Odmulenie zalewu

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: Odmulenie zalewu

Postautor: Pieczarkowy » 21 cze 2022, 13:48

Nawet nie kilka miesięcy, a jedynie 1.5 miesiąca wg terminów które pojawiają się w mediach. Niektóre źródła twierdzą, ze czas jest do końca roku i zostanie praca wznowiona 15 listopada lub jeśli się da to 15 sierpnia. Inne, m.in. to które cytowałeś, że do końca września zalew będzie odmulony.

Moim zdaniem będą kłopoty z terminową realizacją, ale ja nie deklaruję terminów w mediach i nie wykonuję tej inwestycji. :D
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 959
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Re: Odmulenie zalewu

Postautor: Pieczarkowy » 26 cze 2022, 2:26

Hmmm, no nie wiem.

Obrazek

Obrazek

Żałuję, że nie zrobiłem foty wody przy zamkniętej zaporze, bo warstwa zielona od mułu była bardzo widoczna. Syfu takiego jak w ostatnich latach z pewnością nie ma, ale czy zalew wróci do czasów świetności sprzed lat? Na zaporze zapach nieładny zalewu pozostał. :?

Obrazek
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 959
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Re: Odmulenie zalewu

Postautor: konradp » 26 cze 2022, 16:59

Świetność których lat :) ?
Zaraz po realizacji czyli lata 70te zalew osiągnął 1/3 docelowej wielkości o ile się nie mylę. Stąd moje pytanie kiedy była ta świetność bo ja nie pamiętam komuny :)
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 771
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: Odmulenie zalewu

Postautor: Pieczarkowy » 26 cze 2022, 20:46

Spójrzmy na to realnie. Ja nie miałem na myśli żadnych cudów, a stanu, gdy ten zalew nie był tak śmierdzący i zielony. Dobrze zdaje sobie sprawę, że to never ending story ze względu na konstrukcję zapory, ale do stanu cieszącego oczy mieszkańców chyba jeszcze daleka lub niemożliwa do wykonania droga? Zastanawiam się, bo przecież jesteśmy na finiszu tej realizacji.
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 959
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Re: Odmulenie zalewu

Postautor: Ryba » 26 cze 2022, 22:49

Niestety to całe "odmulanie" na codzień nic nam nie da a zalew rekreacyjnie nie zyska nic. Prace polegają jedynie na pogłębieniu dna w głównym nurcie rzeki a nie powiększeniu (przywróceniu) powierzchni lustra wody. Dalej będzie zarastał szuwarami :(
Ryba
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 401
Na forum od: 26 sty 2015, 0:48

Re: Odmulenie zalewu

Postautor: Duszek » 26 cze 2022, 23:03

Dla przypomnienia - zawsze przyjemnie oglądnąć :

Awatar użytkownika
Duszek
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 551
Na forum od: 18 lip 2014, 11:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Odmulenie zalewu

Postautor: konradp » 27 cze 2022, 17:10

Pieczarkowy pisze:Spójrzmy na to realnie. Ja nie miałem na myśli żadnych cudów, a stanu, gdy ten zalew nie był tak śmierdzący i zielony. Dobrze zdaje sobie sprawę, że to never ending story ze względu na konstrukcję zapory, ale do stanu cieszącego oczy mieszkańców chyba jeszcze daleka lub niemożliwa do wykonania droga? Zastanawiam się, bo przecież jesteśmy na finiszu tej realizacji.


Zgadzam się. Byłem ciekawy co oznaczało wg. ciebie "lata świetności" bo zalew już ma 50 lat, a ja nie jestem dziadkiem aby pamiętać jak to wyglądało od początku ani w latach 90`tych.
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 771
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: Odmulenie zalewu

Postautor: Pieczarkowy » 25 lip 2022, 19:25

Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 959
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Re: Odmulenie zalewu

Postautor: Patryk M » 05 sie 2022, 7:28

Od piątku ruszy odmulanie zalewu
...
Odmulanie dna Wisłoka na zalewie w Rzeszowie rozpoczęło się wiosną 2020 r. W listopadzie zaczęto z kolei wywozić 15 tysięcy metrów sześciennych mułu. Pracami zajmuje się firma Transpol Lider z Inowrocławia. Przejęła zadanie po tym, jak rzeszowski oddział Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Wód Polskich zerwał umowę z poprzednim wykonawcą. Jak informował RZGW, 28 stycznia 2021 r. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie podpisały umowę na realizację drugiej części zadania pod nazwą „Odtworzenie pierwotnej pojemności zbiornika przystopniowego w Rzeszowie na rzece Wisłok”. Wybrana została oferta firmy Transpol Lider Sp z.o.o. o łącznej wartości ponad 55 mln zł.
Wykonawca wykorzystuje taki sprzęt, jak koparki czerpakowe i pływające, pogłębiarki, refuler. Muł transportowany jest na brzeg poprzez taśmociągi i rurociągi.
Zgodnie z pierwotnymi założeniami, prace mają być wykonane do końca września 2022 r. Jak informował w styczniu tego roku portal inżynieria.com, ze względu na okres lęgowy ptaków, trwała przerwa w pracach na zalewie.
– Skąd ta bezczynność w odmulaniu zalewu na Wisłoku?
– zapytaliśmy w imieniu Czytelnika przedstawiciela spółki Wody Polskie. – 5 sierpnia firma z Inowrocławia rozpocznie prace przy odmulaniu rzeszowskiego zalewu. Roboty potrwają do listopada – poinformowała nas Katarzyna Tokarz, rzecznik prasowy Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Wód Polskich w Rzeszowie. Koszt odmulenia przez tych kilka miesięcy wyniesie 17 mln zł. Mieliśmy wyznaczony termin na odmulanie od 5 sierpnia i tego terminu dotrzymaliśmy. Osoba, która zgłosiła brak robót na zalewie niepotrzebnie się martwi, bo wszystko jest w porządku i refuler, czyli pogłębiarka ssąca, zacznie wydobywać osady.
Wybrane z zalewu muły mają być wywiezione do Siedlisk w gminie Lubenia. W sumie od sierpnia do listopada ma być wydobytych 180 tys. m sześc. urobku.
Czytelnik zapytał też, co stanie się z roślinnością porastającą zbiornik zalewu na rzece Wisłok? Jak usłyszeliśmy w Wodach Polskich, zanim ruszą maszyny, w tym refuler, najpierw musi być zebrana kotewka orzecha wodnego. To roślina rzadko spotykana w Europie i uważana jest za gatunek wymagający ochrony. Roślina ta jest pod ścisłą ochroną prawną i jest umieszczona na „Czerwonej liście roślin i grzybów” jako gatunek wymierający.

https://supernowosci24.pl/od-piatku-rus ... ie-zalewu/
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2481
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: Odmulenie zalewu

Postautor: Tukam » 07 sie 2022, 10:03

Fajnie gdyby teren, który obecnie zajmuje inwestor zamienił się w kawałek plaży trawnika, z mini parkiem lub plażą. Przy odrobinie wkładu, mogłoby się to zmienić w miejsce z pocztówki.
Tukam
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 327
Na forum od: 07 lut 2021, 14:47

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości