Zapowiedzi inwestycyjne

Aktualności dotyczące rzeszowskich inwestycji.

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: Kacu » 25 cze 2020, 16:17

Ostatecznie na parkingu został zorganizowany bazar :lol:

https://nowiny24.pl/w-rzeszowie-otwarto ... GG8acZ9pOU
Kacu
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 541
Na forum od: 05 sie 2016, 16:30

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: krolik » 25 cze 2020, 16:23

Ten bazar to nawet nie jest smieszne.. kogos niezle popierdo.... Kto na to pozwolil ? w samym centrum miasta jarmark jak na wsi pod lasem. przeciez to nie ma prawa bytu ani na 5 minut !! wiadomo kiedo to zniknie i czy ta przebudowa bedzie realizowana czy moze maja zamiar to tak zostawic z tym bazarem i tymsamym cofamy sie o 30 lat do wczesnych lat 90... brakuje jeszcze tylko babek spredajacych jajka na ulicy i rolnikow sprzedajacych zywe swinie
przerazajace
krolik
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 147
Na forum od: 23 lut 2019, 0:21

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: Doniek » 26 cze 2020, 6:31

Prędzej ten bazar zostanie z nami na dłużej niż ruszy ta przebudowa. Biurwy z UW maja blisko po kiecke, to nikt nie bedzie cisnął tematu żeby to usunąć. Dla mnie to jest jakiś cyrk na kółkach, ale zarazem wspaniałe podsumowanie stylu rzeszowskiego i ligi do jakich miast należy Rzeszów.
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1367
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: a1chemik » 26 cze 2020, 8:30

Ten bazar to według mnie jedno z dwóch:
1. pstryczek w nos urzędników i próba ich obśmiania z tego jak zarządzają centrum miasta - co się właśnie dzieje.
2. sygnał że u właściciela jest bardzo słabo z kasą i chwyta się każdego możliwego sposobu jej pozyskania - został bowiem z pustym placem po Marcelach a z parkingu nie zarobi tam za wiele.
a1chemik
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 630
Na forum od: 29 cze 2018, 14:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: Hawk » 26 cze 2020, 8:59

To jakaś totalna porażka.
Liczyłem w duchu że za niedługo zlikwidują ten syf i bajzel koło ZUSu i powstanie tam ładny biurowiec, a tu masz. Taki maszkaron w samym centrum miasta! Takie pośmiewisko!
Jakbym ja był prezydentem to bym tego widoku nie zdzierżył!
Codziennie wysyłałbym tam kontrole i legitymował jak leci, czy są zarejestrowani, czy mają pozwolenie, czy wystawiają paragony za towar, czy towar nie jest podrabiany i nie narusza praw danych marek, czy BHP jest zachowane, itd. Tak bym im życie umilił, że po miesiącu by to zwinęli!
Takie paskudztwo w samym centrum, to jest nie do przycięcia.
Hawk
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 231
Na forum od: 23 maja 2019, 9:55

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: Arrival » 26 cze 2020, 9:56

Nie chcę teraz źle zabrzmieć, sam nie ubieram się pewnie zbyt modnie i nie przywiązuję dużej wagi do ubioru ;).
Ale kiedy postoi się chwilę w okolicach Europy i zobaczy przekrój osób, które się tam kręcą to decyzja o bazarze nie dziwi ;).
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: Doniek » 26 cze 2020, 16:29

Arrival to nie ma nic do rzeczy. W Niemczech czy we Włoszech też widziałem śpiących pod sklepami Bossa ;) Wg. mnie to ta pierwsza opcja jest najbardziej prawdopodobna, że właściciel chce zrobić na złość miastu. Tylko dziwne że jaśnie nam panujący gospodarz tak dbający o dobry wizerunek miasta dopuścił do takiego czegoś. Jeszcze z tydzien przed jego powstaniem, zastanawiałem się jak to możliwe że Balcerek jeszcze istnieje i nikt go nie zabudował czymś fajnym...
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1367
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: bystry » 26 cze 2020, 18:14

Przeginacie z obrażaniem handlarzy i osób, które tam kupują, to nie jest wina właścicieli stoisk, oni mieli okazję zarobić to skorzystali, tak samo ludzie, którzy tam kupują, myślę, że jednym i drugim się nie przelewa, nie stać ich po prostu na drogą powierzchnie w galerii i kupowanie w drogich sklepach.

Fakt, że to targowisko w tym miejscu to porażka, ale teren jeśli się nie mylę jest prywatny, więc pogratulować pomysłu to można właścicielowi terenu, zrobił sobie antyreklame. Miasto raczej nic albo niewiele może tutaj zrobić.

I tutaj trzeba powrócić do pomysłu rewitalizacji targowiska przy ul. Targowej. Takie targowiska i bazarki są potrzebne i to bardzo bo ceny na nich są znacznie niższe niż w galeriach i ludzie tego potrzebują, trzeba je tylko do dzisiejszych standardów dopasować.
W wielu dużych miastach europejskich targowiska to ważna atrakcja turystyczna.

Tutaj nie ma się co patyczkować, tylko:
1. Targowisko przy ul. Targowej natychmiast przebudować gruntownie i powiększyć.
2. Drzewa przed pomnikiem Piłsudskiego na skwerze przy ul. Piłsudskiego wykarczować i zrobić piękny plac miejski.
3. Stragany, które są między ul. Targową a Gałęzowskiego też należy przenieść do powiększonego targowiska, o którym pisze w pkt. 1. i na ich miejscu zrobić dalszą część placu miejskiego, a w lini od ul. Targowej do ul. Gałęzowskiego należałoby zrobić dobudówkę, żeby pwostała piękna kamienica z biurami, gastronomią, małymi usługami, gdzie z okien będzie piękny widok na wielki plac miejski.
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 918
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: porteño » 28 cze 2020, 1:02

Ani mi się waż karczować żadnych drzew w centrum! Plac bez drzew to porażka, a nie 2020 rok.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: bystry » 28 cze 2020, 10:06

Coś z tym niestety trzeba będzie zrobić, postawienie tak wielkiego pomnika, który jest dookoła wyzasłaniany było bez sensu i kiepsko to wygląda, tam nie ma jak zrobić urczoystości państwowych bo jest za mało miejsca, a już nie wpomnę o jakimś koncercie patriotycznym, na wzór koncertu warszawskiego, ku pamieci Powstańców.

Gdyby w pierwszej kolejności zrobiono porządek z targowiskami i przeniesiono wszystkie stragany z placu między ul. Targową i ul. Gałęzowskeigo to mielibyśmy wystarczająco duży plac, tam mógł stanąć pomnik i obyłoby się bez wycinania drzew.

Niestety postąpiono inaczej i jakoś to trzeba teraz naprawić.
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 918
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości