[ul.Kwiatkowskiego] Budowa Szkoły/Przedszkola

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Budowa Szkoły/Przedszkola

Postautor: Patryk M » 14 lip 2022, 11:32

Tak wygląda nowoczesna szkoła w Rzeszowie. Budynek przy ul. Kwiatkowskiego już na ukończeniu [ZDJĘCIA]
Budowa nowego zespołu szkolno-przedszkolnego przy ul. Kwiatkowskiego jest już na ukończeniu. W budynku i jego otoczeniu trwają prace wykończeniowe. Ma być gotowy na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023.

Pomieszczenia wewnętrzne są już pomalowane i trwa ich sprzątanie. Na sali gimnastycznej kończona jest posadzka. Na zewnątrz trwa zagospodarowanie terenu, układanie kostki, budowa ogrodzenia, oświetlenia, przygotowanie bieżni oraz boisk. Montowane są także zewnętrzne trybuny.

Niezależnie od robót budowlano-wykończeniowych rozstrzygane są kolejne przetargi na wyposażenie budynku, które jest sukcesywnie zamawiane i dostarczane. Pod koniec lipca gotowa będzie kuchnia.

https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,3 ... zy-ul.html
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2478
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Budowa Szkoły/Przedszkola

Postautor: konradp » 14 lip 2022, 13:28

Projektant strasznie dał d**y z tym projektem. Obrazek niekompetencji dopełniają te rozbudowane słupy elektryczne ( nie wiem jak to się nazywa ).
W tym budżecie ten projekt mógł być dużo lepszy. Architektura jest po prostu zła.
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 764
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Budowa Szkoły/Przedszkola

Postautor: Nikoś » 14 lip 2022, 17:13

Zawsze możesz zgłosić się do kolejnego konkursu :lol: na pewno będzie nieziemsko :D
To jest tylko szkoła i jak na możliwości samorządu wyszło nieźle
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2332
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Budowa Szkoły/Przedszkola

Postautor: konradp » 15 lip 2022, 0:09

Argument typu:" krytykujesz piłkarza przed tv ? No to pokaż jak ty dobrze grasz, dlaczego nie grasz zamiast niego skoro on taki zły. "
Mamy 12 lat czy co ? Chociaż wątek jest o szkole więc rozumiem, że mogły ci się udzielić szkolne klimaty ;) . Odpuśćmy sobie farmazony błagam.

Ty piszesz TYLKO szkoła ? Budynek który będzie stał ze 150 lat albo i więcej w mało zmienionej formie, budynek który jest wizytówką samorządu i poniekąd też całej społeczności nazywasz TYLKO szkołą. Czyli rozumiem, że cię nie interesuje w jaki sposób są wydawane twoje podatki albo interesuje w podobnym stopniu co budowa chodnika ?

Warto czasem zobaczyć jak świat wygląda w innych miastach zamiast ciągle wąchać własne bąki. Poniżej w złącznikach masz świeże powietrze w postaci dobrych realizacji ( i niektórych koncepcji ) z Polski żeby nie było, że "my za biedne na zachodnio technologie". Czytaj: da się, i nie trzeba się zadowalać bylejakością.

https://www.whitemad.pl/szkola-podstawowa-w-zabkach/
https://www.whitemad.pl/najpiekniejszy-budynek-w-warszawie-to-szkola-podstawowa-nr-400/
https://www.whitemad.pl/nowa-szkola-we-wroclawiu/
https://sztuka-architektury.pl/article/14695/projekt-macieja-siudy-wzorem-dobrej-szkoly
https://www.nagroda-architektoniczna.pl/nominations/gimnazjum-i-centrum-kultury-bialoleka/

I zgadnij co łączy te wszystkie projekty ? A no właśnie konkurs który został rozpisany a nie jak w przypadku naszej szkoły na Kwiatkowskiego gdzie rozpisano przetarg na wykonanie projektu w którym 60% kryterium wyboru była cena. Przez to nawet uznane pracownie takie jak np. MWM architekci przepadły. Także to nawet nie jest tylko kwestia posiadania dobrego pomysłu kolego. W przypadku Rzeszowskim miasto najchętniej zamówiłoby projekt szkoły z półki gdyby była taka możliwość.

Trzeba być też obiektywnym. Jak nie widzisz, różnicy w wizualizacjach i końcowej realizacji gdzie ewidentnie projektant zapomniał o urządzeniach klimatyzacji/wentylacji, to nie wiem jak wytłumaczyć jaśniej. Inni projektanci jakoś na etapie koncepcji takie rzeczy ogarniają i potrafią je ukryć w bryle ale w Rzeszowie widzę traktuje się to jako Rocket science.
To tak jakby krawcowa uszyła spodnie gdzie jedna nogawka jest trochę krótsza i powiedzieć, że no wyszło nieźle.
Załączniki
jasinski-2-copy_332740.jpg
jasinski-2-copy_332740.jpg (86.4 KiB) Przeglądany 1670 razy
tHx5I6xfpdJzotHeGna69tj1iw1BnnMmgVvoYLgM7Y3s3s9D94xlfXkKI8Wg_szkola-siuda03jpg-image(1000x_).jpg
tHx5I6xfpdJzotHeGna69tj1iw1BnnMmgVvoYLgM7Y3s3s9D94xlfXkKI8Wg_szkola-siuda03jpg-image(1000x_).jpg (82.06 KiB) Przeglądany 1670 razy
wwa-sp400-fot-piotr-krajewski-HQ_02_D_3K2A5761.jpg
wwa-sp400-fot-piotr-krajewski-HQ_02_D_3K2A5761.jpg (852.2 KiB) Przeglądany 1670 razy
Szkola-podstawowa-w-Zabkach-whitemad4.jpg
Szkola-podstawowa-w-Zabkach-whitemad4.jpg (940.99 KiB) Przeglądany 1670 razy
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 764
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Budowa Szkoły/Przedszkola

Postautor: Fiszu » 15 lip 2022, 8:55

konradp skoro tak weryfikujesz na co idą twoje podatki to trzeba było dorzucić trochę do budżetu , tak żeby projekt i realizacja spełniały twoje wymagania. Kontrastujesz to celowo ze szkołami powstałymi w Warszawie i Wrocławiu ?
Jak chcesz prowadzić taką propagandę jak inni na tym forum to bądź rzetelny i załącz jeszcze podsumowania finansowe z tych realizacji. (Rzetelność i propaganda celowo występują w jednym zdaniu :lol: ).
Z twojej wypowiedzi wnioskuje , że szkoła to dla ciebie budynek. Nie tędy droga
Fiszu
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 12
Na forum od: 01 lip 2020, 8:36

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Budowa Szkoły/Przedszkola

Postautor: konradp » 15 lip 2022, 10:55

Rozumiem, że nie zgadzasz się z moim poglądem. Ok. Ale twoje zarzuty o propagandę i brak rzetelności to demagogia.
Zacznę od tego, że wchodzisz w dyskusję z hasłem: " jak mi się nie podoba to sam dosyp hajsu" :lol: . No, poziom lvl 12latka. I ktoś tu wytyka brak rzetelności xD. Ale mniejsza o to.
1. Od kiedy to ty decydujesz, że nie można porównywać projektów szkoły Rzeszowskiej z tymi z Warszawy, Wrocławia itd. ? Jakość architektury i jej rozwiązania jest uniwersalna więc nie rozumiem skąd taki zarzut.
2. Jakość architektury to nie tylko jakość materiałów i ich wykończenia. Warszawa i Wrocław potrzebują dużych szkół i jak widać inwestują w jakość nie tylko materiałów ale też ROZWIĄZAŃ ARCHITEKTONICZNO-FUNKCJONALNYCH. Dlatego na takie obiekty ogłaszają konkursy gdzie można zestawić różne koncepcje ( w Rzeszowie tego nie robią ). Słabą architekturę da się jeszcze podratować dobrymi materiałami. Dobra architektura będzie się bronić nawet gdy wykończenie będzie po taniości, nie musimy mieć wypaśnych Warszawskich elewacji i wyopaśnych materiałów wykończenia wnętrz które znacząco podwyższają koszt. Chodzi o dobry projekt. Rzeczywiście szkoły które podałem przewyższają budżet naszej Rzeszowskiej, ale to może dlatego, że wyżej wymienione miasta wiedzą, że na dzieciach i edukacji się nie oszczędza i warto dosypać te brakujący miliony bo to się zwraca.
3. Problem jest, że ja nie muszę na szczęście wpasowywać się w twoje żądania. Może coś pominąłem ale od którego momentu jest zasada, że argumentować można tylko podając podsumowania finansowe w rozmowie o jakości rozwiązań architektoniczno-funkcjonalnych ? Coś dziwna ta reakcja na flagową inwestycję ratusza ;) .
Dla ciebie, w twoim świecie odmienne zdanie to propaganda. Ok. Za chwilę mi pewnie wyskoczysz, że biorę 0,5 zł za wpis xD.

Jesteśmy na forum o inwestycjach czyt: rozmawiamy o budynkach, urbanistyce, drogach, przestrzenii itd. i wszystkich co z tym powiązane. Jak chcesz pogadać o tym jak szkoła powinna funkcjonować jako taka, czyli o ideii jej funckjonowania i ludziach w niej pracujących to napisz do mnie na priv może zechcę o tym porozmawiać albo nawet i o tym jak podlewać kwiaty. Ale nie bulwersuj się, że zawężam temat bo to forum tematyczne.


P.S. I żeby nie było że nie podaję kosztów. Szkoła podstawowa w Ząbkach której przykład jest we wpisie powyżej: 43.3 mln. Rzeszowska - 39 mln.
Może zamiast proponować mi abym to ja dorzucił brakujące miliony wystarczyłoby nie przepalać kasy na projekty które nigdy nie powstały i nie powstaną albo ze względu na koszty albo że to tylko kiełbasa wyborcza kosztem podatników. ( Np. wiadukty Kwiatkowskiego i Hoffmanowej, przebudowa ronda na pobitnie, Lodowisko w kilku lokalizacjach itd. itd. nie będę wymieniał wszystkiego bo się nazbierało a co chwilę lista się powiększa). Cudownie kasa się odnajduje.
Ostatnio zmieniony 15 lip 2022, 11:17 przez konradp, łącznie zmieniany 2 razy
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 764
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Budowa Szkoły/Przedszkola

Postautor: NietoPterek » 15 lip 2022, 11:09

Warszawiacy są na tyle hojni, że za darmo udostępniają poradnik ułatwiający projektowanie szkoły. Jak były wybory to prezydent Warszawy przyjechał poprzeć obecnego prezydenta Rzeszowa. Może skoro Warszawa ma już doświadczenie w temacie, a nasz prezydent takie znajomości to może dostaniemy jeszcze większe wsparcie niż sam poradnik.

Cytat z linku podanego wyżej w postach:
Władze Warszawy wprowadzają obowiązkowe standardy architektoniczne dla nowych i modernizowanych warszawskich szkół. W maju 2021 roku ukazał się poradnik (można go pobrać ze strony Urzędu Miasta), który ułatwi projektowanie, budowę lub modernizację placówek oświatowych tak, aby były przyjazne, dostępne, powiązane z otoczeniem i działające na rzecz lokalnej społeczności. Przewodnik przygotował zespół architektów z pracowni WWAA we współpracy z inżynierami z Buro Happold i ekspertem od akustyki Mikołajem Jaroszem (Ecophon Saint-Gobain). Autorzy ściśle współpracowali z Biurem Architektury i Planowania Przestrzennego, Biurem Edukacji, Zarządem Zieleni oraz Fundacją Szkoła z Klasą. Nad redakcją naukową publikacji czuwała architekt dr Monika Wróbel.


Link do strony gdzie można pobrać poradnik:
https://architektura.um.warszawa.pl/-/szkola-dobrze-zaprojektowana
NietoPterek
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 710
Na forum od: 12 mar 2020, 15:02

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Budowa Szkoły/Przedszkola

Postautor: Fiszu » 15 lip 2022, 14:56

konradp pisze:

Ad.1
Oczywiście, że można. Można też porównywać osła z koniem, tylko po co ?
Ad. 2
O architekturze dyskutował nie będę. Temat rzeka. Natomiast odnośnie budżetu - no właśnie słowo klucz ;) Z pustego i Salomon nie naleje. Interesuje mnie tylko co byś wybrał. Załóżmy , że masz dwie opcje - wybudować szkołę dla dzieciaków na następny rok taka jak ta czy odwlekać to na kolejne lata bo musimy mieć w Rzeszowie szkołę którą samorząd pochwali się w nowinach ?
Ad. 3 I vice versa.
Nie mam zamiaru się z tobą spierać. Ty masz swoje racje ja mam swoje i niech tak zostanie. Jak dla mnie tylko poziom 12 latka prezentuje osoba kończąca zdanie xD. Tyle w (nie) temacie.
Fiszu
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 12
Na forum od: 01 lip 2020, 8:36

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Budowa Szkoły/Przedszkola

Postautor: arek1593 » 15 lip 2022, 15:39

konradp jest po prostu malkontentem.
arek1593
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 59
Na forum od: 01 lip 2022, 9:28

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Budowa Szkoły/Przedszkola

Postautor: konradp » 15 lip 2022, 17:07

Fiszu pisze:
konradp pisze:

Ad.1
Oczywiście, że można. Można też porównywać osła z koniem, tylko po co ?
Ad. 2
O architekturze dyskutował nie będę. Temat rzeka. Natomiast odnośnie budżetu - no właśnie słowo klucz ;) Z pustego i Salomon nie naleje. Interesuje mnie tylko co byś wybrał. Załóżmy , że masz dwie opcje - wybudować szkołę dla dzieciaków na następny rok taka jak ta czy odwlekać to na kolejne lata bo musimy mieć w Rzeszowie szkołę którą samorząd pochwali się w nowinach ?
Ad. 3 I vice versa.
Nie mam zamiaru się z tobą spierać. Ty masz swoje racje ja mam swoje i niech tak zostanie. Jak dla mnie tylko poziom 12 latka prezentuje osoba kończąca zdanie xD. Tyle w (nie) temacie.


Ad 1. Ok. Zestawiłem ze sobą kilka realizacji szkół podstawowych. Fiszu: "mądrzejsze o tym nie wspomnieć, to wcale niepodobne wcale niepodobne" ( to jest mem jakby co ). Ok kasuje posty bo w ratuszu będzie smutno. NOT

Ad 2. Świadomie lub nie manipulujesz. Tutaj nie chodzi o odwlekanie bo pieniądze by się znalazły skoro są przepalane na różne inne bzdety. Tego się nie dowiemy czy dylemat w ogóle by wystąpił. Dlaczego ? Zacznijmy od tego, że na starcie powinien być rozpisany konkurs SARP na koncepcję ( walka najlepszych koncepcji ) a nie przetarg na realizację projektu w którym kryterium wyboru oferty jest w 60% cena ( czyt. nie wiadomo co powstanie bo wybieramy projektanta a nie koncepcję). Możliwe, że nie byłoby naszej dyskusji bo w takim budżecie udałoby się zrobić super projekt. Ale tego się też nie dowiemy bo jest przyzwolenie na takie procedery przez ludzi o poglądach podobnych do twoich, gdzie bylejakość jest usprawiedliwiana budżetem( notabene niemałym ), pisem, po, plamami na słońcu. A kiedy jakiś "śmieć, śmie, śmieć" krytykować to jest bulwers.
Szkoła w Ząbkach ( Budżet do naszej Rzeszowskiej inwestycji podobny ) pojawia się w artykułach i magazynach traktujących o arch. a co za tym idzie czasem są repostowane w głównych portalach internetowych. Darmowej reklamy miasta ( która chce przyciągać nowych mieszkaców) chyba nie można sobie lepiej wymarzyć. Psssst! Oprócz nowin są inne portale/gazety. Ale ok. Zakończmy spór. Zgadzam się. "Ta panna (szkoła ) jest piękna choć szczerbata i kulawa. Najpiękniejsza we wsi".

Ad 3. A to o sobie samym też piszesz bo różnica między xD a lol którego używasz jest taka, że po xD nie wyświetla się emotikona. Chyba, że wyjaśnisz filozoficzną wyższość lol nad xD to ok.
Fiszu pisze:...finansowe z tych realizacji. (Rzetelność i propaganda celowo występują w jednym zdaniu :lol: )....


arek1593 pisze:konradp jest po prostu malkontentem.

No jak to tak można cały czas zwracać uwagę na spartoloną robotę :). Ja nie mam interesu aby urzędnikom z ratusza było miło dlatego jestem na forum taki ofensywny. Przesadzając, Rzeszów pod względem jakości architektury jest w d*pie. Nie byłoby nic w tym złego poza tym, że zaczęliście się w niej urządzać.
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 764
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości