Zapowiedzi inwestycyjne

Aktualności dotyczące rzeszowskich inwestycji.

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: dr.borsuk » 05 paź 2020, 20:46

Podpisuje się w 100% pod tym co napisał Parawan.
Ruchy miasta w kwestii lokalizacji sądu i jego wybrana lokalizacja są idiotyczne.
To samo z archiwum. Propozycja lokowania gmachów publicznych pomiędzy domkami jednorodzinnymi jest kuriozalna. W przypadku sądu mamy jeszcze plan miejscowy i wykonany szereg działań (bardzo kosztownych jak budowa nowego targowiska), żeby ostatecznie, na samym końcu tej drogi przez mękę, chybcikiem zmienić zdanie i wpakować sąd w totalnie bezsensowna lokalizacje uzasadniona jedynie tym, ze akurat w tym miejscu miasto posiada działkę. Jedną głupią decyzją niweczy się lata przygotowań i stwarza się problemy na wiele lat funkcjonowania sądu. Taka innowacja

parawan pisze:cala ta historia jest grubymi nicmi szyta.

po to jest uchwalony plan T E M I D A, zeby zlokalizowac w tym miejscu sady.
po to wybudowano nowe targowisko, zeby zlikwidowac "Dołową" i moc budowac wedle tego planu.

polowa miasta stoi na palach, znaczna czesc na gruntach, gdzie nastapila wymiana ziemi.

to jest po prostu wymyslanie kolejnych madrych posuniec - tak samo jak budowa gmachu archiwum panstwowego posrod domow na warnenczyka.

abstrahuje juz od tego, ze potrzebny nam ten zamek jak piesc do oka. nie ma tam zadnej zabytkowej substancji, to zawsze bylo wiezienie.
a teraz zmiana jego funkcji na galeryjnej, to jest wizja kogos, kto nigdy w galerii nie byl i nie wie w ogole jak takie przestrzenie sa zorganizowane.
nie mowie, ze tego sie nie da zrobic, ale w miescie gdzie indolencja jest taka, ze nie potrafimy wybudowac basenu dla wielokrotnie nagradzanej kadry skoczków, pelnowymiarowego lodowiska, czy zagospodarowac sensownie nabrzeza rzeki....to mam powazne watpliwosci
dr.borsuk
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 24
Na forum od: 15 lis 2018, 21:36

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: cybermysz » 05 paź 2020, 22:30

Parawan dobrze prawisz. Wyślij to do lokalnych mediów. Nie powinniśmy za wszelką cenę odzyskiwać zamku. Zacznijmy od wyceny przygotowania terenu pod budowę na Rejtana. Szkoda marnować działki pod parking. Sąd na Granicznej to nieporozumienie.
cybermysz
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 371
Na forum od: 16 cze 2019, 15:43

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: foreigner » 05 paź 2020, 23:47

Z mojej strony pełna zgoda.
Nie jestem jakiś ześwirowany z tym zamkiem.
Tym bardziej jeśli nadal nic konkretnie nie ogłoszono co w nim miałoby być.

Był plan Temida od wielu lat i należy to doprowadzić do końca.
To nie wiedziano w momencie uchwalania planu że tam było śmietnisko?
Ile tam ten ugór będzie jeszcze i chaszcze?
Tym bardziej jestem przeciwko jeśli sąd ma być wciśnięty gdzieś jak archiwum.

O skażeniach terenu trudno się wypowiadać.
Ale jeśli tak jest to trzeba tak czy inaczej to zbadać i jak trzeba - zutylizować, tak jak napisano.
Co jest funkcją władz miasta jeśli nie dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców?
Przecież to środek miasta, będziemy mieć zone jak w Czarnobylu, czy jak :|

Zresztą słyszałem, że jedno osiedle domków przy zaporze też na śmietnisku zbudowano.
Ostatnio zmieniony 05 paź 2020, 23:52 przez foreigner, łącznie zmieniany 2 razy
foreigner
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 466
Na forum od: 06 gru 2014, 17:12

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: on_ » 05 paź 2020, 23:48

cybermysz
Naprawdę uważasz, że lokalne media będą chciały zająć się tym tematem.
Szczerze wątpię bo są o wiele poważniejsze przewinienia naszego Pana Prezydenta o których się milczy i to już od paru dobrych lat.
Za małe środowisko na tego typu sprzeciwy :)
Jak już o tych planach miejscowych piszemy to niżej taka mała ciekawostka :)
Jak to mówi radny K. Fijołek wiarygodne SMART CITY ten nasz Rzeszów.
Wiem wiem zaraz mi pisul napisze że te MPZPy to bujda na resorach jest:)
Obrazek
on_
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 565
Na forum od: 08 sie 2019, 9:28

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: parawan » 06 paź 2020, 12:30

to juz nie chodzi o mpzpy, bo te rowniez bywaja bardzo wadliwe, czy wrecz szkodliwe (sam ostatnio widzialem plan w boguchwale nakazujacy stosowanie pastelowych kolorow na elewacji), tylko o ogolnie pojeta urbanistyke. jest plan, jest schemat dzialania realizowany przez wiele lat, czy wrecz dekady, a potem sie go wywala do smietnika. nie tak dawno przeciez miasto wydalo miliony na budowe sciezki od ulicy rejtana i placu przed sadem, ktore to zalozenia sa w tamtym planie.

jak czytam, ze miasto planuje tam budowe parkingu, to zastanawiam sie po co? istniejacy sad parking ma i sie nim zadowala.

i wtedy przypominam sobie, ze idac do sadu od parkingu widac po lewej niezagospodarowane dzialki, ktore sa w rekach prywatnych (jesli dobrze pamietam, to koncepcje na zabudowe biurowa robilo tam MWM) i postawiony jest (byl?) baner "NA SPRZEDAZ".

no to teraz cyk - miasto buduje parking, nowy deweloper kupuje teren przeznaczony pod biurowce, zmienia mpzp na mieszkaniowke, a parking dla mieszkancow ma czesciowo w gratisie. jaki, to nawet smiem w swojej glowie sie juz domyslac.

typowe dla naszego miasta - upublicznienie kosztow i prywatyzacja zysków.
parawan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 345
Na forum od: 12 mar 2015, 17:42

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: Arrival » 06 paź 2020, 13:54

jak czytam, ze miasto planuje tam budowe parkingu, to zastanawiam sie po co? istniejacy sad parking ma i sie nim zadowala.

No właśnie nie bardzo. Przecież tam potrzebny jest przynajmniej 1,5x większy parking, a idealnie 2x większy.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: parawan » 06 paź 2020, 16:31

Arrival pisze:No właśnie nie bardzo. Przecież tam potrzebny jest przynajmniej 1,5x większy parking, a idealnie 2x większy.


nigdy nie mialem tam szczegolnego problemu z parkowaniem :)
parawan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 345
Na forum od: 12 mar 2015, 17:42

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: Arrival » 06 paź 2020, 17:34

Może kwestia godzin albo ja jestem zbyt rzadko :D Ale próbuję tam zaparkować kilka razy w roku i za każdym razem kończy się parkowaniem gdzieś w okolicy Kustronia albo jak jest pogoda to pod Fracem.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: Nikoś » 06 paź 2020, 18:43

Oddać działkę kościołowi :lol: i postawić kościół to zaraz się okaże że gleba cacy a i parking też się przyda
Miasto oddało walkowerem temat, zapatrzone w sprawę że chce jak najszybciej odzyskać zamek na cele muzealne.
A tak będzie najdroższy parking bo ile wydano na nowy plac targowy itd. aby wyłożyć poletko kostką brukową :lol:
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2333
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: rafik » 06 paź 2020, 19:29

Warto też przypomnieć jak ta zmiana koncepcji Sądu przebiegła. Był to zaledwie tydzień kiedy do Rzeszowa przyjechał z Warszawy "zaprzyjaźniony wiceminister" na konferencję i hucznie odbębniono dofinansowanie i zmianę lokalizacji. Co do samych badań to obstawiam że ich po prostu nie było - odkopali informację że za komuny w to miejsce wysypywali jakiś syf i już, nie da się budować bo nie. Trzeba sprawę nagłośnić bo to jest śmiech że będą sobie organizować jakieś prywatne gierki i cała koncepcja tego terenu pójdzie do kosza. A tak jak napisał parawan obrót spraw i finalne zagospodarowanie tego ternu może się skończyć na kolejnym "Dołowa Park".

A co do samego przejęcia zamku to wydaje mi się żeby zaadoptować takie powierzchnie pod muzeum to odpowiednio wcześniej trzeba zacząć tworzyć koncepcję takiej placówki, zbierać eksponaty. Tak się tworzy muzea, to nie jest kwestia miesiąca...
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1065
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości