[ul.Rejtana] Kaufland

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: [ul.Rejtana] Kaufland

Postautor: NietoPterek » 12 wrz 2022, 13:08

LUki555 widziałeś te plany czy nie potrafisz czytać map? Na terenie ogórków działkowych za E. Leclerc nie ma w planie zabudowy.
NietoPterek
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 709
Na forum od: 12 mar 2020, 15:02

Re: [ul.Rejtana] Kaufland

Postautor: Luki555 » 12 wrz 2022, 14:09

To, że teraz nie ma czegoś zaznaczonego w dokumentach czy na mapach to nie znaczy, że się to nie może zmienić wszystko jest możliwe. Ja napisałem ogólnie, że ludzie na tych ogrodach pewne kroki zrobili i tak łatwo nie będzie jak z Naszym Gajem jakby chciano coś robić w przyszłości jeszcze dalej z nastepnymi terenami wzdluz tej ulicy. Nie jestem prawnikiem i nie wiem jak to sie nazywa ale przez iles lat ludzie moga robic na tych dzialkach a miasto wczesniej nic nie moze zrobic Jakby doszło do tego że będą te wieżowce tam gdzie Leclerc to myślisz że na tym miasto zaprzestanie działań bo niby teraz na mapach nic nie ma pójdzie dalej niestety po jakims czasie jak upłynie okres użytkowania terenu jako dzialek i nie wiem czy wtedy sie zgodza zeby bylo tak jak jest teraz bo to głupio wygląda żeby w centrum były takie działeczki. Te tereny co są ogrody nie tylko tu za Leclerkiem ale i po drugiej stronie ulicy za stacją benzynową to tak naprawdę są to tereny atrakcyjne dla miasta i najchętniej miasto pozbyłoby się tego i też by zabudowało niestety jak popadnie. To samo jest z tym terenem co zrobili park papieski to jest też teren atrakcyjny pod zabudowę a zrobili to co zrobili, żeby nie pogarszać stosunków z księżmi i z tym hipermarketem wyszło wtedy to co widać, że jest w Krasnem.
Luki555
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 50
Na forum od: 18 lis 2020, 11:54

Re: [ul.Rejtana] Kaufland

Postautor: Grzegorz44 » 13 wrz 2022, 1:55

O ile pamiętam to w rejonie katedry miał powstać Carrefour. Auchan w Krasnem to inna inwestycja i raczej nie miała nic wspólnego z zawirowaniami wokół parku papieskiego.
Grzegorz44
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 295
Na forum od: 16 maja 2017, 18:33

Re: [ul.Rejtana] Kaufland

Postautor: Luki555 » 13 wrz 2022, 7:00

Nie wiem jaka nazwa miała być tego hipermarketu ale w tym samym czasie to było mniej więcej może nawet Real dlatego to mi się tak bardziej kojarzy bo to robili mniej więcej w tym samym czasie i może dlatego nie będę zaprzeczał pal licho nazwę ważne, że pierwotnie miał być hipermarket. Co do tych planów zagospodarowania to miasto ma jakąś część pieniędzy żeby przeznaczać na alternatywne plany i dokumenty i musi to robić wszędzie w każdym mieście. Więc to że teraz są takie plany to nie znaczy że to jest obowiązujące to co teraz w nich widać już i że tak ma być jak sobie założyli i nie będzie poprawiane to jeszcze tak jak napisałem z tymi np. działkami a nawet z tymi wieżowcami bo może jakiś niski budynek się pojawić a nie wieżowiec. Dzisiaj tak jest a za jakiś czas się okaże że te koncepcje ulegną jeszcze innym zmianom zaraz jak będą chcieli wchodzić na ten teren i coś robić. Bo osoby odpowiadające za takie dokumenty po każdych wyborach się zmieniają (co się zdarza) to że prezydent i tam osoby za to odpowiadające teraz tak to widzą dany rejon to nie znaczy że po jakimś czasie tego się nie da zmienić na jeszcze inaczej. Na tą chwilę to można gdybać co będzie czy 30 piętrowy budynek czy 5 piętrowy czy nadal Leclerc bo ludzie w Ratuszu się zmieniają i plany razem z nimi.
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2022, 7:59 przez Luki555, łącznie zmieniany 1 raz
Luki555
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 50
Na forum od: 18 lis 2020, 11:54

Re: [ul.Rejtana] Kaufland

Postautor: NietoPterek » 13 wrz 2022, 7:59

Nieźle popłynąłeś. Tak samo ja mogę napisać, że to, że teraz na mapach są zaznaczone kościoły to nie znaczy, że miasto nie zmieni zdania i nie zaznaczy tam schronów przeciwatomowych i będzie kazać wynosić się proboszczom. Zanim na miejscu E.Leclerc pojawią się wieżowce, a plany dla ROD się zmienią to większość działkowiczów zmieni miejsce spoczynku na Wilkowyję.
NietoPterek
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 709
Na forum od: 12 mar 2020, 15:02

Re: [ul.Rejtana] Kaufland

Postautor: Luki555 » 13 wrz 2022, 8:04

Nie popłynąłem tylko taka jest rzeczywistość wszystko zależy od ludzi w ratuszu a ci się zmieniają jak ludzie wybiorą innych w wyborach i wtedy inne koncepcje na to mają np jak PiS będzie miało prezydenta albo większość w radzie to tak z zabudową nie będzie jak teraz o tym myślą. Wystarczy popatrzeć na artykuły z regionu żeby widzieć, że PiS-owi te plany zabudowy nie odpowiadają i bardziej są za tymi osobami, które np protestują co podałem w poprzednim poście o tych protestach na Podwisłoczu czy Świadka kto tam był oprócz ludzi oczywiście z PiS-u też się pojawili i popierali tych ludzi a może nawet sami zorganizowali te protesty. Przykład jeszcze była kwestia zabudowy parku na Bulwarach i terenów wzdłuż Wisłoka jak mają wyglądać tereny zielone i chciano coś tam zmienić i ludzie protestowali i z PiS-u tam też swoje.
To, że teraz dokumenty i mapy tak wyglądają to wcale nie oznacza, że tak będzie na 100% za te 20 lat jak powyższe przykłady pokazują bo też uzależnione jest od tego jaka opcja polityczna będzie rządzić miastem bo każda inaczej to widzi jak zabudować miasto.
Odnosząc się jeszcze do tego co wcześniej napisałem czyli, że chciałbym widzieć jak miasto każe się wynosić np Leclerkowi bo co innego będą chcieli budować to zostaje jeszcze taka kwestia, że te wszystkie podmioty, które mają jakieś budynki na tym obszarze zaznaczonym na mapce mogą wtedy o ile z tego skorzystają zaskarżyć te decycję a wtedy ruszą postępowania i nie wiadomo jak się skończą dla której strony pozytywnie. Więc opieranie się na samej mapce nic tu nie da trzeba patrzeć szerzej na to.

A tak na boku jak już to sam NietoPterek popłynąłeś z tymi kościołami bo nikt proboszczom nie będzie kazał tego robić.
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2022, 8:14 przez Luki555, łącznie zmieniany 1 raz
Luki555
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 50
Na forum od: 18 lis 2020, 11:54

Re: [ul.Rejtana] Kaufland

Postautor: Some Grue » 14 wrz 2022, 16:24

Luki555, słyszałeś? To była nisko przelatująca ironia... (ta z proboszczami).
Planów zagospodarowania przestrzennego nie zmienia się ot tak, od ręki - więc to czy następna ekipa będzie taka czy inna to nie ma większego znaczenia jeśli plan jest już uchwalony. Podkreślam: jeśli. Tak na marginesie: co do intencji PiSu - może tak, a może próbowali zbić na tym swój kapitał polityczny.
Some Grue
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 105
Na forum od: 26 mar 2021, 12:49

Re: [ul.Rejtana] Kaufland

Postautor: a1chemik » 16 wrz 2022, 11:05

Wchodzę czytać o postępach na budowie Kauflanda a tutaj gównoburza o ogródki za Leclreckiem ;)

Admin jestes?
a1chemik
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 630
Na forum od: 29 cze 2018, 14:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul.Rejtana] Kaufland

Postautor: paww15 » 18 wrz 2022, 1:26

Zgadzam się. Temat Kaufland a gadanie o czymś co nie jest Kauflandem. Przenieście się na inny temat z komentarzami takimi jak od poprzedniej strony.
Miłego dnia :)
paww15
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 117
Na forum od: 18 sty 2015, 17:14

Re: [ul.Rejtana] Kaufland

Postautor: Ole » 18 wrz 2022, 8:24

Każdy następny wpis nie na temat - kasuję bez przenoszenia.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2153
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości