych działkach, w dodatku gdy wszystko się zgadza w papierach.

Może zaczniemy dyskutować czy akurat dom na twojej działce to dobry pomysł i czy czasem nie dałoby się czegoś bardziej pożytecznego postawić? Myślę, że dom mało się społecznie przysłuży.
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 769
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: [Staromieście Ogrody] Budowa Kościoła

Postautor: Tukam » 28 sie 2023, 8:39

Słusznie @tomtom44 i @LeszekB mówią.
Po pierwsze działki kościoła z założenia nie są prywatne a powinny być dobrem wspólnym. Coraz częściej nowe grunty zdobywają przez polityczne kontakty ze światem polityki.
Po drugie, nie ma najmniejszej potrzeby w mieście takim jak Rzeszów dostawiać kolejnych kościołów. Skoro wierni się nie mieszczą, to wystarczy zrobić o 1-2 msze więcej w każdym kościele. Te budowle i tak przez 95% tygodnia świecą pustkami. Budowanie kolejnych molochów za grube miliony to tylko kolejny pretekst do darcia milionów z wiernych (co jeśli jest dobrowolne, to w ogóle mnie nie interestuje) oraz różnymi kanałami z budżetu (co denerwuje mnie okropnie).
Nowe pozwolenia na budowę powinny być wydawane tylko w przypadku projektów podwójnego zastosowania, które w przyszłości będzie można przerobic na szkoły, szpitale hotele albo cokolwiek innego. W razie W lub po prostu za kilkadziesiąt lat kiedy nie będzie już komu z tego korzystać.
Tukam
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 327
Na forum od: 07 lut 2021, 14:47

Re: [Staromieście Ogrody] Budowa Kościoła

Postautor: konradp » 28 sie 2023, 10:23

Ja nie mogę kolejny komunista który chce decydować kto i co może budować na działkach które należą do niego.
Coraz częściej nowe grunty zdobywają przez polityczne kontakty ze światem polityki.

Jeśli nie masz dowodów to proszę się oddalić :). Ja w ogóle nie jestem członkiem kościoła i nie byłem, ale to co proponujesz to zamach na własność prywatną i nie wiem czy nie podpada pod ustawę zakazującą propagowanie zbrodniczej ideologii bo idealnie się narracja zbiega z tą komunistyczną.

Po pierwsze to nie twoje miliony, nie twoja sprawa czy budowle świecą pustkami, i tak, mogą sobie zdzierać z wiernych jeśli się ci na to godzą jak każda inna organizacja. I ostatnie: swoją wydumaną bolszewicką teorię wydawania pozwoleń na budowę proszę sobie wsadzić do szuflady a nie zawracać ludziom głowy którzy chcą żyć wolni bo nie chcą aby taki użytkownik Tukam przyszedł i sprawdzał czy funkcja obiektu zgadza się z jego linią ideologiczną.
WON !

P.S. Bla bla bla konkordat wszyscy płacimy bla bla bla kościół przez to kradnie bla bla bla. Było Kwaśniewskiego nie wybierać.
Poza tym kolejny raz wkracza tutaj polityka krajowa. A jest to forum o inwestycjach i tematach pobocznych. Jedynie temat prezydenta jest chyba polityczny ale to zrozumiałe dlaczego.
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 769
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: [Staromieście Ogrody] Budowa Kościoła

Postautor: Ole » 28 sie 2023, 12:34

Znów ta polityka. Dzieje się coś na budowie?
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2158
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: [Staromieście Ogrody] Budowa Kościoła

Postautor: Nikoś » 29 sie 2023, 10:40

Na razie ponoc proboszcza wymienieli :lol: bo mało kasy :lol: :lol:
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2332
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [Staromieście Ogrody] Budowa Kościoła

Postautor: NietoPterek » 29 sie 2023, 11:01

Tak, budowa się sypie :lol: Ogrodzenie zostało uszkodzone. W kwestiach finansowych to nowy proboszcz zaczął zbierać fundusze na budowę kościoła (wychodzi na to, że do tej pory nic nie zostało uzbierane), a inne nowe inwestycję w parafii zostają wstrzymane.
NietoPterek
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 711
Na forum od: 12 mar 2020, 15:02

Re: [Staromieście Ogrody] Budowa Kościoła

Postautor: NietoPterek » 23 paź 2023, 8:55

Na wiosnę ma ruszyć dolewanie fundamentów. Prawdopodobnie ma to związek ze zmianą projektu.
NietoPterek
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 711
Na forum od: 12 mar 2020, 15:02

Re: [Staromieście Ogrody] Budowa Kościoła

Postautor: swiety » 08 lut 2024, 14:29

Coś się dzieje :
Załączniki
IMG_6821.jpeg
IMG_6821.jpeg (7.19 MiB) Przeglądany 286 razy
IMG_6822.jpeg
IMG_6822.jpeg (3.94 MiB) Przeglądany 286 razy
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2954
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości