[ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Aktualności dotyczące rzeszowskich inwestycji.

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: Patryk M » 10 cze 2022, 17:14

Ratusz tez potwierdza:
Ministerstwo Sportu potwierdziło: Będzie 60 mln zł na PCL Resovia.
Ministerstwo Sportu i Turystyki pozytywnie oceniło wniosek miasta Rzeszowa o dofinansowanie realizacji Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego Resovia. Inwestycja ma otrzymać wsparcie od rządu w wysokości 60 mln zł. /.../
Miasto potwierdza

Przyznanie środków na PCL Resovia potwierdza również Kancelaria Prezydenta Rzeszowa.

- Decyzja o przyznaniu dofinansowania dotarła do nas dzisiaj, dokument jest analizowany - mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Po podpisaniu umowy z Ministerstwem Sportu i Turystyki na dofinansowanie inwestycji, miasto ma ogłosić harmonogram dalszych działań, kluczowe wydaje się przede wszystkim ogłoszenie przetargu na prace budowlane.

- Chcemy go ogłosić w tym roku - zapowiada Artur Gernand.

http://czytajrzeszow.pl/?idd=25&id=2508 ... &pagebln=0
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2414
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: Jastrząb » 17 cze 2022, 21:32

Patryk M pisze:Ratusz tez potwierdza:
- Chcemy go ogłosić w tym roku - zapowiada Artur Gernand.

http://czytajrzeszow.pl/?idd=25&id=2508 ... &pagebln=0


:lol: :lol: I tak od kilku lat
Jastrząb
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 359
Na forum od: 03 mar 2021, 12:47

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: Patryk M » 17 cze 2022, 21:56

Pomyliłeś adres - nie jestem Ratuszem :lol:
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2414
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: Jastrząb » 29 cze 2022, 12:47

I cisza. Coś tam obiecali i cisza i tak w kółko :lol:
Jastrząb
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 359
Na forum od: 03 mar 2021, 12:47

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: Patryk M » 25 lip 2022, 8:41

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne. Co dalej z przetargiem na budowę?
Co dalej z budową Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego, które ma powstać na bazie stadionu Resovii? Miasto analizuje istniejący projekt inwestycji, trwają też prace na pozyskaniem kolejnych działek.

Przypomnijmy, że w czerwcu Ministerstwo Sportu i Turystyki pozytywnie oceniło wniosek miasta Rzeszowa o dofinansowanie realizacji Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego. Inwestycja ma otrzymać wsparcie od rządu w wysokości 60 mln zł. Wcześniej miasto i samorząd województwa złożyły w resorcie deklarację o sfinansowaniu drugiej połowy inwestycji, co przełamało impas w sprawie procedowania wniosku. Całość kosztów była dotąd szacowana na 120 mln zł.

W najbliższych dniach do Rzeszowa ma przyjechać sam minister sportu Kamil Bortniczuk, by publicznie potwierdzić, że ministerstwo podpisze z miastem porozumienie o współfinansowaniu inwestycji. Kolejnym krokiem powinno być ogłoszenie przetargu na prace budowlane. Kiedy to nastąpi?

- Trwają prace nad analizą możliwości wykorzystania tego projektu, który został wcześniej wykonany - informował na niedawnej sesji prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek. - A także z pozyskaniem okolicznych terenów od klubu Resovia pod parking oraz pod ewentualne boisko do rzutu młotem.

PCL ma służyć głównie lekkoatletom, ale chodzi też o możliwość odbywania na stadionie przy ul. Wyspiańskiego meczów piłki nożnej na szczeblu 1. ligi czy ekstraklasy. Także w tej sprawie trwają równoległe prace nad odpowiednimi dokumentami.

Prezydent zapowiedział, że w związku z koniecznością optymalizacji dotychczasowego projektu, w przetargu na wykonawcę prawdopodobnie zostanie zlecona forma nazwana roboczo „optymalizuj i wybuduj”. - W zależności od ostatecznych rekomendacji jakie wynikną z tych analiz - mówił Konrad Fijołek, dodając, że ma nadzieję, że w końcu uda się rozwiązać „wielki węzeł gordyjski” jaki pojawił się przy realizacji PCL.

Według dotychczasowych deklaracji ratusza przetarg na budowę PCL ma być ogłoszony w tym roku.

Projekt Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego wiąże się z całkowitą przebudową stadionu przy ul. Wyspiańskiego. Zakłada on przebudowę trybun wokół boiska, budowę pod nimi zaplecza dla sportowców wraz z 400-metrową sześciotorową bieżnią rozbiegową. Będą tu także tory do skoków w dal, rzutnie do pchnięcia kulą, skocznie do skoków wzwyż i tory łucznicze. Zaplanowano też strefę siłowni i fizjoterapii, pomieszczenia dla sędziów i kadry szkoleniowej oraz kontroli antydopingowej. Trybuny pomieszczą prawie 10 tysięcy kibiców.

http://czytajrzeszow.pl/?idd=25&id=2589 ... &pagebln=0
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2414
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: Jastrząb » 25 lip 2022, 12:19

Prezydent zapowiedział, że w związku z koniecznością optymalizacji dotychczasowego projektu, w przetargu na wykonawcę prawdopodobnie zostanie zlecona forma nazwana roboczo „optymalizuj i wybuduj”.


Optymalizuj i wybuduj - to chyba nic dobrego nie zapowiada.
Jastrząb
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 359
Na forum od: 03 mar 2021, 12:47

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: Ole » 25 lip 2022, 13:28

Żeby nie wyszło na Wybuduj i Nie zapłać podwykonawcom.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2139
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: lordfisher » 25 lip 2022, 13:34

Bardziej mnie zastanawia, że znowu potrzebują kupować działki a nie dalej jak pół roku temu czytałem, że wszystkie działki już mają. No nic, w grudniu przeczytamy że miasto ma już działki natomiast projekt jest nieadekwatny do realiów i trzeba go przeoptymalizować :D i tak to się kręci ;)
lordfisher
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 337
Na forum od: 01 gru 2019, 9:48

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: pisul » 25 lip 2022, 15:28

"...Prezydent zapowiedział, że w związku z koniecznością optymalizacji dotychczasowego projektu, w przetargu na wykonawcę prawdopodobnie zostanie zlecona forma nazwana roboczo „optymalizuj ..."

Jeżeli Fijołek mówi aż o konieczności optymalizacji to prawdopodobnie okastrują gotowy projekt bo brakuje kasy na całość.
Nie chcę krakać ale między słowami można te zapowiedzi odczytać zamiast orła po optymalizacji wyjdzie wróbelek :lol:



Była taka piosenka Ściernisko braci Golec uOrkiestra:


Pole, pole, łyse pole, ale mam już plan.
Pomalutku, bez pośpiechu wszystko zrobię sam.
Nad makietą się męczyłem ładnych parę lat,
Ale za to zwiedzać cudo będzie cały świat
Tu na razie jest ściernisko,
Ale będzie San Francisco,
A tam, gdzie to kretowisko,
Będzie stał mój bank.

Do roboty mam smykałkę, krzepę mam, jak wół.
Sam pociągnę wóz pustaków, choćby był bez kół.
Już wyciąłem wszystkie krzaki, teraz zwożę żwir.
Mam to w nosie, że sąsiedzi mówią o mnie "świr".
Tu na razie jest ściernisko . . .
Ja nie jestem w ciemię bity, budowlankę znam
I samemu burmistrzowi wstęgę przeciąć dam...




Ciekawe co wyjdzie po "optymalizacji" makietki?
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: Patryk M » 25 lip 2022, 16:53

Tak było ale się zmieniło... ;)

lordfisher pisze:Bardziej mnie zastanawia, że znowu potrzebują kupować działki a nie dalej jak pół roku temu czytałem, że wszystkie działki już mają. No nic, w grudniu przeczytamy że miasto ma już działki natomiast projekt jest nieadekwatny do realiów i trzeba go przeoptymalizować :D i tak to się kręci ;)

W kwietniu 21:

Miasto Rzeszów ma już wszystkie działki pod budowę PCL. Zapłaciło ponad 1 mln zł
Miasto Rzeszów pozyskało brakujące działki potrzebne do budowy Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego w Rzeszowie. Koszt inwestycji obecnie szacowany jest na 120 mln zł.

W piątek przed godz. 17:00 Marek Bajdak, od 25 lutego br. pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa, otrzymał z Biura Gospodarki Mieniem w Rzeszowie informacje o tym, że miasto nabyło od klubu CWKS Resovia kilkunastoarową działkę.

Wcześniej kupiło dwie o łącznej powierzchni ok. 20 arów. Na początku marcu była mowa o tym, że działki mają 8 arów. Po dokładnych analizach okazało się, że obie są dużo większe. Za obie działki miasto zapłaciło ponad 1,1 mln zł. – Nie przepłaciliśmy – twierdzi Bajdak.

– Jedna działka należała do prywatnej osoby, druga do spółki Res-Vita – mówi nam Marek Bajdak. Udziałowcem Res-Vity jest CWKS Resovia, a to oznacza, że na całej transakcji zarobił także klub. – Trzecią działkę od klubu otrzymaliśmy bezpłatnie – twierdzi Bajdak.

https://rzeszow-news.pl/miasto-rzeszaow ... 11-mln-zl/

I dzisiaj:

- Trwają prace nad analizą możliwości wykorzystania tego projektu, który został wcześniej wykonany - informował na niedawnej sesji prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.
- A także z pozyskaniem okolicznych terenów od klubu Resovia pod parking oraz pod ewentualne boisko do rzutu młotem.

http://czytajrzeszow.pl/?idd=25&id=2589 ... &pagebln=0
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2414
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości