[ul.Rejtana] Kaufland

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: [ul.Rejtana] Kaufland

Postautor: parawan » 01 lip 2022, 11:17

pisul pisze:Ja tylko napisałem o tym żeby nadzór budowlany przy odbieraniu prac, które się zakończą zrobił to odpowiednio bo rozwalać budynki każdy potrafi ale żeby odpowiednio wykonać późniejsze prace, żeby usterek później nie było to już nie i to napisałem dla dobra ogółu. Czy coś złego w tym jest?


Taki projekt przecież nie robi się na kolanie. Najpierw jest ekspertyza stanu istniejącego, potem projekt przebudowy, który projektuje architekt, dodatkowo konstruktor. To wszystko podlega na etapie projektu "sprawdzeniu" przez inny zespół projektowy. Projekt w trakcie budowy ma nadzór kierownika budowy, kierownika robót. Projekt wykonawczy jest sprawdzany w trakcie prefabrykacji w zakładzie produkcyjnym. Na to wszystko przychodzi inspektor nadzoru inwestorskiego. W trakcie takiej budowy gromadzi się dokumentację potwierdzające klasę i jakość użytych materiałów, także pod kątem bezpieczeństwa pożarowego. To wszystko podlega potem odbiorowi nadzoru budowlanego.

Także podsumowując - nie bój nic - to nie budowa szopki na narzędzia ze szwagrem na skraju lasu :)
parawan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 341
Na forum od: 12 mar 2015, 17:42

Re: [ul.Rejtana] Kaufland

Postautor: Luki555 » 01 lip 2022, 11:59

To co napisałeś to wiadomo, że tak powinno być ale bywa różnie nie czarujmy się np wymyślą jak ma wyglądać budynek przedstawią różne wizualizacje zatwierdzą do budowy czy przebudowy a po wybudowaniu-przebudowaniu całkiem co innego wychodzi. Papiery i to co w nich jest sobie a rzeczywistość sobie wtedy. Papier wszystko przyjmie jak to się mówi. Pretensje do wykonawcy zostają wtedy, że coś inaczej jest zrobione i nie wygląda to tak jak w dokumentacji.
Luki555
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 50
Na forum od: 18 lis 2020, 11:54

Re: [ul.Rejtana] Kaufland

Postautor: dStan » 01 lip 2022, 13:32

Przecież to nie jest tak, że ktoś zrobi kilka kresek na kartce, kierownik obejrzy z grubsza i powie "ok, robimy" :lol: Skończcie ten temat bo jest absurdalny.
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 501
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

Re: [ul.Rejtana] Kaufland

Postautor: Luki555 » 01 lip 2022, 16:06

To co chciałem w tym temacie, który tak został poruszony napisać to już napisałem. Przy okazji odniosłem się do tego co mi napisał rabusar że mu niby się to nie podoba co pisałem w jednym z postów i każe posty usuwać od razu. Moim zdaniem jak ktoś chce coś objaśnić to niech to robi tak żeby innego nie obrazić pokazujac konkrety a nie żądać usunięcia postu bo mu coś nagle się nie podoba. Pisul tutaj fajnie się odniósł do tej kwestii poruszonej nie obrażając nikogo można kulturalniej? Jak widać tak. Bzdur nie pisze w postach bo w tym co podałem jednak coś jest na rzeczy nawet w budownictwie występują błędy nie tylko w dokumentacji ale w samych wykonywanych pracach już na miejscu się zdarzają. I tyle w tym temacie jak ktoś mysli, że to bzdury i wszystko jest idealnie i bez zarzutów wszystko prowadzone to widać w innym świecie żyje i nie zauważa, że błędy się zdarzają w każdej dziedzinie życia przy każdej nawet inwestycji publicznej wykonywanej występują.
Luki555
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 50
Na forum od: 18 lis 2020, 11:54

Re: [ul.Rejtana] Kaufland

Postautor: rabusar » 01 lip 2022, 23:53

można kulturalniej? Jak widać tak. Bzdur nie pisze w postach bo w tym co podałem jednak coś jest na rzeczy
z podniesioną przyłbicą proszę o bana :) No, dla siebie, bo gównoburzę rozpętałem niechcąco po gównopoście...
Awatar użytkownika
rabusar
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 189
Na forum od: 16 sty 2015, 12:33

Re: [ul.Rejtana] Kaufland

Postautor: Ole » 02 lip 2022, 8:41

Wracamy do tematu.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2142
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: [ul.Rejtana] Kaufland

Postautor: Patryk M » 04 lip 2022, 8:40

Zamiast Castoramy będzie Kaufland. Kiedy otwarcie?

W Rzeszowie powstaje nowy hipermarket sieci Kaufland. Będzie się mieścił przy al. Rejtana, w pobliżu skrzyżowania z al. Powstańców Warszawy. Prace remontowe trwają. To będzie kolejny, po tym przy ul. Okulickiego, duży sklep tej sieci w Rzeszowie.

Nowy Kaufland powstaje w miejscu, gdzie przez wiele lat była Castorama. Ten market przeniósł się niedaleko, bo do budynku, którzy przez wiele lat zajmowało największe Tesco w Rzeszowie - przy al. Powstańców Warszawy. To korzystna zmiana, bo w nowym miejscu Castorama ma znacznie większy parking niż ten, który miała w swojej dawnej siedzibie. Większy metraż ma też sklep, bo aż 17 tys. m kw.

Długo nie wiadomo było, co powstanie w miejscu, które opuściła Castorama. Ostatecznie na otwarcie tam hipermarketu zdecydował się Kaufland.

Kiedy hipermarket zostanie otwarty? Początkowo sieć informowała o drugim kwartale tego roku, ale już teraz wiadomo, że to nierealny termin.

- Ze względu na konieczność przeprowadzenia prac adaptacyjnych otwarcie marketu zaplanowano na czwarty kwartał 2022 roku - informuje Maja Szewczyk, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej Kaufland Polska.

https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,3 ... szcze.html
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2417
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: [ul.Rejtana] Kaufland

Postautor: NietoPterek » 04 lip 2022, 9:41

Widok z Galerii Nova
Załączniki
208F8FDA-D0BE-4647-8A05-FB2DAD4AB2CE.jpeg
208F8FDA-D0BE-4647-8A05-FB2DAD4AB2CE.jpeg (1.53 MiB) Przeglądany 1759 razy
E3957D9A-660F-408D-A6DB-0FC1A7E0CB30.jpeg
E3957D9A-660F-408D-A6DB-0FC1A7E0CB30.jpeg (2.1 MiB) Przeglądany 1759 razy
NietoPterek
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 699
Na forum od: 12 mar 2020, 15:02

Re: [ul.Rejtana] Kaufland

Postautor: Luki555 » 05 lip 2022, 8:06

Jestem ciekaw samych tych płyt jako ściany czy to jakoś odświeżą (pomalują) czy to tak zostanie. Jeśli to ostatnie to jakieś nie porozumienie w tym będzie, żeby tak to wyglądała całość z przodem włącznie tak obskurnie.
Luki555
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 50
Na forum od: 18 lis 2020, 11:54

Re: [ul.Rejtana] Kaufland

Postautor: peter » 05 lip 2022, 9:05

Na pewno to zostanie odmalowane pod standard sieci Kaufland, budynek po Tesco też już 2 razy zmieniał kolory w pierwszej wersji był biało niebieski, potem szary, teraz znowu biało niebiesko-żółty, i też nikt płyt warstwowych nie zmieniał.
peter
Maniak
Maniak
 
Posty: 1295
Na forum od: 04 paź 2014, 18:21

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości