[ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Aktualności dotyczące rzeszowskich inwestycji.

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: Patryk M » 29 gru 2022, 15:56

Tak, ale jakoś mnie to nie przekonuje, ta scena zamiast trybuny. Organizowane są przecież koncerty na stadionach i nigdzie nie zostawiają miejsca pod trybunami na ew. sceny - to jakieś kuriozum.
Chyba, że jest to scena wysuwana jak np. na Cracovii. Jest koncert jest scena - nie ma są trybuny.
Profesjonalna scena jest mega - potrzebuje też swojej specjalnej konstrukcji na różnego rodzaju efekty, dymne czy oświetlenie z góry czy z boku itp. Chyba, że taka muszlowata na lokalne koncerciki.
Widzę tutaj optymalizację kosztów już na tym etapie i tyle. Ale to moje zdanie.
Ponadto, jak nie zrobią od razu to dobudują tak, jak na Hetmańskiej.
No, ale...na razie nie ma jeszcze nic... ;)

Ps.
Trzeba czekać ale zdania nie zmieniam.
Coś więcej "wyjaśnień" dali tutaj:
https://rzeszow-news.pl/jest-w-koncu-pr ... etycznego/
Ostatnio zmieniony 29 gru 2022, 20:36 przez Patryk M, łącznie zmieniany 1 raz
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2503
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: Jastrząb » 29 gru 2022, 17:01

Ja to bym jednak jeszcze poczekał z ocenami. Ta wizualizacja, to przecież tylko poglądówka od miasta. Sam projekt będzie leżał po stronie wykonawcy. Na szersze spekulacje trzeba poczekać, aż będą dokumenty - 3 stycznia. Wtedy zobaczymy jakie są założenia. Jakie wysokości trybun, co z bocznymi, czy dopuszcza się ich nie budowanie (oby nie). Sama wizualizacja od miasta też nie jest zła, lecz trzeba brać poprawkę, że to będzie 7800 pojemności, w tym jeszcze sektor gości, a na tych zdjęciach wygląda to, jakby było dużo więcej miejsc niż te 7800.
Jastrząb
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 373
Na forum od: 03 mar 2021, 12:47

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: jasiop » 29 gru 2022, 21:43

Chcemy, aby stadion był gotowy w 2025 roku

A ja chcę gwiazdkę z nieba ... ;-)
Obstawiam na 90 % że to nierealny termin, juz pierwszy przetarg to pokaże ...

1 czas konieczny na projekt to według mnie 12-18 miesięcy
2 ile zostaje na budowę ? prosty rachunek ...
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1445
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: Jastrząb » 29 gru 2022, 22:24

Dlaczego zakładasz tak długi czas na projekt?
Jastrząb
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 373
Na forum od: 03 mar 2021, 12:47

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: arek898 » 29 gru 2022, 22:41

Patryk M pisze:Tak, ale jakoś mnie to nie przekonuje, ta scena zamiast trybuny. Organizowane są przecież koncerty na stadionach i nigdzie nie zostawiają miejsca pod trybunami na ew. sceny - to jakieś kuriozum.
Chyba, że jest to scena wysuwana jak np. na Cracovii. Jest koncert jest scena - nie ma są trybuny.
Profesjonalna scena jest mega - potrzebuje też swojej specjalnej konstrukcji na różnego rodzaju efekty, dymne czy oświetlenie z góry czy z boku itp. Chyba, że taka muszlowata na lokalne koncerciki.
Widzę tutaj optymalizację kosztów już na tym etapie i tyle. Ale to moje zdanie.
Ponadto, jak nie zrobią od razu to dobudują tak, jak na Hetmańskiej.
No, ale...na razie nie ma jeszcze nic... ;)

Ps.
Trzeba czekać ale zdania nie zmieniam.
Coś więcej "wyjaśnień" dali tutaj:
https://rzeszow-news.pl/jest-w-koncu-pr ... etycznego/


Prezydent mówił na konferencji, że na większe wydarzenia będzie możliwość dostawienia trybun i będą chcieli z tego korzystać. Co do tego miejsca specjalnie pod koncerty… zakładam, że scena mogłaby się nie zmieścić. Z tego co mówił Urbanik, wszystko analizowali przez ostatnie miesiące i ta koncepcja jest najlepsza pod imprezy.
arek898
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 307
Na forum od: 03 lut 2022, 17:00

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: maks » 29 gru 2022, 22:44

Inwestycja ma kosztować prawie 120 mln zł


https://rzeszow.tvp.pl/65363344/przetar ... j-atletyki
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3577
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: Ryba » 30 gru 2022, 9:05

Patryk M pisze:Tak, ale jakoś mnie to nie przekonuje, ta scena zamiast trybuny. Organizowane są przecież koncerty na stadionach i nigdzie nie zostawiają miejsca pod trybunami na ew. sceny - to jakieś kuriozum.

Oczywiście, że to tylko "pitu, pitu" o tym jak to wielofunkcyjny obiekt ma powstać. Redaktor Kobiałka dopytywał o koncerty przywołując sytuację ze stadionu "Stal", gdzie po wykonaniu podgrzewanej i nawadnianej płyty boiska nikt choćby nie pomyślał o stawianiu sceny i wpuszczaniu na murawę (nawet przykrytą podłogą PVC) publiczności. Być może są wyjątki, ale koncerty na dużych stadionach odbywają się na gołych betonowych płytach. U nas obiekty mają boiska na stałe.
Ryba
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 402
Na forum od: 26 sty 2015, 0:48

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: Patryk M » 30 gru 2022, 9:54

Np. jeśli chodzi o te wyjątki. Na Stadionie Sląskim są organizowane koncerty mimo stałej murawy, po odpowiednich/kosztownych!/ zabezpieczeniach, które oni mają na wyposażeniu obiektu.
Z tym, że tam wiadomo, mecz piłkarski czy mityng lekkoatletyczny jest kilka razy w roku. A nie systematycznie tydzień w tydzień w przypadku klubu ligowego, który korzysta z danego obiektu.
Załączniki
IMG_4116h kronika24.plkoncert roztanczony slaski.JPG
IMG_4116h kronika24.plkoncert roztanczony slaski.JPG (946.01 KiB) Przeglądany 1169 razy
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2503
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: Jastrząb » 30 gru 2022, 10:03

Mnie to w ogóle dziwi, że mówimy o koncertach na stadionie, na którym niemal tydzień w tydzień będzie się coś działo - mecze piłkarskie Resovii oraz zawody lekkoatletyczne. Dodatkowo na tygodniu zapewne treningi.

To nie jest miejsce do organizowania koncertów - owszem raz na rok pewnie by coś można zrobić, ale po co? Są inne, większe miejsca, gdzie można robić koncerty. Jak chcą pod dachem, to niech pomyślą o hali, której w Rzeszowie też brakuje.
Jastrząb
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 373
Na forum od: 03 mar 2021, 12:47

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: Patryk M » 30 gru 2022, 10:19

Nie tak zrozumiałeś, przynajmniej mnie.
Nie mówię o koncertach, tylko odpowiadam na ich - ratusza- bajerowanie o tej scenie i koncertach :)
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2503
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości