[al. Powst. Warszawy] Nowy budynek Castorama Rzeszów

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: Nowy budynek Castorama Rzeszów

Postautor: Kacu » 19 cze 2020, 18:53

@bystry - nic dodać, nic ująć. Mam nadzieję, że ktoś się połakomi na zrównanie tego z ziemią i postawienie tam fajnego biurowca/mieszkaniówki.
Kacu
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 541
Na forum od: 05 sie 2016, 16:30

Re: Nowy budynek Castorama Rzeszów

Postautor: pisul » 19 cze 2020, 18:55

Szkoda działki w tej lokalizacji na sklep z grabiami. Idealna działeczka na budynki i to te o wysokości absurdalnej. Za 3 lata różnie może być. Czytałem jak zmienia się mentalność ludzi w krajach zachodnich i jak zamykają kolejne ogromne molochy w USA które pełne w latach 90-tych dziś świeca pustkami.

I do nas to dotrze:

https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... du/hg59tv9


Sklepy takie jak tesco czy leklerc gdy powstawały w Rzeszowie w tamtych latach jak najbardziej miały sens. Ale dziś gdy miasto się rozrasta takie sklepy powinny być na parterach wysokich budynków albo gdzieś w Krasnem.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8573
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Nowy budynek Castorama Rzeszów

Postautor: Ole » 20 cze 2020, 9:04

Pamiętajcie że ten teren to jedno wielkie bagno. Nie wiem jak by to wyglądało z budynkami wysokimi na kilkanaście pięter. Ja wiem że palowanie i palowanie ale ...
Nie bez powodu teren po starej cegielni nie był przeznaczony pod zabudowę wielorodzinną jak w latach 70tych XX wieku wielka płyta rosła tam prawie wszędzie.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2158
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Nowy budynek Castorama Rzeszów

Postautor: bystry » 20 cze 2020, 10:16

Ole jak dla mnie zabudowa wcale nie musi tam być wysoka, chociaż lokaliacja na to pozwala (nie chodzi mi o podłoze geologiczne bo tutaj ekspertem nie jestem), najważniejsze, żeby zmienić przeznaczenie tego terenu bo ten rejon wygląda coraz gorzej i zaczyna odstawać od innych częsci miasta, tandetne reklamy i morze samochodów... boli jak się tam przejeżdza.
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 918
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: Nowy budynek Castorama Rzeszów

Postautor: Nikoś » 20 cze 2020, 11:49

Jeżeli będzie inwestor to nie z takimi kłopotami sobie poradzi. Dziś są takie techniki i metody budowania że nie straszne jakieś tam mokre tereny
Kiedyś tam była cegielnia więc spółdzielni wówczas nie oplacało się odzyskiwać terenu i stały takie chaszcze. Później powstała własnie ta hala
A wpierw to muszą się wszystkie instytucje zgodzić na te transakcje sprzedaży tesco nowej firmie
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2332
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Nowy budynek Castorama Rzeszów

Postautor: parawan » 20 cze 2020, 17:27

Resztki po tesco kupilo netto
parawan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 345
Na forum od: 12 mar 2015, 17:42

Re: Nowy budynek Castorama Rzeszów

Postautor: Adamerio » 20 cze 2020, 20:33

Netto wzięło chyba sklepy, które wciąż działały. Nasz do tych się nie zalicza^^
Awatar użytkownika
Adamerio
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 653
Na forum od: 30 sie 2016, 11:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nowy budynek Castorama Rzeszów

Postautor: Nikoś » 22 cze 2020, 16:37

Sklep w Rzeszowie mimo że zamknięty należy do grupy które przejmie Netto więc długa droga przed czymś nowym. A niektórzy wróżyli szybkie otwarcie :lol:
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2332
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Nowy budynek Castorama Rzeszów

Postautor: Łukasz Ziemiański » 22 cze 2020, 17:37

Prawdopodobnie jednak Castorama się tam przeniesie, tak czy tak ;)
Pomogę znaleźć Ci najlepsze oferty z całego rynku pierwotnego i to za darmo. Napisz lub zadzwoń :)
Awatar użytkownika
Łukasz Ziemiański
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 35
Na forum od: 26 lis 2018, 12:33
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nowy budynek Castorama Rzeszów

Postautor: abrakadabra » 19 wrz 2020, 3:20

Wie ktoś, jak wygląda sytuacja? Przenosi się ta Castorama czy nadal nic na 100% nie wiadomo?
I co ewentualnie ze starym budynkiem przy Rejtana?
abrakadabra
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 317
Na forum od: 19 maja 2020, 22:34

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości