[Rzeszów] Wodny plac zabaw

Aktualności dotyczące rzeszowskich inwestycji.

[Rzeszów] Wodny plac zabaw

Postautor: bystry » 24 cze 2019, 21:05

https://rzeszow-news.pl/miasto-ma-konce ... rzeszowie/

Koncepcja już jest, więc może się uda rozstrzygnąć przetarg za rok i niewielkim kosztem uda się stworzyć coś fajnego!
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 918
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: Wodny plac zabaw w Rzeszowie

Postautor: LeszekB » 25 cze 2019, 7:42

Taka sama obietnica jak kolejna nadziemna, aquapark, most południowy czy zagospodarowanie terenów na drugim brzegu Wisłoka w celach rekreacyjnych. Ktoś jeszcze w to wierzy?
LeszekB
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 232
Na forum od: 14 cze 2016, 9:59

Re: Wodny plac zabaw w Rzeszowie

Postautor: bartek86 » 25 cze 2019, 9:01

Ja to widzę jak z lodowiskiem, czyli standardowo zrobią projekt, później się okaże że lokalizacja jest fatalna (a jest) i szukanie nowej lokalizacji, znów przeprojektowanie i później szukanie wykonawcy (1 próba, 2 próba) i później do szafy temat bo wycena UM, a Wykonawcy będzie różna. W Rzeszowie dla ludzi aktualnie nie powstaje nic, a jak powstanie już coś to w momencie kiedy będzie już za późno dla danej lokalizacji (tłok, ścisk) i wygeneruje to tylko większe problemy. Park wodny super sprawa, ale lokalizacja fatalna. W tej części po pierwsze są bardzo duże problemy z parkowaniem, a budowa takiego obiektu tylko to skumuluje, dwa - obok jest szkoła i też jest przez to duży ruch, trzy - jest tylko jedna droga dojazdowa, która w tym momencie nie daje już rady (każde kolejne 50 samochodów dla tej części osiedle będzie zabójcze). Miasto powinno zaplanować coś x lat temu, a nie brać jakieś resztki działek i na siłę w nich coś upychać, ale to tylko moje zdanie.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: Wodny plac zabaw w Rzeszowie

Postautor: bystry » 25 cze 2019, 9:36

Lokalizacja jest dobra, to bardzo duże osiedle, które cały czas się rozrasta, myślę że mieszkańcy tej części miasta też potrzebują jakiejś atrakcji, nie można wszystkiego skumulować w centrum albo jakiejś innej lokalizacji.

W tym przypadku koncepcje już mają, więc przetarg będzie na wykonanie. Kwota ok. 4 mln zł nie jest jakaś duża jak na Rzeszów, nawet gdyby koszty były wyższe to jest to do udźwignięcia jak najbardziej. Zoo, lodowisko czy stok narciarski z pewnością będą dużo droższe i tam bym miał większe obawy ale ten projekt jest jak nabardziej realny.
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 918
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: Wodny plac zabaw w Rzeszowie

Postautor: bartek86 » 25 cze 2019, 10:14

Może i masz rację, ale przypomnę Ci, że przed wyborami park wodny też był planowany chyba na rok 2019. Zaraz po wyborach :) przesunięto środki na 2021, także byłbym ostrożny w rokowaniu, że to szybko powstanie. Bystry: mieszkasz na Projektancie? obawiam się, że w tej okolicy będzie gigantyczna ilość osób na "nie" i nie zdziwię się jak będzie petycja i faktycznie się okaże, że będzie zmiana lokalizacji, a na koniec dodam, że w tej lokalizacji chyba jest jakaś oczyszczalnia albo przepompownia i nie wiem czy to nie będzie kłopot? ogólnie ja jestem na tak, budowałbym to i nawet od jutra, bo zapotrzebowanie na takie coś jest gigantyczne. Wybudowałbym od razu z 3 takie obiekty. Znając realia rzeszowskie osobiście nie wierzę w wykonanie tego prędko, a na pewno nie w ciągu najbliższych 3 lat. Dodatkowo w okolicy deweloperzy i SMP dogadali się na park wypoczynkowy (w okolicy szkoły), tylko okazało się, że wszystko będzie budowane z RBO i tutaj zaczynają się schody. Nie chce być jakimś marudą, krzykaczem, czy pierwszym krytykantem, ale jak się czyta o 1000 przetargach, o błędach, o niskich cenach, o problemach z rewitalizacją któregokolwiek parku to człowiek traci entuzjazm, zobaczcie ile było obiecane, a co jest? z obiecanych rzeczy może 1% powstało. Podsumowując kibicuje powstanie tego parku wodnego, ale sądzę, że będzie to w innej lokalizacji i nie prędko.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: Wodny plac zabaw w Rzeszowie

Postautor: bystry » 25 cze 2019, 19:32

Na projektancie nie mieszkam ale jeśli ludzie będą na nie to sory ale ja ich nie rozumiem i nie wiem czego oni oczekują :D
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 918
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: Wodny plac zabaw w Rzeszowie

Postautor: bartek86 » 25 cze 2019, 19:50

A nie mówiłem ....
17 lipca spotkanie z prezydentem ws zmiany lokalizacji oraz przekazanie petycji.

https://m.facebook.com/events/426895704 ... %7D&aref=3
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: Wodny plac zabaw w Rzeszowie

Postautor: bogdanoo » 26 cze 2019, 8:37

Niech budują, bo to bardzo dobra budowla się szykuję:

http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34 ... zowka.html
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Około 4 mln zł może kosztować największy w Rzeszowie wodny plac zabaw, który powstanie na os. Przybyszówka. - Będzie to jedna z największych wodnych atrakcji dla dzieci w mieście - zapowiadają rzeszowscy urzędnicy.
O tym, jak duże w Rzeszowie jest zapotrzebowanie na wodne atrakcje świadczą tłumy, które odwiedzają kompleks fontann znajdujący się na placu w rejonie al. Lubomirskich. Najważniejszą częścią tego kompleksu jest fontanna multimedialna, która oprócz tego, że „tańczy” w rytm muzyki, jest także ogromną atrakcją dla dzieci. Dużym zainteresowaniem cieszy się także wybudowany w ubiegłym roku pierwszy w mieście wodny plac zabaw, który znajduje się na terenie zmodernizowanych za ponad 17 mln zł odkrytych basenów Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Już w momencie oddania do użytku basenów przy ul. Jałowego miasto zapowiadało, że nie poprzestanie na budowie jednego wodnego placu. – Jest plan, by kolejny, większy został wybudowany na najszybciej rozwijającym się obecnie osiedlu – w Przybyszówce – mówił Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.
Awatar użytkownika
bogdanoo
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: Wodny plac zabaw w Rzeszowie

Postautor: bartek86 » 26 cze 2019, 9:03

Oczywiście, że budować, ja bym od razu zrobił przetarg na 4-5 żeby było w kilku miejscach. Problemem w tym jednym przypadku jest tylko lokalizacja, bo jak pisałem nie wierzę, że ta która jest teraz zostanie (sytuacja identyczna jak z lodowiskiem). Sam pomysł i projekt jest super i oby to powstało jak najszybciej.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: Wodny plac zabaw w Rzeszowie

Postautor: WoJa » 01 lip 2019, 8:08

tradycyjnie "mieszkańcy nie chcą" :-)

http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34 ... oxLoRzImg3

WJ
WJ
WoJa
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 454
Na forum od: 01 gru 2016, 12:05

Następna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość