[al. Rejtana] Remont budynku UR

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: [al. Rejtana] Remont budynku UR

Postautor: RAMS » 15 maja 2020, 18:23

Nikoś pisze:Ten budynek wymaga remontu to fakt, ale ten projekt średnio pasuje bo to bardziej bunkier niż główny gmach uczelni



Warto nadmienić, że to projekt przebudowy istniejcego już budynku i raczej z zachowaniem dotyczasowych funkcji rektoratu, a nie kompletnie nowy projekcik w szczerym polu, gdzie można dowolnie ksztaltować układ konstrukcyjny i grzebać w fundamentach. :)

Z tego co kojarze z wytycznych określonych w przetargu(były dostepne w necie, link wygasł) to są tam dwie aule, większa będzie rozbudowana o dodatkowe 50 miejsc + przewidziano modernizacje drugiej auli + w budynku pojawi się sala senatu, więc masz odpowiedź dlaczego budynek ma nadal formę"zamknietej bryły", a nie jest bardziej przeszklony.

Przeszklenia w auli na pewno pogorszyły by akustyke i skomplikowały, podrożyły projekt.
Tzn. można zrobić przeszklenie, tylko po co? Zazwyczaj w trakcie wykładów wyświetla się prezentacje i trzeba okna zasłaniać. Można sprawę doswietlenia auli rozwiazać świetlikami w stropie, takowe są na PRz w mniejszej auli wykładowej, tylko ktoś nie przewidział dla nich automatycznie sterowanych rolet, co w słoneczne dni uniemożliwiało korzystanie z rzutnika.

Kacu piszesz o gmaszysku - hmm, a Twoim zdaniem jak powinien wygladać rektorat wyższej uczelni?
Poniekąd się zgodzę, z zarzutem, ale nie do końca. Budynek o podniosłym, dostojnym dostosowany do funkcji charakterze, zaprojektowany dla ludzi, którzy zarzadzają uczelnią, no tak sobie wyobrażam obiekt o tego typu funkcji. Tradycyjne i poprawne podejście w mojej opini. To nie wydział architektury, wydział artystyczny czy wydział wychowania fizycznego, na którym student spędza więcej czasu, do takiego budynku rektoratu idziesz na uroczystość inauguracji, złożyć podanie, odstać swoje w kolejce po stypendium, nie przebywasz tam godzinami :P
Owszem mogło by być bardziej "przyjaźnie", ale czy nie byloby wtedy właśnie "nijak"?
Awatar użytkownika
RAMS
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 111
Na forum od: 09 sie 2019, 15:35

Re: [al. Rejtana] Remont budynku UR

Postautor: porteño » 16 maja 2020, 20:01

Jak dla mnie betonowa szkarada. Już lepiej zostawić to, co jest...
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: [al. Rejtana] Remont budynku UR

Postautor: swiety » 18 maja 2020, 13:27

Na nowych wizkach dużo lepiej to wyglada.

Obrazek

Obrazek

Źródło : S.T. architekci
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2941
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [al. Rejtana] Remont budynku UR

Postautor: Kacu » 18 maja 2020, 14:25

RAMS pisze:Kacu piszesz o gmaszysku - hmm, a Twoim zdaniem jak powinien wygladać rektorat wyższej uczelni?
Poniekąd się zgodzę, z zarzutem, ale nie do końca. Budynek o podniosłym, dostojnym dostosowany do funkcji charakterze, zaprojektowany dla ludzi, którzy zarzadzają uczelnią, no tak sobie wyobrażam obiekt o tego typu funkcji. Tradycyjne i poprawne podejście w mojej opini. To nie wydział architektury, wydział artystyczny czy wydział wychowania fizycznego, na którym student spędza więcej czasu, do takiego budynku rektoratu idziesz na uroczystość inauguracji, złożyć podanie, odstać swoje w kolejce po stypendium, nie przebywasz tam godzinami :P
Owszem mogło by być bardziej "przyjaźnie", ale czy nie byloby wtedy właśnie "nijak"?


Wzniośle, okazale, monumetalnie - oczywiście. Ale to wszystko można osiągnąć bez zalewania całej prostokątnej bryły betonem z kilkoma szybami. W moim odczuciu budynek serio wygląda jak wyciągnięty z czasów Trzeciej Rzeszy i równie dobrze mogło by tam funkcjonować Reichsministerium für Volksaufklärung und Propaganda - wystarczy tylko odpowiednia symbolika :roll:

Na powyższych wizkach faktycznie wygląda to trochę lepiej, ale powinno tam się znaleźć więcej szkła - wystarczyło by nawet zastosowanie tego samego rozwiązania w lewym skrzydle budynku, co w prawym, tj. przeszklenia od dachu do ziemii.
Kacu
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 05 sie 2016, 16:30

Re: [al. Rejtana] Remont budynku UR

Postautor: rafik » 18 maja 2020, 20:45

Szkoda że nie pomyśleli o budowie parkingu podziemnego dla studentów i pracowników od strony Rejtana.
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1062
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: [al. Rejtana] Remont budynku UR

Postautor: Adamerio » 18 maja 2020, 21:38

Po co kolejny parking? Budynek A0 posiada parking podziemny, który w połowie jak nie w 3/4 stoi pusty...
Awatar użytkownika
Adamerio
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 653
Na forum od: 30 sie 2016, 11:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [al. Rejtana] Remont budynku UR

Postautor: Kacu » 19 maja 2020, 8:43

To chyba nie jest ogólnodostępny parking dla studentów, a jedynie dla pracowników uczelni - nigdzie na stronie UR nie znalazłem informacji na temat tego parkingu, a i też nikt mnie, jeszcze za czasów mojego studiowania, nie wspominał że mogę tam parkować. Parking podziemny pod tym budynkiem jaknajbardziej by się przydał, jeśli tylko byłby to parking dla studentów.
Kacu
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 05 sie 2016, 16:30

Re: [al. Rejtana] Remont budynku UR

Postautor: Adamerio » 19 maja 2020, 10:34

Z parkingu mogą korzystać studenci po uiszczeniu stosownej (dość wysokiej) opłaty - dlatego zainteresowanie takie, a nie inne i parking stoi w połowie pusty :roll:
Awatar użytkownika
Adamerio
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 653
Na forum od: 30 sie 2016, 11:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [al. Rejtana] Remont budynku UR

Postautor: rafik » 19 maja 2020, 11:25

Właśnie się kiedyś zastanawiałem nad tym. Na Cegielnianej sytuacja z parkowaniem jest tragiczna (podobnie jak na miasteczku Prz) a przecież pod tym gmachem jest spory parking na kilkaset? samochodów.
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1062
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: [al. Rejtana] Remont budynku UR

Postautor: foreigner » 25 maja 2020, 2:08

Te pierwsze wizki potworne, jestem kolejną osobą, której się skojarzyło z kancelarią Rzeszy itp.

Właściwie to jak zobaczyłem te kwadratowe dziury:
Obrazek[/quote]

To jeszcze z jednym mi się skojarzyło:
grenade.jpg
grenade.jpg (76.37 KiB) Przeglądany 4698 razy


Ale to oczywiście z nami jest coś nie tak, bo nie rozumiemy współczesnej architektury i piękna betonu.
Również oklaskiwany sąd na Kustronia już jest niedaleko jeszcze by się przydało kilka takich realizacji wzdłuż Rejtana i niektórzy by pieli z zachwytu jak to Rzeszów prześcignął zachód w jakości architektury.

Wtedy by to przypominało np. sceny z Equilibrium, filmu o społeczeństwie wyzbytym z uczuć i emocji:
Obrazek
https://thequalmist.com/2015/02/02/equilibrium/

W sumie jak zabudują plac defilad w Warszawie najnowszymi skarbami architektury, to będzie całkiem podobnie.

Całe szczęście, że nowsze wizki już są nieco lepsze. W sumie lepszy taki wygląd niż obecny, ale i tak uważam to jedynie za poprawny projekt w ramach modernizacji istniejącego budynku.

Ale jakby tam była pusta łąka i zorganizowaliby konkurs architektoniczny, to i tak by taki projekt wpłynął i byłby jednym z faworytów.
I to już jest smutniejsze.
foreigner
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 465
Na forum od: 06 gru 2014, 17:12

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości