Zapowiedzi inwestycyjne

Aktualności dotyczące rzeszowskich inwestycji.

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: Nikoś » 21 sie 2021, 18:08

Lepsze kolejne rondo niż sygnalizacja świetlna,
Nowe drogi tak, tylko że każda wyznawcy marchewki oprotestują dla zasady :lol:
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2334
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: dStan » 24 sie 2021, 9:55

Doniek pisze:Autobusy tam jeżdzą tylko w dwoch kierunkach wiec ronda z założenia nie powinny okrążać

Autobusy 16, 36, 46 i 49 jeżdżą z Witolda w stronę ul. Rocha więc musiałyby rondo okrążać.

Ja wciąż uważam że rondo w tym miejscu to zły pomysł i jest większa szansa że będzie blokować ruch w okolicy w godzinach największego natężenia, zamiast go udrażniać. Pisałem o tym już 2 lata temu tu i tu.
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 502
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: swiety » 24 sie 2021, 16:04

Panowie rondo na skrzyżowaniu Witolda/Paderewskiego nie rozwiąże problemu, pomoże jedynie tym jadącym od Witolda czy wyjeżdżającym od strony Hotelu. Cały problem to skrzyżowanie obok szkoły.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2957
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: Kacu » 24 sie 2021, 17:01

Dlatego obydwa skrzyżowania powinny być przerobione na ronda. Zwolnią ruch, ale go upłynnią.

Swoją drogą, wydaje mi się że to wyjazd z Witolda do Paderewskiego korkuje się bardziej niż skrzyżowanie z sygnalizacją. Ktoś argumentował, że Paderewskiego korkuje się już od AK - tak samo Witolda korkuje się już od Niemierskiego.
Kacu
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 543
Na forum od: 05 sie 2016, 16:30

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: Doniek » 25 sie 2021, 6:43

Widziałem tam i korek do Lwowskiej ;) jak się Aldi i straż wybuduje to tam zrobi się jeszcze gorzej. Jednak rzeczywiście musze przyznać, że miejsca tam jest mniej niż mi się wydawało. Światła wg. mnie to najgorsze rozwiązanie, korek tam będzie się ciągną aż do AK i braknie miejsca na zjezdzie.
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1372
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: abrakadabra » 25 sie 2021, 12:44

Na Dzielnicy Parkowej nie mieszka jeszcze nawet połowa docelowej liczby mieszkańców. Na Paderewskiego Park nie mieszka jeszcze nikt. Odpowiedzcie sobie na pytanie co się stanie gdy wprowadzi się tam jakieś 3k kolejnych mieszkańców. Do tego Aldi którzy zwiększy ruch i Remiza z której straż będzie wyjeżdżała na interwencje. Upłynnienie ruchu w tym miejscu powinno być priorytetem dla władz miasta. Nie żadne rondo na pobitnie i tego typu. Trzeba zacząć od bardziej przyziemnych sprawach a kwestia odkorkowania tych ulic jest wręcz paląca.
abrakadabra
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 318
Na forum od: 19 maja 2020, 22:34

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: Nikoś » 25 sie 2021, 14:18

Szansa to była zanim zaczęto budowe tych bloków, czyli wyprofilowanie jezdni + dobudowa pasa który by służył jako lewoskręt. Obecnie jedno auto chcę skręcić i już wszyscy stoją aż ktoś przepuści. Do tego ta krzyżówka i mamy te piękne korki, nie wspominając o kwestii wyjazdu na Armii Krajowej gdzie dopchać się do nawrotki to też wyzwanie.
Alternatywne drogi dla tzw. dalszej Słociny .. plany może i gdzieś były, ale nic z tego nie wyszło.
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2334
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: parawan » 25 sie 2021, 19:29

przeciez na geoportalu juz jest wrysowane nawet rondo przy szkole z tego co pamietam.
parawan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 345
Na forum od: 12 mar 2015, 17:42

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: bogdanoo » 25 sie 2021, 23:31

Jaskobrot pisze:
20210819_095329.jpg

Zaczęli wykopy pod remizę na Slocinie.


po 2giej stronie, tam gdzie nikt nie wie co budują, też zaczęli prace ziemne.
Awatar użytkownika
bogdanoo
Maniak
Maniak
 
Posty: 1319
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: peter » 26 sie 2021, 9:39

Wrzucałem jakiś czas temu na forum info + wizualizacje na przeciw remizy będzie ALDI
peter
Maniak
Maniak
 
Posty: 1308
Na forum od: 04 paź 2014, 18:21

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości