[Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościuszki.

Wiadomości dotyczące rzeszowskich inwestycji będących w realizacji.

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: konradp » 15 maja 2023, 21:53

Sugerujesz, że to "rynek" się myli i ratusz lepiej wie ile kosztować ma realizacja ?
Ja też sobie rok temu założyłem i zabezpieczyłem pewna kwotę pieniędzy na samochód. Przez rok ceny się zmieniły. Czy powinienem przekonywać salony samochodowe, że nie potrafią poprawnie wycenić auta i stawiać argument, że mam zabezpieczone pieniążki na ten cel i musimy się zmieścić?
Właśnie tak wygląda jakby ktoś zrobił kosztorys wyssany z brudnego palucha. Co jeszcze gorzej świadczy o kompetencjach ratuszowych urzędników. Chyba, że jesteś z tych którzy przyjmują słowa miłościwie nam panującego za prawdę objawioną to w takim razie gratuluję optymizmu :).

Skąd brakiem kasy na realizację ? Jak mamusia dala ci 100zł i chlebek kosztuje 70zł to zostaje ci na czekoladki 30zł. Tylko patrz czekoladki kosztują 50zł ! Jak mamusia ci nie dołoży to nie będzie czekoladek ( tylko mamusia też musi z jakiegoś źródła otrzymać kaskę ) Tak więc rozwiązaliśmy wielką tajemnicę dlaczego w świecie czasami brakuje kasy na różne rzeczy.
Awatar użytkownika
konradp
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 523
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: Some Grue » 17 maja 2023, 10:35

"Rynek" w postaci jednego oferenta? Nie bądźmy śmieszni. Miasto ewidentnie dało gdzieś ciała, skoro nikt nawet nie silił się na kalkulowanie oferty. Pytanie czy była to cena czy jeszcze coś innego (przestrzelenie 4-5x oferty nie wygląda na samą kwestię ceny). Czy ja napisałem że kwota jest "prawdą objawioną"? Nie była wybrana przez rzut kostką, tylko ktoś przygotował kosztorys i pod nim się podpisał. O to mi chodziło.

I kompletnie nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi odnośnie zabezpieczenia środków. Napiszę jeszcze raz prościej: skoro miasto ogłosiło przetarg z wyceną 3mln to znaczy że te 3 mln są w budżecie zarezerwowane na tą inwestycję. To że nikt nie chce za tą kwotę to zrobić, to jedno. Rezygnacja z innych inwestycji nie oznacza wcale, że ta kasa zostanie przesunięta na tą inwestycję - skąd w ogóle takie twierdzenie? Bajacie że jak by miasto nie robiło B, to byłoby więcej kasy na C. A właśnie nie. Po prostu ta kasa zostanie w budżecie. Budżecie miasta, a nie konkretnej inwestycji.

Używając twojego przykładu: miałeś kupić chleb i czekoladki. W sklepie nie ma chleba i są czekoladki tylko za te 50zł. To co, kupisz te czekoladki i wrócisz bez chleba? Raczej nie. Nie dla tego że nie możesz (bo możesz), ale dlatego że czekoladki przekraczają budżet. A więcej niż 100 zł na zakupy nie masz.

Może być też tak że miasto nie chce robić tej inwestycji teraz, tylko gra na czas żeby pokazać że coś robi.
Some Grue
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 90
Na forum od: 26 mar 2021, 12:49

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: Ole » 18 maja 2023, 7:53

To że miasto miało zarezerwowane na ten cel określoną kwotę wynika z ich kalkulacji - czyli wyceny inwestycji robionej przez miasto.
Nie że ktoś tam rzekł zrywając się od biurka że damy 3 mln i ani dukata więcej.
Wyceny wewnętrzne dla miasta to jest loteria bo zależy kto je robi i o ilu rzeczach zapomni przy kosztorysach a o to bardzo łatwo.
Później są takie różnice. A że zgłaszają się ci sami do przetargów to fakt. Może firma co robiła Kościuszki musiała dołożyć do interesu ?
Może Strabag wyszedł na swoje wyciskając ostatnie soki z podwykonawców przy robieniu 3go Maja?
Wie tylko ten co to wykonywał a miasto założyło że da się to zrobić po stawkach z przed 5-7 lat.
Przebudowa tamtych instalacji to koszmar i wróżenie z fusów za ile to się da zrobić.
Oby udało się dobrze rozstrzygnąć "Wisłokostradę" a pozostałe pieniądze dołożyć tu bo za 2-3 lata taniej nie będzie.
---------
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 1823
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: Patryk M » 26 maja 2023, 7:39

Drugi przetarg na modernizację ul. Grunwaldzkiej w Rzeszowie unieważniony
Zdziwieni? Chyba nie. Dziwne było raczej to, że miasto czekało z tym tak długo.

O innym finale nie mogło być raczej mowy. Miasto zakładało, że modernizacja pochłonie góra 3 821 320 zł, tymczasem jedyny oferent, pruszkowska firma Strabag, „poprosił” o... 16 391 538 zł. To zresztą o kilkaset tysięcy złotych więcej, niż ta sama firma zaproponowała w pierwszym przetargu (15 870 250 zł).

Wygląda więc na to, że na rozpoczęcie prac na ostatnim z rzeszowskich deptaków w centrum miasta, mieszkańcy poczekają raczej jeszcze długo. A przypomnijmy, że całe procedowanie dotyczące wyłonienia wykonawcy rewitalizacji ul. Grunwaldzkiej trwa już ponad trzy lata.

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... iewazniony
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 1873
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: konradp » 26 maja 2023, 21:41

Konrad Fijołek po każdym przetargu:
Załączniki
3fec506c6ba7c3d9f393bd3e495482a6.jpg
3fec506c6ba7c3d9f393bd3e495482a6.jpg (32.54 KiB) Przeglądany 469 razy
Awatar użytkownika
konradp
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 523
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: Patryk M » 30 maja 2023, 18:41

Przetarg na przebudowę ul. Grunwaldzkiej ponownie unieważniony. Co dalej?

- Chcemy ogłosić kolejny przetarg, stanie się to w niedługim czasie. To ważna inwestycja, która ma poprawić estetykę ul. Grunwaldzkiej, ale ma też duże znaczenie pod kątem technicznym. Bo oprócz położenia nowej nawierzchni i posadzenia drzew, przebudowane mają zostać wiekowe sieci podziemne. To również mocno podwyższa wartość tego zadania - mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Będzie większy budżet?

W ratuszu słyszymy, że po stronie władz miasta jest gotowość na wydanie większych środków niż około 4 mln zł. Sam kosztorys przygotowany w ramach dokumentacji projektowej wskazuje na kwotę o kilka milionów wyższą. Urzędnicy mają też nadzieję, że zgłosi się więcej oferentów.

- Mieliśmy zapytania od kilku firm, liczymy że w nowym przetargu będzie więcej ofert i będą one niższe - twierdzi przedstawiciel Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

http://czytajrzeszow.pl/?idd=10&id=3250 ... &pagebl1=0
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 1873
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Poprzednia

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość