[ul. Karowa] Resovia Office 45m

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: [ul. Karowa] Resovia Office 45m

Postautor: Jaskobrot » 21 lut 2020, 13:48

No i co? Az tak zle z tym pokolorowaniem mostu? Malkontentom i tak nie dogodzi. Najgorsze w tym krytyksnctwie jest to, ze krytykuje ktos kto nie ma szans zaistniec nigdzie w zaden inny sposob (vide niektorzy radni zwolujacy "wiece" - z wyrachowania a bie dla dobra miasta.
Jaskobrot
Maniak
Maniak
 
Posty: 1508
Na forum od: 15 sty 2017, 17:21

Re: [ul. Karowa] Resovia Office 45m

Postautor: Steeler » 21 lut 2020, 14:51

Sama idea zegara jest w porządku, ale w zaproponowanym szkicu zmieniłbym dwie rzeczy: usunięcie cyfr (pogrubiając kreski w miejscu 12. 3 , 6 i 9) oraz postawienie na stonowaną, grafitową kolorystykę. Do tego jakby wskazówki i kreski godzinowe zostały podświetlone (ale niezbyt jaskrawo), efekt mógłby się okazać całkiem ciekawy.
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 458
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Karowa] Resovia Office 45m

Postautor: pisul » 21 lut 2020, 21:01

Da radę jednak mieć zegar z herbem nawet gdy we wtorkowym głosowaniu radni będą przeciwko.

Zawsze można powiesić ekran wielkopowierzchniowy LCD/LED o zmiennej treści. I o ile radni mogą decydować o tym czy może czy nie zawisnąć herb miasta to już nie mogą mieszać się w wyświetlane treści. I mógłby być i zegar i temperatura i reklamy. Albo sam 20m2 herb z gestem posłanki poprawiającej włosy. Obok Millenium Hall z kilkuset firmami. Taki ekran miałby ekonomiczny sens. Według mnie to niedorzeczne żeby obce osoby miały decydować co sobie mogę a czego nie zawiesić na swojej ścianie:

Można? Można:

Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8538
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Karowa] Resovia Office 45m

Postautor: flyRZE » 21 lut 2020, 21:39

Pisul daj już spokój, miasto nie decyduje czy inwestor może mieć zegar na ścianie tylko czy może do tego użyć herbu miasta....
flyRZE
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 15 lip 2014, 11:42

Re: [ul. Karowa] Resovia Office 45m

Postautor: pisul » 22 lut 2020, 21:44

A nie wydaje Ci się to ciut śmieszne że specjalnie we wtorek zbiorą się wszyscy radni Rzeszowa żeby o tym decydować a podobny herb namalowany na budynku gdzie uczą karate między Lidlem a stadionem Stali. Herb widoczny z Hetmańskiej:


Obrazek



Obrazek



Zamiast robić z tego kabaret powinni mu jeszcze farbę za darmo przywieść że będzie promował miasto.
Według mnie wystarczyłoby zwykłe telefoniczne zgłoszenie.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8538
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Karowa] Resovia Office 45m

Postautor: iamRZE » 22 lut 2020, 23:04

Nie zbiorą się specjalnie, bo będzie to tylko jeden z wielu punktów sesji. Rada już niejednokrotnie podejmowała uchwały w sprawie wykorzystania herbu, nie jest to wyjątek. Kilka przykładów z poprzedniego roku.
vi/113/2019
ix/197/2019
ix/198/2019
xxi/471/2019
Awatar użytkownika
iamRZE
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 351
Na forum od: 15 lip 2014, 12:56

Re: [ul. Karowa] Resovia Office 45m

Postautor: rafik » 24 lut 2020, 11:20

Nie uczą tam karate :? tylko to budynek gdzie trenuje kilka sekcji Stali wyremontowany za miejskie pieniądze będący obecnie z tego co wiem własnością miasta...

Skoro Ferenc i jego ludzie zajmują się tak istotna sprawą jak ten zegar na prywatnym obiekcie to mam rozumieć że sprawa chaosu komunikacyjnego w rejonie MH jest już rozwiązana? Siedli do rozmów z właścicielami MH, biurowców na Karowej i spółdzielnią?
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1063
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: [ul. Karowa] Resovia Office 45m

Postautor: LeszekB » 24 lut 2020, 13:42

Stal jest w trakcie procesu przejmowania z powrotem budynków od miasta, ale ten proces pewnie trochę potrwa, jako, że powinno być sporo reklamacji gwarancyjnych na złe wykończenie tego budynku
LeszekB
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 232
Na forum od: 14 cze 2016, 9:59

Re: [ul. Karowa] Resovia Office 45m

Postautor: Kacu » 27 lut 2020, 14:15

http://supernowosci24.pl/olbrzymi-zegar ... -biurowcu/

Na jego tarczy widać herb miasta, z którego w każdą stronę wychodzić będą żółte cienie. Cyfry mają mieć czerwony kolor, podobnie jak wskazówki wskazujące godzinę. Grafitowy kolor z kolei mogą mieć kreski stanowiące konkretną porę dnia.


Niebieski herb, żółte cienie, czerwone cyfry, grafitowe kreski... Piękna cepeliada się szykuje.

Żółte cienie, czerwone
Kacu
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 05 sie 2016, 16:30

Re: [ul. Karowa] Resovia Office 45m

Postautor: Hawk » 27 lut 2020, 16:19

Nie jestem krytykiem sztuki, wiec nie będę oceniał walorów estetycznych pozostawiając to każdemu do indywidualnej oceny. Jestem natomiast bardzo zadowolony z samego faktu zmontowania takiego zegara, gdyż zwiększy on atrakcyjność budynku i zarazem podniesie poprzeczkę dla inwestycji budowanych w przyszłości. Dzięki temu zegarowi inwestorzy w przyszłości będą musieli się bardziej wysilić aby np. nowy biurowiec zwracał na siebie uwagę a jest to ważne przy pozyskiwaniu nowych najemców.
Hawk
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 231
Na forum od: 23 maja 2019, 9:55

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości