Odmulenie zalewu

Wiadomości dotyczące rzeszowskich inwestycji będących w realizacji.

Re: Odmulenie zalewu

Postautor: Pieczarkowy » 21 cze 2022, 13:48

Nawet nie kilka miesięcy, a jedynie 1.5 miesiąca wg terminów które pojawiają się w mediach. Niektóre źródła twierdzą, ze czas jest do końca roku i zostanie praca wznowiona 15 listopada lub jeśli się da to 15 sierpnia. Inne, m.in. to które cytowałeś, że do końca września zalew będzie odmulony.

Moim zdaniem będą kłopoty z terminową realizacją, ale ja nie deklaruję terminów w mediach i nie wykonuję tej inwestycji. :D
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony

Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Postautor: Pieczarkowy » 26 cze 2022, 2:26

Hmmm, no nie wiem.

Obrazek

Obrazek

Żałuję, że nie zrobiłem foty wody przy zamkniętej zaporze, bo warstwa zielona od mułu była bardzo widoczna. Syfu takiego jak w ostatnich latach z pewnością nie ma, ale czy zalew wróci do czasów świetności sprzed lat? Na zaporze zapach nieładny zalewu pozostał. :?

Obrazek
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony

Postautor: konradp » 26 cze 2022, 16:59

Świetność których lat :) ?
Zaraz po realizacji czyli lata 70te zalew osiągnął 1/3 docelowej wielkości o ile się nie mylę. Stąd moje pytanie kiedy była ta świetność bo ja nie pamiętam komuny :)
Awatar użytkownika
konradp
Zaangażowany+
Zaangażowany+

Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Postautor: Pieczarkowy » 26 cze 2022, 20:46

Spójrzmy na to realnie. Ja nie miałem na myśli żadnych cudów, a stanu, gdy ten zalew nie był tak śmierdzący i zielony. Dobrze zdaje sobie sprawę, że to never ending story ze względu na konstrukcję zapory, ale do stanu cieszącego oczy mieszkańców chyba jeszcze daleka lub niemożliwa do wykonania droga? Zastanawiam się, bo przecież jesteśmy na finiszu tej realizacji.
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony

Postautor: Ryba » 26 cze 2022, 22:49

Niestety to całe "odmulanie" na codzień nic nam nie da a zalew rekreacyjnie nie zyska nic. Prace polegają jedynie na pogłębieniu dna w głównym nurcie rzeki a nie powiększeniu (przywróceniu) powierzchni lustra wody. Dalej będzie zarastał szuwarami :(
Ryba
Zaangażowany
Zaangażowany

Na forum od: 26 sty 2015, 0:48

Postautor: Duszek » 26 cze 2022, 23:03

Dla przypomnienia - zawsze przyjemnie oglądnąć :

Awatar użytkownika
Duszek
Zaangażowany+
Zaangażowany+

Na forum od: 18 lip 2014, 11:45

Postautor: konradp » 27 cze 2022, 17:10

Pieczarkowy pisze:Spójrzmy na to realnie. Ja nie miałem na myśli żadnych cudów, a stanu, gdy ten zalew nie był tak śmierdzący i zielony. Dobrze zdaje sobie sprawę, że to never ending story ze względu na konstrukcję zapory, ale do stanu cieszącego oczy mieszkańców chyba jeszcze daleka lub niemożliwa do wykonania droga? Zastanawiam się, bo przecież jesteśmy na finiszu tej realizacji.

Zgadzam się. Byłem ciekawy co oznaczało wg. ciebie "lata świetności" bo zalew już ma 50 lat, a ja nie jestem dziadkiem aby pamiętać jak to wyglądało od początku ani w latach 90`tych.
Awatar użytkownika
konradp
Zaangażowany+
Zaangażowany+

Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Poprzednia

Wróć do Budowa