Zapowiedzi inwestycyjne

Aktualności dotyczące rzeszowskich inwestycji.

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: Nikoś » 06 paź 2020, 20:04

W Zamku wg. tego co było w mediach tj. nie będzie nic nowego tylko przeniesione wszystkie muzea miejskie + diecezjalne :x i jak zostanie miejsce to jakaś scena letnia czy coś. Miasto nie ma wcale pomysłu na zamek to raz, dwa koszty przebudowy na cele kultury będą w grubych milionach.
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2334
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: bystry » 06 paź 2020, 21:40

Ale wy życie w czarnych barwach widzicie, jak mają te eksponaty zbierać i muzeum szykować skoro nawet zamku faktycznie nie przejęli?
Zamek ma być instytucją kultury a nie siedzibą sądu i urzędników, koniec, kropka, to wgl nie powinno podlegać dyskusji, żeby taki obiekt sie marnował.

Hejtować to trzeba nową lokalizację sądu bo to jest jakies nieporozumienie co się stało. Też sie obawiam, że temat przycichnie i powstanie tam jakas mieszkaniówka. I za to należy krytykować MS bo zmiana lokalizacji mam wrażenie, że została wymuszona i niestety będzie miała nidobre konsekwencje dla mieszkańców.
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 920
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: parawan » 06 paź 2020, 22:36

bystry pisze:Ale wy życie w czarnych barwach widzicie, jak mają te eksponaty zbierać i muzeum szykować skoro nawet zamku faktycznie nie przejęli?
Zamek ma być instytucją kultury a nie siedzibą sądu i urzędników, koniec, kropka, to wgl nie powinno podlegać dyskusji, żeby taki obiekt sie marnował.


chcac zorganizowac tam muzeum, czy jesli dobrze pamietam przestrzen wystawiennicza, to jednak jakies zasoby nalezy posiadac, ale przede wszystkim nalezy pamietac o tym, ze zadne sensowne muzeum nie jest zorganizowane w malych pomieszczeniach/salkach, tylko duzych przestrzeniach!
parawan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 345
Na forum od: 12 mar 2015, 17:42

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: on_ » 06 paź 2020, 22:39

bystry
Czemu w czarno białych barwach?
Wystarczy spojrzeć na CN Łukasiewicz.
Tam budowy jeszcze nie zaczęli a już był znany kompleksowo pomysł na rodzaj ekspozycji mało tego nie tylko pomysł ale i przetarg na wyposażenie tego miejsca był już rozstrzygnięty.
A Tadeusz no cóż nawet koncepcji nie ma. Znowu wszystko na ostatnią chwile tak jak z wiaduktem na Batorego. A przetarg na nowy sąd ma być juz w przyszłym roku.
Miała powstać jakaś komisja - ktoś coś słyszał?
on_
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 565
Na forum od: 08 sie 2019, 9:28

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: bystry » 06 paź 2020, 22:56

Ale co wy tam chcecie planowac skoro miasto faktycznie tego zamku nie przejęło? I do przejęcie faktycznego jeszcze długa droga... Ja się nie zdziwie jeśli tutaj sie pojawi jakiś nagły zwrot akcji, niedużo brakło i Pan wiceminister lobbysta wraz z kolegami byłby zmuszony do rezygnacji, jakoś wątpię w to, że nowa ekipa kontynuowałaby jego dzieło, z ktrejkolwiek strony by ona nie była ale to może i lepiej dla Rzeszowa.

Do władz miasta mam zarzut, że zbyt entuzjastycznie podeszli do przejęcia zamku, to jest bardzo ważne, żeby go odzyskać ale nie takim kosztem jak to się teraz odbywa. Sąd okręgowy w centrum osiedla mieszkaniowego to jest jakaś pomyłka...
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 920
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: foreigner » 06 paź 2020, 23:04

Ja postrzegam zamek nie tylko jako wnętrza ale również, w nie mniejszym stopniu, jako po prostu cenną przestrzeń w centrum miasta nad którą warto mieć kontrolę, móc ją kreować. Chodzi mi o całe jego otoczenie, bastiony które są w dobrym stanie i w przeciwieństwie do samego zamku są całkiem unikatowe w skali kraju.
Całą tę przestrzeń można połączyć z aleją pod kasztanami (może nawet jakiś mostek jakby konserwator pozwolił) i okoliczną zielenią, stworzyć ogrody, jakąś przestrzeń wypoczynkową na bastionach, altanki.
Teraz jak jest Capital Towers, jak powstają Olszynki, to robi się całkiem ciekawa, reprezentacyjna okolica.

Takie zestawienie nowego ze starym może dać super efekty:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
https://www.dailymail.co.uk/news/article-2169097/The-Shard-London-opening-Laser-dazzles--pay-25-ride-top.html
http://www.ssms.org.au/our-building.html

Obecnie miasto nie ma możliwości kreowania tej przestrzeni. Na bastionach jest klepisko używane za parkingi.
Co do wnętrz i niezbędnych kosztów, to może dałoby się jakieś środki z Unii na to pozyskać.

Natomiast tak jak napisałem: Przeniesienie sądu nie powinno tak się odbywać.
Nie dla budynku sądu wepchanego gdzieś jak archiwum i nie dla niweczenia nielicznych w tym mieście założeń przestrzennych. Bo takim założeniem była niechybnie Temida.
foreigner
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 466
Na forum od: 06 gru 2014, 17:12

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: a1chemik » 07 paź 2020, 9:01

foreigner masz racje, bo według mnie z zamku i okolic miasto mogłoby stworzyć ciekawą propozycje dla życia kulturalnego. Rozwiązanie dla okolicy zamku wydaje mi się jedyne słuszne - restauracje i kawiarnie wzdłuż murów a wewnątrz na dziedzińcu można zorganizować nietypową sale koncertową pod chmurką.
a1chemik
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 630
Na forum od: 29 cze 2018, 14:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: Arrival » 07 paź 2020, 10:05

Przecież - tak jak foreigner pisze - w zamku nie chodzi o to co jest w środku bo to interesuje tylko wycieczki szkolne i garstkę pasjonatów. Chodzi o budowanie otoczenia, o to co jest na zewnątrz. Cały ten teren to powinna być jedna wielka rekreacja, fajne miejsce do spacerów i spędzania wolnego czasu.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: Nikoś » 07 paź 2020, 13:25

Miasto nie potrafi od lat doprowadzić do końca budowy lodowiska, stadionu, wielu dróg itd. itd. a co dopiero takie wyzwanie jak nowe muzeum. Będzie na łapu capu czyli obecne muzea dostaną nową siedzibę + coś tam się wymyśli aby było że nowe i tyle.
Takie miejsca nie planuje się z dnia na dzień, trzeba rozmów i planów. A widać to na przykładzie zbioru fotografii Janusza której miasto nie potrafi wykorzystać, Muzeum Dobranocek gdzieś tam wciśnięte, pozostałe muzea hm .. byłem widziałem na nocy muzeów i na tym mi styknie.
Zamek to nie tylko budynek to cała "infra" którą trzeba zorganizować na nowo. A czy Unia da grosza ? wszystko zalezy jak miasto podejdzie do tematu
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2334
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: WoJa » 07 paź 2020, 14:57

Uważaj foreigner, pokazujesz jak psuje się panoramę miasta ;) Zaraz zostaniesz obskoczony krytyką, że proponujesz stare, czyli dobre zasłonić nowym, czyli złym... :lol:

Oczywiście taki żart, bo ja nie mam problemów z zasłanianiem panoramy, bo w taki sposób nie byłoby murowanych starych miast, bo zasłoniły by panoramę tych jeszcze starszych drewnianych...
WJ
WoJa
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 455
Na forum od: 01 gru 2016, 12:05

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości