[ul.Rejtana] Kaufland

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: [ul.Rejtana] Kaufland

Postautor: Luki555 » 16 cze 2022, 21:17

Może na początku mieli w planach inne prace związane z adaptacja tego "budynku" tylko w trakcie prac i przygotowania dokumentacji do przejęcia i zrobienia całego tego remontu to im wyszło kto ich tam wie. Albo ten co tak mówił niewiedział ile czasu zajmują takie prace rozbiurkowo-remontowe. Jeden powie tak inny co innego różnie później z tego wychodzą informacje dla zwykłego Kowalskiego.
Lepiej żeby to potrwalo dłużej i zrobili solidnie niż szybko po jak najmniejszych kosztach i miały się pojawić jakieś usterki w trakcie użytkowania tego "budynku". Chociaż Castorama też tego budynku po tesco tak szybko nie otworzyła tylko z pół roku albo nie co dłużej robili w środku.
Luki555
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 50
Na forum od: 18 lis 2020, 11:54

Re: [ul.Rejtana] Kaufland

Postautor: Patryk M » 16 cze 2022, 22:16

Coś może być na rzeczy o czym piszesz.
Czasami jest też tak, że lepiej coś budować od nowa niż adoptować, bo wychodzą różne perełki.
Ale "panowie z biura" niewielkie mają pojęcie o budowie, więc do mediów chlapią o terminach nie zdając sobie sprawy z tego, co tam jest obecnie czy będzie po drodze. Tak samo jak np. z tymi szefami w mieszkaniówce bez żadnej praktyki kierowniczej.

Castorama po Tesco dość długo przerabiała wnętrze rozwalając wszystko w środku. Ale konstrukcji hali nie ruszali - została w takim gabarycie jaka była.
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2466
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: [ul.Rejtana] Kaufland

Postautor: arek898 » 16 cze 2022, 22:40

Castorama byłaby wcześniej otwarta, ale samo towarowanie i przenoszenie części towaru trwało ok 2 miesiące i zbiegło się z ograniczeniami pandemicznymi i musieli przesunąć otwarcie.
arek898
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 305
Na forum od: 03 lut 2022, 17:00

Re: [ul.Rejtana] Kaufland

Postautor: Luki555 » 17 cze 2022, 8:59

Miejmy tylko nadzieję, że zmniejszając powierzchnie nie naruszą tej całej konstrukcji i fachowiec od budowy który ostatecznie wyda zgodę na odbiór zrobi to fachowo bo są tacy co machną ręką bo się im nie chce sprawdzić dokładnie wszystkiego a później jakaś katastrofa gotowa wychodzi tak jak było kilka lat temu w Katowicach co podobna hala się zawaliła.
Luki555
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 50
Na forum od: 18 lis 2020, 11:54

Re: [ul.Rejtana] Kaufland

Postautor: johny20010 » 18 cze 2022, 18:39

18.06.2022
Załączniki
Zrzut ekranu 2022-06-18 183845.jpg
Zrzut ekranu 2022-06-18 183845.jpg (312.34 KiB) Przeglądany 2424 razy
johny20010
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 109
Na forum od: 25 cze 2018, 22:15

Re: [ul.Rejtana] Kaufland

Postautor: rabusar » 30 cze 2022, 16:51

Luki555 pisze:Miejmy tylko nadzieję, że zmniejszając powierzchnie nie naruszą tej całej konstrukcji i fachowiec od budowy który ostatecznie wyda zgodę na odbiór zrobi to fachowo bo są tacy co machną ręką bo się im nie chce sprawdzić dokładnie wszystkiego a później jakaś katastrofa gotowa wychodzi tak jak było kilka lat temu w Katowicach co podobna hala się zawaliła.

Z reguły wolę czytać niż pisać, ale tutaj nie wytrzymałem. JEST KTOŚ KTO WYRZUCI TE DWA POSTY? Mój, i ten który cytuję. Jaka podobna hala? Co miała podobnego? Że miała ściany i dach to podobna? Jaka tam była przyczyna awarii? A o czym tu kolego piszesz? Jadąc z OT tak po bandzie, to wszystkie katastrofy budowlane świata można przywołać. Ok, skończyłem. Proszę wyciąć.
Awatar użytkownika
rabusar
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 189
Na forum od: 16 sty 2015, 12:33

Re: [ul.Rejtana] Kaufland

Postautor: Nikoś » 30 cze 2022, 17:08

No i po sąsiedzku sklep wprowadza płatny parking, ciekawe czy tu też nadejdzie taki moment że bileciki będa
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2328
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul.Rejtana] Kaufland

Postautor: bystry » 30 cze 2022, 17:57

Z jednej strony szkoda, że tam powstaje kolejny hipermarket, z drugiej jednak strony już kawałek tej hali zlikwidowali, może za kilka lat znajdzie się inwestor który dokończy rozbiórkę i postawi tam coś ciekawszego niż sklep spożywczy.
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 918
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: [ul.Rejtana] Kaufland

Postautor: pisul » 30 cze 2022, 18:40

Luki555 pisze:Miejmy tylko nadzieję, że zmniejszając powierzchnie nie naruszą tej całej konstrukcji i fachowiec od budowy który ostatecznie wyda zgodę na odbiór zrobi to fachowo bo są tacy co machną ręką bo się im nie chce sprawdzić dokładnie wszystkiego a później jakaś katastrofa gotowa wychodzi tak jak było kilka lat temu w Katowicach co podobna hala się zawaliła.



Hala w Katowicach była dużo większa i konstrukcyjnie (dzwigary) inaczej zaprojektowana. Z dokumentu Discovery błędnie zaprojektowano średnicę rur które miały odprowadzać wodę z dachu. To zapoczątkowało efekt domina. Za duża powierzchnia za mało rur za małe średnice do tego ujemne temperatury powodowały dodatkowo zamarzanie wody i zatykanie i znaczne obciążenia sporej powierzchni dachu. Do tego rekordowe opady śniegu...



Obrazek




Obrazek




Obrazek
źródło: https://www.discoverychannel.pl/aktualn ... 30802.html



_________________



A u nas rozbiórka części hali paradoksalnie nawet wpłynęła na poprawę bezpieczeństwa całej konstrukcji!
Raz dach jest mniejszy, mniejsze rozpiętości no i kiedyś ściany zewnętrzne i belka dachowa skrajna miały takie przekroje:



Obrazek




A teraz wygląda to naprawdę solidnie. Po przesunięciu i "stworzeniu" ściany w miejscu gdzie pełny stalowy dzwigar nośny + dodaniu zdemontowanych belek z wcześniejszych ścian razem tworzą aż za solidną konstrukcję:



Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8564
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul.Rejtana] Kaufland

Postautor: Luki555 » 01 lip 2022, 9:02

rabusar pisze:
Luki555 pisze:Miejmy tylko nadzieję, że zmniejszając powierzchnie nie naruszą tej całej konstrukcji i fachowiec od budowy który ostatecznie wyda zgodę na odbiór zrobi to fachowo bo są tacy co machną ręką bo się im nie chce sprawdzić dokładnie wszystkiego a później jakaś katastrofa gotowa wychodzi tak jak było kilka lat temu w Katowicach co podobna hala się zawaliła.

Z reguły wolę czytać niż pisać, ale tutaj nie wytrzymałem. JEST KTOŚ KTO WYRZUCI TE DWA POSTY? Mój, i ten który cytuję. Jaka podobna hala? Co miała podobnego? Że miała ściany i dach to podobna? Jaka tam była przyczyna awarii? A o czym tu kolego piszesz? Jadąc z OT tak po bandzie, to wszystkie katastrofy budowlane świata można przywołać. Ok, skończyłem. Proszę wyciąć.


Jak ktoś nie chce nie musi czytać ani komentować czegoś co mu się nie podoba nikt nie zmusza do tego. Ja tylko napisałem o tym żeby nadzór budowlany przy odbieraniu prac, które się zakończą zrobił to odpowiednio bo rozwalać budynki każdy potrafi ale żeby odpowiednio wykonać późniejsze prace, żeby usterek później nie było to już nie i to napisałem dla dobra ogółu. Czy coś złego w tym jest?
Ile się słyszy o wadliwych pracach budowlanych przy jakimś budynku, który budowano albo zmieniano gabaryty w internecie pełno tego jest. Przytoczony przykład z halą z Katowic przedstawiłem dla przykładu po to tylko, żeby było wiadome co może się stać jak nie będzie żadnych kontroli nie tylko w trakcie budowy z czego czy właściwe materiały zostały zastosowane i jak jest coś budowane, ale i w czasie użytkowania i zaniedbywaniu przez właściciela rzeczy, które powinien robić a olewa i to tyczy się budynków nie tylko z blach ale i z cegły. Nigdzie nie napisałem że to ta sama hala z tych samych materiałów zrobiona, tylko, że podobna i co może się stać a to jest różnica (tutaj proponuje czytanie ze zrozumieniem a dopiero później pisanie czegoś). Wiele nie potrzeba, żeby coś się stało przy takich głębokich ingerencjach w budynki czy to z cegły czy to ze zwykłych blach i płyt jak tu.
Luki555
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 50
Na forum od: 18 lis 2020, 11:54

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości