Zapowiedzi inwestycyjne

Aktualności dotyczące rzeszowskich inwestycji.

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: Nikoś » 29 sie 2019, 18:44

Dobra, a co jak ta firma jednak nie powstanie w tej przybudówce ? i zamiast niej będzie kolejny odzieżowiec lub np. lokal z oscypkami ?
Z tych wizek nie wynika nic nadzwyczajnego jedynie to bryła będzie po tym liftingu wyglądała śmiesznie i tyle
A co do kawy to kwestia gustu i tyle,
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2333
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: pisul » 29 sie 2019, 19:27

Nie wiem na ile wizualizacje będą rzeczywiste ale po remoncie to może być bardzo ciekawy budynek który ściany zewnętrze w całości może mieć ze szkła. Przy remoncie galerii Plaza tego samego dewelopera ogromne schody wykonano w całości ze szkła. Ma ciągoty w tym kierunku ;) Więc i tu może być podobnie.


Obrazek


Moje zdanie, bryła zmieni się na plus. Teraz po zmroku jest tak sobie a będzie na czym oko zawiesić i to zaraz przy głównej drodze z lotniska. I jestem ciekawy jak to będzie zbudowane od strony technicznej? Co prawda jest kilka podobnych budynków np. sklep Apple w NY z klejonym wielowarstwowo szkłem ale czy po którymś razie zawalenia się sufitów w galerii RZ użyją kilku metrowych tafli szkła bez konstrukcji nośnych?



Obrazek

źródło: https://myapple.pl/posts/5590-apple-z-p ... owym-jorku
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8583
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: Nikoś » 29 sie 2019, 19:43

pisul pisze:Przy remoncie galerii Plaza tego samego dewelopera ogromne schody wykonano w całości ze szkła. Ma ciągoty w tym kierunku Więc i tu może być podobnie.

Plaza nie jest jego, już od dawna. A remont dopiero teraz tamten obiekt przeszedł
pisul pisze:Nie wiem na ile wizualizacje będą rzeczywiste ale po remoncie to może być bardzo ciekawy budynek który ściany zewnętrze w całości może mieć ze szkła.
I tylko gdybanie, może może może a nikt nie wie jak to będzie finalnie. Wizki fajna sprawa a realizm to brutalna rzecz
I wg tej wizki to co z wejściem do galerii ? obecne zostane zabudowane wg tego i ...
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2333
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: Hawk » 30 sie 2019, 10:02

Moim zdaniem propozycja dobudówki wygląda obleśnie.
Co do samego picia kawy to osobiście lubię i piję od 2-3 dziennie ale w czymś takim bym nie pił i niezależnie od możliwości mojego portfela.
Jeżeli ja szukam kawiarni to raczej spokojnej, a tu nawet wyciszając hałas dobiegający z ulicy dalej pozostanie odczucie przytłaczającego tłumu przemieszczającego się tamtędy.
Moim zdaniem lukratywna kawiarnia powinna być wysoko z piękną panoramą i powiewem spokoju i świeżego powietrza.

Druga strona inwestycji to też jakaś porażka i pogwałcenie jakiegoś już istniejącego uroku Galerii Rzeszów. Obcięcie biurowca na wysokości i włożenie w niego mieszkaniówki totalnie niszczy potencjał całej bryły tworząc z tego jakieś chaotyczne targowisko!
Hawk
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 231
Na forum od: 23 maja 2019, 9:55

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: Hawk » 30 sie 2019, 13:52

Z wyrazami szacunku dla projektant, ale kurnik dostawiony przy szopie mojej babci lepiej współgra ca całą bryłą, aniżeli ta wstrętna kawiarnia :evil:
Hawk
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 231
Na forum od: 23 maja 2019, 9:55

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: Hawk » 30 sie 2019, 13:59

Co do samego pomysłu ekskluzywnej kawiarni to jak najbardziej mi się podoba.
Tyle tylko, że ja osobiście to taką super kawę chciałbym wypić w ewentualnej marinie po wykonaniu odmuleniu zalewu, lub na tarasie dachu po wybudowaniu tego zapowiadanego wieżowca przy galerii Rzeszów i to pod warunkiem że taras dachowy będzie powyżej sąsiednich budynków.
Hawk
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 231
Na forum od: 23 maja 2019, 9:55

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: OloB » 30 sie 2019, 14:32

Hawk pisze:Moim zdaniem propozycja dobudówki wygląda obleśnie.
Co do samego picia kawy to osobiście lubię i piję od 2-3 dziennie ale w czymś takim bym nie pił i niezależnie od możliwości mojego portfela.
Jeżeli ja szukam kawiarni to raczej spokojnej, a tu nawet wyciszając hałas dobiegający z ulicy dalej pozostanie odczucie przytłaczającego tłumu przemieszczającego się tamtędy. […]

[…] Co do samego pomysłu ekskluzywnej kawiarni to jak najbardziej mi się podoba.
Tyle tylko, że ja osobiście to taką super kawę chciałbym wypić w ewentualnej marinie po wykonaniu odmuleniu zalewu, lub na tarasie dachu po wybudowaniu tego zapowiadanego wieżowca przy galerii Rzeszów i to pod warunkiem że taras dachowy będzie powyżej sąsiednich budynków.


Piszesz tak, jakby zabierano Tobie ulubione miejsce z ekskluzywnymi usługami baristy a zmuszali pić sieciowy szit w kurniku. Nie lubisz - nie chodź, nie korzystaj, nie pij ;)
OloB
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 344
Na forum od: 01 wrz 2015, 11:12

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: Hawk » 30 sie 2019, 15:17

Piszę, że ta doklejanka wygląda fatalnie i psuje wizerunek tamtego miejsca. Nie dość, że to nie wygląda, to jeszcze negatywnie oddziałuje na pozostałą część otoczenia.
Co do kawy to nic mi nie zabrali, uzasadniałem racjonalność i sens inwestycji. Jako klient kawiarni sam, czy na spotkanie to raczej szukałbym spokojniejszego miejsca aniżeli jedno z największej rotacji i największym skupiskiem ludzi na 1m2 wmieście Rzeszów. Dla mnie to raczej jedno z ostatnich miejsc, gdzie miałbym ochotę pić kawę i jeżeli osób o mich poglądach będzie więcej to wówczas poddaję pod wątpliwość ekonomiczny sens paskudzenia podcieni takim szkaradzieństwem.
Hawk
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 231
Na forum od: 23 maja 2019, 9:55

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: OloB » 30 sie 2019, 15:45

Estetyka to temat, o którym można dyskutować długo. Może i ta doklejka oszpeci miejsce, a może nie...? Efekt poznamy po ewentualnej realizacji.

Co do sensowności takiej a nie innej kawiarni w tym miejscu - z tego co widzę, to większość inwestycji typu McD, KFC, BurgerKing itp. ma się dobrze, a nikt przy odrobinie zdrowych zmysłów nie nazwie ich restauracjami z jedzeniem na poziomie.
OloB
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 344
Na forum od: 01 wrz 2015, 11:12

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: Tomek1991 » 30 sie 2019, 16:08

Obecność tych miejsc w przestrzeni publicznej odzwierciedla to jak ludzie wybierają portfelem.
To, że wybierają kiepsko to już inna sprawa ;)
Tomek1991
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 335
Na forum od: 06 lut 2018, 19:39

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości