[ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Aktualności dotyczące rzeszowskich inwestycji.

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: Patryk M » 30 gru 2022, 13:10

jasiop pisze:Chcemy, aby stadion był gotowy w 2025 roku

A ja chcę gwiazdkę z nieba ... ;-)
Obstawiam na 90 % że to nierealny termin, juz pierwszy przetarg to pokaże ...

1 czas konieczny na projekt to według mnie 12-18 miesięcy
2 ile zostaje na budowę ? prosty rachunek ...

Trudno Ci nie przyznać racji, ale z *
Oddanie może być na samą gwiazdkę 2025 ;)
Nawet w drugim podejściu przetargowym powinni się wyrobić;

1. projekt nie jest skomplikowany, jeśli chodzi o konstrukcję stadionu, więc w niecały rok się zmieszczą;
2. na budowę zostanie jakieś 2 lata: na 3 z kawałkiem jednopoziomowe trybuny; żelbet + prefabrykaty jeśli chodzi o trybuny + boisko z bieżnią; jeśli nie zawalą coś z dachem to pójdzie;

* ale wg mnie będzie to jakby "stan surowy" bez kompleksowej infry lekkoatletycznej z tym, że piłkarze będą mogli korzystać;
- lekkoatleci będą musieli poczekać na dofinansowanie dalszego wyposażenia, oprócz bieżni; też na zagospodarowanie dla nich pom. pod trybunami czy innych kwestii technicznych.

Na to kasy z pewnością braknie i wydaje się z ich wypowiedzi, że są tego świadomi.
Kompleksowe oddanie obiektu przeciągnie się tak optymistycznie, o co najmniej rok. :|
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2503
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: jasiop » 30 gru 2022, 19:04

1 Powiedzmy że przetarg zostanie rozstrzygnięty w lecie 2023
2 Prace nad projektem zostaną ukończone w połowie 2024, więc na budowę zostaje 1,5 roku w tym jedna zima
Dość optymistyczny harmonogram ...
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1445
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: pisul » 30 gru 2022, 22:50

Za dwa dni mamy 2023 rok. Jak Oni chcą skończyć w 2025 roku?


Przykłady kosztów i okresu budowy:

Nowy, piękny stadion w Polsce za 150 mln zł. "Trzy ciężkie lata budowy"
Zagłębie Sosnowiec doczekało się nowego stadionu. Zagłębiowski Park Sportowy zostanie otwarty w październiku... - To były trzy ciężkie lata budowy
źródło: https://www.sport.pl/pilka/7,64946,2873 ... -lata.html



Stadion Pogoni Szczecin praktycznie gotowy. Perełka za 364 mln zł...Budowa stadionu w Szczecinie odbywała się etapami, a pierwsze prace zaczęły się już w 2019 roku ...
źródło: https://www.sport.pl/pilka/7,65039,2835 ... 4-mln.html



W kwietniu otwarcie gotowego stadionu ŁKS im. Władysława Króla...
Rozbudowa stadionu przy alei Unii Lubelskiej 2 w Łodzi jest kontynuacją budowy jednej trybuny, która zakończyła się w 2015 roku. Wykonawca – firma Mirbud ze Skierniewic – rozpoczął prace w połowie 2019 roku. Termin przewidywał zakończenie na koniec bieżącego roku, ale posuwały się one szybciej i obiekt jest już wybudowany. Koszt rozbudowy stadionu wynosi 129 milionów złotych. Piłkarska arena będzie miała pojemność ponad 18 tysięcy miejsc...
źródło: https://gol24.pl/w-kwietniu-otwarcie-go ... 2-16078319



Podejrzewam że u nas mogą być kłopoty ze znalezieniem firmy która zaryzykuje gdy wiadomo że może braknąć kasy a termin jest wyciągnięty z kapelusza:




(Rzeszów)Inwestycja ma kosztować 120 mln zł. Połowę, 60 mln zł, przekaże Ministerstwo Sportu, drugą połowę – miasto Rzeszów i samorząd wojewódzki (po 30 mln zł). Wicemarszałek Piotr Pilch poinformował, że województwo na najbliższe dwa lata gwarantuje 15 mln zł.

Jak będzie trzeba, to dołożą
Czy w kwocie 120 mln zł zamknie się cała inwestycja przy tak szalejącej inflacji i drożyźnie? Tego nikt dzisiaj nie jest w stanie zapewnić. – Jeśli będzie potrzeba, to wsparcie będzie większe – zapewniał Krzysztof Sobolewski, powołując się na rozmowy z ministrem sportu.

Czy w grę wchodzi „odchudzenie” PCL? – On już jest zoptymalizowany – odpowiada Konrad Fijołek, ale liczy na to, że miasto na samym końcu nie zostanie pozbawione rządowego wsparcia, gdyby się okazało się, że 120 mln zł nie wystarczy na PCL ...
źródło: https://rzeszow-news.pl/jest-w-koncu-pr ... etycznego/



Możliwe że stadion Resovii powtórzy historię z Radomia, podobna cena wyjściowa podobnie brak jednej z trybun żeby było taniej :lol: i niedługo minie 7 lat od wbicia pierwszej łopaty a końca nie widać!:



Już 200 milionów złotych kosztuje Radomskie Centrum Sportu przy ulicy Struga 63. Gdy rozpoczynano budowę hali sportowej i nowego boiska dla Radomiaka koszt miał wynieść około 120 milionów...Radny Marcin Majewski powiedział nawet o kwocie już znacznie wyższej tej inwestycji około 250 milionów złotych...
źródło: https://radom.naszemiasto.pl/juz-200-mi ... c2-8296642
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8601
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: Patryk M » 31 gru 2022, 0:27

Zdania nie zmieniam…przecież ten stadion jest na 8 k, niewiele większy jak w Niecieczy i taki sam jak w Nowym Sączu. Konstrukcyjnie będzie prosty jak budowa cepa.
Raz jeszcze, bez kompleksowego wyposażenia dla lekkoatletów, są w stanie go wybudować na koniec 2025.
Reszta poczeka na kasę i to trochę może potrwać.

To nie będzie stadion całkowicie zadaszony z widownią na 50 k, na MŚ w LA. :)
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2503
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: bystry » 31 gru 2022, 11:21

Szczerze mówiąc to jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tą koncepcją, nie spodziewałem się takiego rozwiązania, że całość zadaszą a jedną trybunę wytną pod ewentualną scenę.

Jakby się nad tym zastanowić to idealne rozwiązanie.

Poziom piłki w Rzeszowie jest jaki jest, też mi się marzy liga mistrzów i 40K na stadionie ale do tego jeszcze daleko :D

Resovia nie ma potencjału, żeby grać w ekstraklasie w najbliższych latach, I liga to jest dla nich maks możliwości, więc stadion na 8K będzie wystarczający, w przypadku większego zainteresowania zawsze będzie można tą jedną trybunę dostawić.
Jeśli chodzi o tą dodatkową trybunę to faktycznie warto by było zamówić taką składaną i rozkładaną, żeby ją naprzemian ze sceną można było montować w zależności od zapotrzebowania.

Dzięki temu mielibyśmy fajny, wielofunkcyjny stadion na którym sporo by się działo co zapewniło by mu rentowność.
Taki obiekt byłby świetny na młodzieżowe mistrzosta europy i świata czy innego rodzaju podobnej rangi wydarzenia sportowe.

A jeśli Resovia będzie potrzebowała kiedykolwiek większego stadionu i dojdzie do budowy stadinu na 30-40k w Rzeszowie to ten stadion na Wyspiańskiego się nie zmarnuje, będzie świetną bazą treningową i rozgrywkową dla młodzieży.

Jedynie co mnie martwi to te 120 mln, moż braknąć i obawiam się czy finanse nie zrujnują tego pomysłu.

Poza tym jest super! Oby się wreszcie udało!
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 922
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: Jastrząb » 31 gru 2022, 13:43

bystry pisze:Poziom piłki w Rzeszowie jest jaki jest, też mi się marzy liga mistrzów i 40K na stadionie ale do tego jeszcze daleko :D


Typowo rzeszowskie gadanie, a jakby tak przeanalizować okres ostatnich 5 lat, czy nawet nieco więcej, to poziom rzeszowskiej piłki zmienił się zdecydowanie na plus. Naprawdę trzeba się nie interesować piłką, aby tego nie dostrzec i żyć ciągle tym, że piłka nożna w Rzeszowie, to wciąż 4 liga. Oba kluby wydostały się z niższych lig, najpierw awanse do II ligi, później do I ligi, czyli na poziom centralny. Ekstraklasa w najbliższych latach, jest naprawdę możliwa.

bystry pisze:Resovia nie ma potencjału, żeby grać w ekstraklasie w najbliższych latach, I liga to jest dla nich maks możliwości


Jestem ciekawy, jakim wzorem obliczony został przez Ciebie potencjał Resovii na ekstraklasę? Kilka lat temu Resovia nie miała potencjału na II ligę - awansowała, później nie miała potencjału na I ligę - awansowała, nie miała szans się utrzymać - gra trzeci sezon na zapleczu ekstraklasy, a biorąc pod uwagę pierwszy sezon, gdzie niemal cała runda jesienna była grana na wyjazdach oraz późniejszą grę na stadionie Stali, na którym Resovia z pewnością nie czuje się, jak u siebie, to i tak duży sukces, że wciąż z powodzeniem walczą w I lidze. NAJWIĘKSZYM HAMULCOWYM RESOVII, JEST WŁAŚNIE BRAK SWOJEGO STADIONU NA MIARĘ POZIOMU CENTRALNEGO, BEZ SWOJEGO MIEJSCA NIE ZROBIĄ DRUZYNY NA LATA NA WYSOKIM POZIOMIE.

Przypomnijmy sobie, jak Rzeszów był przygotowany na 1 ligę, kiedy Resovia do niej wchodziła. Nie był. Żaden ze stadionów nie spełniał choćby pierwszoligowych wymagań. Naprawdę trzeba działać teraz, budować, jak najlepsze obiekty, aby spełniały wymagania najwyższej rangi - tak jak ro się robi w innych miastach, zwłaszcza tych większych, a nie później być ciągle zaskoczonym - jak to, mamy nowe stadiony, które nie spełniają wymagań. Żeby Rzeszów rozwijał się piłkarsko, musi zmienić się samo myślenie mieszkańców, bo ekstraklasa może NAS zaskoczyć szybciej niż wielu się wydaje.

Dodatkowo oprócz meczów ligowych, na takich stadionach można grać inne ciekawe mecze, turnieje międzynarodowe, a to ma przełożenie na wzrost turystów, wpływy w różnych branżach. Hala sportowa też mogłaby zrobić taki efekt, bo tak naprawdę oprócz meczów siatkarskich (ligowych) nic się na niej nie dzieje. Przecież w takim Rzeszowie, jakby grała reprezentacja siatkówki jakiś mecz, to byłoby spokojnie 10 tysięcy i więcej na meczu, ale bez nowego obiektu nie ma szans na takie mecze.
Jastrząb
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 373
Na forum od: 03 mar 2021, 12:47

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: Patryk M » 31 gru 2022, 14:56

@Jastrząb
"jakby tak przeanalizować okres ostatnich 5 lat, czy nawet nieco więcej, to poziom rzeszowskiej piłki zmienił się zdecydowanie na plus".

I racja, pamiętam jak przyjechałem czasowo do Rz. w Nowinach była zapowiedź wielkich derbów w III lidze.
Poczułem klimat jak u siebie ale w tej grupie były też inne derby, Gminy Jarosław: Tuczempy - Wólczanka Wólka Pełkińska :) Miałem niezły ubaw - teraz, wiadomo są derby w I lidze, więc poziom o wiele wyższy.
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2503
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02


Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: Jastrząb » 03 sty 2023, 19:57

Długi termin składania ofert, pewnie może się jeszcze wydłużyć, bo pewnie będzie sporo pytań do SWZ. Samo w sobie PFU dość obszernie opisuje, co zamawiający chce, jestem ciekawy ofert :mrgreen:
Jastrząb
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 373
Na forum od: 03 mar 2021, 12:47

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: Patryk M » 03 sty 2023, 21:28

Na skróty poniżej, choć PFU warto pobrać...

Przetarg na budowę PCLA już w dzienniku UE. Znamy szczegóły ws. obiektu!

http://czytajrzeszow.pl/?id=29291&idd=4&poz=ml0
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2503
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości