[ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Aktualności dotyczące rzeszowskich inwestycji.

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: bystry » 08 maja 2022, 11:52

Konradp jeśli stadion powstanie na obrzeżach to usługami bym się nie martwił, wiadomo stałych punktów usługowych na obrzezach nie bedzie ale na czas imprez bez problemu można takie zorganizować, frekwencją na meczach też bym się nie martwił i na pewno frekwencja nie będzie niższa z tego powodu, że stadion nie jest w centrum tylko 10 km dalej, jak będzie parking to każdy dojedzie a puścić jakąś linię autobusową albo zorganizowac połaczenia na czas danej imprezy to nie jest problem.
Natomiast podoba mi się Twój pomysł ze stadiem na Hetmańskiej, zrezygnować i wyburzyć sie go nie da bo to nie ma sensu i jest nieracjonalne, on wymaga przebudowy, dobudowy trybun i zaplecza, do jakiej pojemności? Jeśli będzie relana szansa na ekstraklase i puchary europejskie to do takiej pojemności, żeby tam można było mecze rozgrywać. Natomiast ja bym na hetmańskiej z żużla nie rezygnował, raz, że tradycja a dwa żużel po prostu ułatwi utrzymanie rentowności, jeśli się nie mylę to obecnie na Hetmańskiej nie można organizować nic innego oprócz meczów piłki nożnej ze względu na fakt podgrzewanej murawy, dodatkowe mecze żużlowe zwiększą frekwencje co ułatwi utrzymanie stadionu.
No chyba, że pójdziemy w kierunku wyprowadzenia żużla na obrzeża, żeby w centrum nie hałasować to wtedy tak jak piszesz, tor żużlowy można zastąpić niskimi trybunami i zrobić tam stricte stadion piłkarski, wtedy mieliśbyśmy dwa stadiony jeden stricte pod piłkę a drugi wielofukcyjny co umożliwiłoby organizowanie wielu imprez kulturalnych i sportowych jednocześnie i nie zaburzałoby to kalendarza piłkarskiego naszych klubów.
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 918
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: Nikoś » 08 maja 2022, 12:02

Ta wywalić żuzel i co gdzie mają jezdzic ? :lol: na podwórku u proboszcza
Nowy stadion to nie musi być tylko sam stadion, we Francji wybudowano nowoczesny obiekt który jest multi funkcyjny w zalezności od potrzeby. Od kortu do tenisa poprzez hale sportowa po stadion. Tylko czemu my oczekujemy od miasta które od 20 lat nie jest w stanie wybudowac basenu sportowego a nie tylko przyszkolnej sadzawki. Ostatni basen przy szkole powstał w 2005 roku i co .. cisza w temacie
Nowy stadion z powodzeniem mogł by powstać przy drodze od przemysłowej w kierunku wezła S19
Tylko my szukamy działki pod stadion a miasto nie potrafiło się postawić i znaleźć działki pod nowy szpital tylko sąsiednia gmina skorzysta na tym
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2332
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: konradp » 08 maja 2022, 18:18

bystry pisze:Konradp jeśli stadion powstanie na obrzeżach to usługami bym się nie martwił, wiadomo stałych punktów usługowych na obrzezach nie bedzie ale na czas imprez bez problemu można takie zorganizować, frekwencją na meczach też bym się nie martwił i na pewno frekwencja nie będzie niższa z tego powodu, że stadion nie jest w centrum tylko 10 km dalej, jak będzie parking to każdy dojedzie a puścić jakąś linię autobusową albo zorganizowac połaczenia na czas danej imprezy to nie jest problem.
Natomiast podoba mi się Twój pomysł ze stadiem na Hetmańskiej, zrezygnować i wyburzyć sie go nie da bo to nie ma sensu i jest nieracjonalne, on wymaga przebudowy, dobudowy trybun i zaplecza, do jakiej pojemności? Jeśli będzie relana szansa na ekstraklase i puchary europejskie to do takiej pojemności, żeby tam można było mecze rozgrywać. Natomiast ja bym na hetmańskiej z żużla nie rezygnował, raz, że tradycja a dwa żużel po prostu ułatwi utrzymanie rentowności, jeśli się nie mylę to obecnie na Hetmańskiej nie można organizować nic innego oprócz meczów piłki nożnej ze względu na fakt podgrzewanej murawy, dodatkowe mecze żużlowe zwiększą frekwencje co ułatwi utrzymanie stadionu.
No chyba, że pójdziemy w kierunku wyprowadzenia żużla na obrzeża, żeby w centrum nie hałasować to wtedy tak jak piszesz, tor żużlowy można zastąpić niskimi trybunami i zrobić tam stricte stadion piłkarski, wtedy mieliśbyśmy dwa stadiony jeden stricte pod piłkę a drugi wielofukcyjny co umożliwiłoby organizowanie wielu imprez kulturalnych i sportowych jednocześnie i nie zaburzałoby to kalendarza piłkarskiego naszych klubów.


Dokładnie o tym samym myślałem. Mielibyśmy dwa obiekty a nie jeden do wszystkiego i do niczego. Żużlowe areny nie nadają się do grania nowoczesnej piłki ( chodzi o atmosferę, tv. Problem jest z trybunami na łukach bo są oddalone bardziej niż na lekkoatletyczno-piłkarskim ) a i nie mamy, żadnego miejsca na koncerty i imprezy. Obiekt wielofunkcyjny załatwiłby sprawę.
Co do żużla jako gwaranta frekwencji to kompletnie się nie zgodzę. Żużel w Rzeszowie co chwilę ma problemy z płatnościami za wynajem stadionu. W tej chwili żużel jest najbardziej dotowanym sportem w Rzeszowie. Co więcej nie ujęte są w zestawieniach dotacje "pozabudżetowe" tj. sponsoring przez nieliczne spółki miejskie. Odpowiedzmy sobie na pytanie po co MZBM spółdzielnia mieszkaniowa sponsoruje żużel ? Żużel w Polsce jest na utzymaniu samorządów. Jest to drenaż pieniędzy. Szkoda mi, że nie jest inaczej ale mamy trudny orzech do zgryzienia. Albo stagnacja w kontekście rozwoju stadiony i zachowanie w tym miejscu i piłki i żużla albo drastycznie wywalamy żużel i zostawiamy piłkę. Ja jestem za opcją drastyczną bo mogę i nie jestem prezydentem :D. A dlaczego opcja nr. 3 czyli stadion piłki na obrzeżach jest dla mnie niekorzystny ? Zostaję przy swoim zdaniu, że usługi i komercja tam nie będzie miała za bardzo sensu. W szczególności gdyby miała być aktywna tylko w dniach wydarzeń sportowych. Nie oszukujmy się, kibicami są Rzeszowianie, i okoliczni przyjezdni w małym stopniu. W Sevilli jest stadion w mieście. Miałem przyjemność być. Kibice odczuwają większą tożsamość z klubem i chętniej chodzą na wydarzenia sportowe gdy mają stadion w środku miasta i potem na miasto aby świętować/zapijać smutki. Przy tym stadionie jest komercja, gastronomia, galeria handlowa itd która działa cały czas i nie od święta bo jest w centrum a klub/miasto zarabia na wynajmie. Należy do tego zorganizować przestrzeń wokół stadionu ( tereny zielone ) czyli w naszym wypadku przedłużyć bulwary. Pozwoli to przyciągnąć ludzi na co dzień, zawsze jest szansa, że będzie ktoś chciał napić się browarka/zjeść/kupić coś pod stadionem. Zapewniony zostałby przepływ ludzi i stadion nie byłbym tylko "salą konferencyjną" działającą raz na tydzień. Działałby cały czas przez swoje usługi. Nawet zastanawiałbym się czy nie ma tam przestrzeni obok na fajny biurowiec ( mały ale fajny ). Co jeszcze dodatkowo napędzałoby przepływ ludzi a co za tym idzie pieniądza.
A żużel niech się buja na podwórku u proboszcza :D... chyba, że ktoś przeprowadzi sprawnie budowę drugiego obiektu i znajdzie się kasa. Coś trzeba zrobić bo zostaniemy z takim nie wiadomo do czego trybuną która jest stadionem. Najgorsze jest zostawienie tego co jest i nic nie robienie.
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 769
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: on_ » 08 maja 2022, 20:16

bystry pisze:Stadion powinno się wybudować pza centrum miasta, gdzieś przy S19/A4


Wszystkich którzy chcą budować stadion poza centrum miasta uprzejmie proszę o wskazanie konkretnie o jaką lokalizacje chodzi która to lokalizacja byłaby własnością miasta. Wg. mojej wiedzy miasto gruntów o takiej charakterystyce czyli wystarczająco rozległych z dogodnym dojazdem i z dala od centrum po prostu nie ma (ostatnie to to 6 [ha] pod Aquapark na Krogulskiego/Welca). Dwadzieścia lat rządów Tadeusza i bilans grubo powyżej 500 [ha] na minusie zrobiło swoje. No chyba, że sprzedajemy obydwa stadiony, komu by innemu jak nie deweloperom razem ze zgodą na budowanie pod nieboskłon a za uzyskane ze sprzedaży pieniądze kupujemy ze 20 [ha] w Świlczy czy Trzebownisku.
on_
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 565
Na forum od: 08 sie 2019, 9:28

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: Patryk M » 08 maja 2022, 22:35

Dobra uwaga w temacie on_
Do tego trzeba jeszcze dodać źródło finansowania nowego stadionu. Pisałem, że - stadion na obrzeżach - to super pomysł ale na dzisiaj nierealny... w naszych rzeszowskich realiach.
Nawet gdyby taka decyzja...zaraz głosy: nie ma większej hali, basenu czy Aquaparku, lodowiska itp...i mieli by też rację.
Takie są realia: mamy 2 stadiony i tak zostanie, niestety na długie lata przy tych układach i stanie miasta - mam na myśli jakiś niedowład organizacyjny, minimalizm i marazm w kwestiach inwestycji sportowo - rekreacyjnych.
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2480
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: Jastrząb » 10 maja 2022, 22:50

Tymczasem w sieci pojawiły się kolejne wpisy polityków dotyczące PCLA. Tutaj Pan Tomasz Poręba

Bardzo dobre spotkanie moje i @AC_Sobol z @KamilBortniczuk w sprawie budowy PCLA i stadionu @cwksresoviapl Impas wydaje się być przełamany. W najbliższych dniach dojdzie do ostatecznych rozmów, tak aby jak najszybciej rozpisać przetarg. Dzięki za wsparcie WOrtyl @FijoKonrad
Jastrząb
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 370
Na forum od: 03 mar 2021, 12:47

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: Patryk M » 11 maja 2022, 13:55

Gdyby Rzeszów miał piłkarską ekstraklasę, to gdzie rozgrywane byłyby mecze?
Rzeszów, od nowego sezonu będzie mieć dwa zespoły piłkarskie w 1 lidze. Obydwa kluby mają duże ambicje, w tym awans w najbliższych latach do ekstraklasy, dlatego coraz częściej padają pytania, na jakim stadionie mogłyby rozgrywać takie mecze?

https://nowiny24.pl/gdyby-rzeszow-mial- ... 2-16334549
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2480
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: Patryk M » 16 maja 2022, 8:34

Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki. Ministerstwo podtrzymuje obietnice przekazania pieniędzy

https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,3 ... tycja.html
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2480
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: Patryk M » 24 maja 2022, 19:01

"Węzeł gordyjski" wokół Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki. Co z pieniędzmi?
Na sesji Rady Miasta wrócił temat finansowania Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki. Po konsultacjach z samorządem województwa złożono w ministerstwie oświadczenie, że samorząd województwa nie wyklucza dalszego wsparcia inwestycji. - Miasto zadeklarowało, że jeśli będzie taka potrzeba, zabezpieczy środki - informuje Konrad Fijołek.

https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,3 ... ntrum.html
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2480
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: pisul » 24 maja 2022, 21:00

A ostrzegałem w temacie o wyborze nowego prezydenta w naszym mieście czym się skończy wybór człowieka który w mediach społecznościowych wulgarnie obraża ludzi którzy dzielą pieniądze na inwestycje.

Podejrzewam że za chwilę z budowy PCL ratusz wycofa się jak wycofał się z - http://czytajrzeszow.pl/?id=24637&idd=4&poz=ml0

czy:

https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,3 ... klada.html
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8572
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości