Zapowiedzi inwestycyjne

Aktualności dotyczące rzeszowskich inwestycji.

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: Karrrramba » 01 lis 2019, 11:06

120 metrów może nie, ale 55 by tam pasowało.
Karrrramba
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 157
Na forum od: 04 cze 2018, 23:28

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: Bartek.G » 01 lis 2019, 11:27

RAMS pisze:Przy ul. Ciepłowniczej, 120m od Wisłoka powstanie "Zakład zbierania i sortowania odpadów recyklingowych Hamburger Recycling Polska Oddział Rzeszów". Będzie to zakład selektywnej zbiórki i segregacji odpadów, głównie komunalnych z gospodarstw domowych, z linią technologiczną do segregacji składająca się m.in.: z separatorów, przenośników taśmowych, kabiny sortowniczej.
Przewiduje się recykling około 24 000 Mg odpadów z papieru i 12 000 Mg odpadów tworzyw sztucznych. Powierzchnia zabudowy 13 765 m2, pow. parkingów 5 468 m2.

Jeden z organów administracyjnych (Wody Polskie, sic! a inwestycja zaraz przy rzece) stwierdził, że przedsięwzięcie nie będzie wymagać przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko, na szczęście Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska nie podzieliła tego stanowiska, a Powiatowy Inspektorat Sanitarny wezwał inwestora do uzupełnienia dokumentów. Finalnie nasi włodarze nałożyli obowiązek wykonania raportu środowiskowego, a w nim:
-analiza klimatu akustycznego,
-opis procesu przetwarzania odpadów, ilość przetwarzanych odpadów, sposób magazynowania odpadów przed i po procesie przetwarzania,
-analiza oddziaływania na JAKOŚĆ POWIETRZA (opis,obliczenia,izolinie stężeń zanieczyszczeń wraz z zaznaczeniem granic przedsięwzięcia, obliczenia powinny uwzględniać charakterystyczne dla biogazowni substancje o charakterze odorantów, analiza powinna przedstawiać rozwiązania ograniczające emisje zapachowe..).
Inwestycja będzie możliwym źródłem zanieczyszczeń powietrza m.in: sub. złowonne oraz może być źródłem ponadnormatywnego hałasu wg analizy przeprowadzonej przez urzędników, stąd decyzja o nałożeniu na inwestora obowiązku sporządzenie tego raportu środowiskowego. Urzędnicy podpierali się zapisami prawnymi o biogazowniach.



Jeżeli dojdzie do skutku ta inwestycja to będzie porażka. Myślałem że włodarze Rzeszowa mają więcej oleju w głowie. Jak można budować tego typu zakład w mieście ?! To nie są obrzeża miasta, za 10 lat z każdej możliwej strony będą bloki, bądź osiedla domów jedno rodzinnych.

Czy Rzeszów chce sytuacji podobnej jak z Res-Drobiem?! Za 10 lat ludzie którzy zamieszką w pobliżu zaczną protestować "że śmierdzi", "że tego typów zakładów w mieście się nie buduje" itp. Gdzie są teraz osoby które potrafią oprotestować wszystkie sensowne inwestycji w Rzeszowie, a tych problematycznych już nie?
Budować lodowisko - protest bo "będzie głośno i to przecież środek osiedla"
Budować nową drogę - protest bo "jak to budować drogę miedzy blokami"
Budować obwodnice - protest bo "przecież tam mają ptaszki gniazdka"
Budować wysypisko śmieci w mieście - nie ma problemu

Trochę mnie poniosło, ale naprawdę lubię Rzeszów i podoba mi się jego szybki rozwój, ale chce aby to był przemyślany rozwój - a nie cokolwiek, byle by wybudować.
Bartek.G
Świeżak
 
Posty: 8
Na forum od: 17 sty 2019, 23:17

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: konradp » 01 lis 2019, 15:43

Z Facebook
Rzeszów Tower od Karpiel Steindel Architektura

Koncepcja wysokościowego budynku biurowo-usługowego w Rzeszowie. Charakterystyczna elewacja inspirowana jest herbem miasta.

Poszukiwania odwołań do lokalnego kontekstu doprowadziły do powstania ażurowej wycinanki, nadającej prostopadłościennej bryle Rzeszów Tower lekkości.

Powstał w ten sposób charakterystyczny pattern wieży, która stanowić ma symbol dynamicznie rozwijającego się miasta.


Ktoś wie gdzie to może być ?
Załączniki
74158432_1383638245122709_7985466143210995712_n.jpg
74158432_1383638245122709_7985466143210995712_n.jpg (111.56 KiB) Przeglądany 4365 razy
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 761
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: konradp » 01 lis 2019, 15:43

Z Facebook
Rzeszów Tower od Karpiel Steindel Architektura

Koncepcja wysokościowego budynku biurowo-usługowego w Rzeszowie. Charakterystyczna elewacja inspirowana jest herbem miasta.

Poszukiwania odwołań do lokalnego kontekstu doprowadziły do powstania ażurowej wycinanki, nadającej prostopadłościennej bryle Rzeszów Tower lekkości.

Powstał w ten sposób charakterystyczny pattern wieży, która stanowić ma symbol dynamicznie rozwijającego się miasta.


Ktoś wie gdzie to może być ?
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 761
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: bogdanoo » 01 lis 2019, 17:37

no ciekawy ten obiekt, faktycznie ciekawe gdzie może powstać. Zapowiada się wysoki ~100m?
Awatar użytkownika
bogdanoo
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: RAMS » 01 lis 2019, 20:01

bogdanoo jeden podział na elewacji zawiera dwie kondygnacje. Wysokie przyziemie + 45 kondygnacji + maskownica wysokości dwóch kondygnacji + iglica. Byłoby lekko 160-180m do dachu, a z iglicą 200-220m. To raczej na pewno tylko wizja, bądźmy realistami ;)
Awatar użytkownika
RAMS
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 111
Na forum od: 09 sie 2019, 15:35

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: Ole » 02 lis 2019, 9:18

Tak powinien wyglądać Nowy Urząd Miasta ! - każdy by trafił...
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2153
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: Hawk » 04 lis 2019, 12:55

Osobiście nie mam pojęcia gdzie to może być.

Celowałbym natomiast w nową koncepcję RES Tower ze zmianą na Rzeszów Tower. Stylistycznie mogłoby być, nazwa zbliżona i wcześniejsze pogłoski mówiły o tym, że może jednak powstanie tam biurowiec.

Opcja nr dwa, która mi się nasuwa to zapowiadany wieżowiec Chemi Farb - mniej-więcej taką wysokość zapowiadali:

https://rzeszow-news.pl/50-pietrowy-wie ... rzerazeni/

Zaznaczam, że są to tylko moje spekulacje, które osobiście bardzo mi się podobają jeżeli doszłoby do realizacji :D
Hawk
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 231
Na forum od: 23 maja 2019, 9:55

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: WoJa » 04 lis 2019, 15:18

To tyle w temacie nowego budynku Urzędu Miasta:

https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,3 ... oxLoRzImg1
WJ
WoJa
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 454
Na forum od: 01 gru 2016, 12:05

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: yogi123 » 04 lis 2019, 15:34

Może to i dobrze, że na razie nie powstaje. Projekt i tak nie zachwycał. Na pewno w przyszłości wróci temat budowy nowego Urzędu Miasta więc może i zaprojektują coś dużo lepszego.
yogi123
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 296
Na forum od: 06 sie 2016, 11:42

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron