[ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Aktualności dotyczące rzeszowskich inwestycji.

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: bystry » 17 kwie 2021, 19:40

Nie rozumiem dlaczego oni tylko 3/4 stadionu budują, mogliby od razu całość przygotować, dobudowanie tej 1/4 za kilka lat będzie znacznie droższe niż teraz. Poza tym jeśli wszystkie niedociagnięcia nie zostaną w projekcie poprawione to nie ma się z czego cieszyć bo zrobią bubel na potrzeby wyborcze...
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 918
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: on_ » 17 kwie 2021, 21:38

bystry
A jak Ci się wydaje, dlaczego zrezygnowano z rozbudowy trybuny zachodniej?
W Rzeszowie jak nie wiadomo o co chodzi w podejmowanych decyzjach inwestycyjnych to zwykle mamy do czynienia z wpływem wszechmocnej grupy biznesowej co się nazywa DEWELOPERZY.
on_
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 565
Na forum od: 08 sie 2019, 9:28

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: Jastrząb » 18 kwie 2021, 0:08

Stara trybuna zostanie, żeby było co wspominać :lol: A tak serio, to oby to ruszyło, ciekawe jak będą wyglądały oferty przetargowe, w stosunku do tego, co zakłada miasto
Jastrząb
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 368
Na forum od: 03 mar 2021, 12:47

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: a1chemik » 19 kwie 2021, 15:29

Aby naieść na plan projekt budowlany trybuny w miejscu gdzie stoi obecna, trzeba najpierw wyburzyć starą. Więc wydaje mi się, że to z tego powodu nie jest ona póki co uwzględnoina.
a1chemik
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 629
Na forum od: 29 cze 2018, 14:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: Jastrząb » 21 kwie 2021, 21:02

Tymczasem, jak informuje oficjalna strona Resovii, w najbliższy piątek ma się odbyć spotkanie, w sprawie przekazania miastu potrzebnej działki pod realizację PCLA.

Źródło: cwks-resovia.pl

108. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Klubu CWKS RESOVIA

Zarząd klubu CWKS RESOVIA informuje, że w piątek 23 kwietnia 2021 roku o godzinie 14:00 w I terminie lub o 14:15 w II terminie w Sali Tradycji budynku klubowym przy ulicy Wyspiańskiego 22 odbędzie 108. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Klubu.

Obrady będą dotyczyć nieodpłatnego przekazaniu miastu Rzeszów działki 412/38 o powierzchni 0,1285 ha wydzielonej z działki 412/17 obręb 214 niezbędnej do realizacji Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki na obiekcie przy ulicy Wyspiańskiego 22.
Jastrząb
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 368
Na forum od: 03 mar 2021, 12:47

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: Jastrząb » 23 kwie 2021, 18:53

Jak zostało przed chwilą powiedziane na specjalnej konferencji, miasto nabyło potrzebne działki pod budowę PCLA. Kolejny krok, to złożenie wniosku o dofinansowanie oraz wniosek o wydanie pozwolenia na budowę.
Jastrząb
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 368
Na forum od: 03 mar 2021, 12:47

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: maks » 25 kwie 2021, 10:15

To co przez wiele lat było niemożliwe, w ciągu dwóch miesięcy stało się realne - oznajmiła w piątek 23 kwietnia Ewa Leniart.


http://czytajrzeszow.pl/?id=16961&idd=5&poz=ml0
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3560
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: Jastrząb » 26 kwie 2021, 15:38

Źródło: Facebook Ewa Leniart

Pdkarpackie Centrum Lekkoatletyczne przestaje być marzeniem. Wicepremier Profesor Piotr Gliński zapewnił mnie dziś o wsparciu dla realizacji tej inwestycji. Wniosek o dofinansowanie ze środków resortu, został już złożony przez pełniącego funkcję Prezydenta Rzeszowa Marka Bajdaka.
Jastrząb
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 368
Na forum od: 03 mar 2021, 12:47

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: yogi123 » 26 kwie 2021, 15:59

Gdzie są jakieś oficjalne wizualizacje? Mam nadzieję, że wszystkie zgłoszone uwagi co do projektu zostały poprawione przez projektanta. Nie chce widzieć żadnych podpór dachu między krzesełkami, bo będzie wstyd.
yogi123
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 296
Na forum od: 06 sie 2016, 11:42

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: maks » 26 kwie 2021, 23:25

W trakcie dzisiejszej rozmowy o potrzebach sportu w Rzeszowie wicepremier prof. Piotr Gliński potwierdził, że kierowany przez niego resort przeznaczy kilkadziesiąt milionów złotych na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego.


https://radio.rzeszow.pl/wiadomosci/ewa-leniart-2

Wybory prezydenckie w Rzeszowie. Czerwona kartka dla Tadeusza Ferenca

W trakcie konferencji nie obyło się bez słownych wycieczek w stronę byłego prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca. – Przez kilkanaście miesięcy byłem okłamywany, że tutaj jest wszystko gotowe. Te ostatnie trzy miesiące obnażyły to wszystko i myślę, że wyraźnie to trzeba powiedzieć, że czerwona kartka należy się byłemu prezydentowi – stwierdził Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.

Miasto przygotowuje dokumenty, aby złożyć pozwolenie na budowę. Marek Bajdak informował, że rozpoczęcie budowy będzie możliwe najwcześniej z początkiem 2022 roku.

Sprawą otwartą wciąż pozostaje finansowanie inwestycji przez samorządy. Władze województwa, według wcześniejszej analizy kosztów miały dołożyć 8 mln zł. Teraz ta kwota musi zostać zwiększona do 30 mln zł. – Głos zabierze sejmik, ale myślę, że wszystko potoczy się dobrze. My jesteśmy zwolennikami takich montaży finansowych – przekonywał Władysław Ortyl.

Marszałek stwierdził w rozmowie z „Wyborczą", że pierwszy krok należy jednak do miasta.

Podczas dzisiejszej konferencji sportowcy Resovii Rzeszów byli tłem dla polityków Prawa i Sprawiedliwości. Miejmy nadzieję, że budowa PCLA nie stanie się tłem dla kampanii wyborczej i bez względu na wynik wyborów inwestycja zostanie zrealizowana.

Gazeta Rzeszow
Ostatnio zmieniony 01 cze 2021, 22:19 przez maks, łącznie zmieniany 1 raz
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3560
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości