[ul. Graniczna] Sąd Okregowy

Aktualności dotyczące rzeszowskich inwestycji.

Re: [ul. Graniczna] Sąd Okregowy

Postautor: swiety » 27 maja 2021, 9:19

A to dziwne bo znajomy tam mieszka i jest przerażony. Sad okręgowy to kilkaset pracowników do tego setki petentów dziennie. Tam nie na miejsca nawet na parking, znając życie będzie po rzeszowsku - zastawione chodniki, korki. Pamietajmy, że po sąsiedzku powstaje prawie 1000 mieszkań na Developresie.

Trzeba wrócić do terenu na Dołowej, ta lokalizacja to pomyłka.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2473
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Staromieście

Re: [ul. Graniczna] Sąd Okregowy

Postautor: pixeolo » 27 maja 2021, 10:43

Taki sąd to jest ruch 2-3 krotnie wyższy niż mieszkaniówka przecież! Samych "urzędników" będzie tyle co mieszkańców w podobnej kubaturze a do tego setki petentów i zainteresowanych dziennie.

Zapis z przetargu:

6. W budynku przewiduje się organizację stałych miejsc pracy dla 270 osób personelu, stanowiącego stałych użytkowników budynku oraz jednoczesną możliwość przebywania w budynku wraz z w/w personelem maksymalnie do 1160 osób niebędących jego stałymi użytkownikami (prokuratorzy, prawnicy, petenci itp.).


8. Na terenie inwestycji wokół budynku przewiduje się wykonanie mIeJsc postojowych dla samochodów osobowych w ilości co najmniej 94 sztuk (70 dla pracowników i 24 dla petentów), przy czym parking dla pracowników powinien być zabezpieczony przed dostępem osób nieuprawnionych urządzeniami szlabanowymi. W budynku przewiduje się lokalizację parkingu podziemnego.


24 miejsca parkingowe dla 890 osób spoza sądu. Bankowo wszyscy mieszkańcy będą zachwyceni.
pixeolo
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 380
Na forum od: 10 lip 2014, 17:00

Re: [ul. Graniczna] Sąd Okregowy

Postautor: pisul » 27 maja 2021, 12:42

swiety pisze:... Trzeba wrócić do terenu na Dołowej, ta lokalizacja to pomyłka.

To tak nie działa. Obawiam się że umowy zostały tak zawarte między dwoma stronami że albo sąd powstanie tu na Granicznej albo nie powstanie wcale. Obym się mylił. Ale moje przypuszczenia potwierdzają doniesienia mediów:


Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie uchylił decyzję o budowie sądu okręgowego na os. Drabinianka.
Inwestycja pilotowana przez wiceministra Marcina Warchoła jest zagrożona ...
... Pieniądze zabezpieczone

– Najważniejsze jest w tej chwili to, że mamy zabezpieczone pieniądze na tę inwestycję, i że mamy zapas czasu. Pewne ryzyko związane z nową lokalizacją budynku było wkalkulowane w tę inwestycję – komentuje wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, który pilotuje budowę sądu okręgowego.

– Na razie trudno przesądzać, co dalej z przetargiem. Składanie ofert nadal jest możliwe. Miasto może odwołać się do Naczelnego Sądu Administracyjnego – argumentuje Warchoł.

Nie wiadomo jednak, czy na taki ruch się zdecyduje. Obowiązki prezydenta pełni aktualnie Marek Bajdak, człowiek Prawa i Sprawiedliwości, a więc środowiska nieprzychylnego zarówno Tadeuszowi Ferencowi, jak i Marcinowi Warchołowi.
– Na to, by odnieść się do decyzji Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, jest jeszcze za wcześnie. Nie znam motywów, którymi kierował się sąd, uchylając decyzję I i II instancji – tłumaczy w rozmowie z nami Bajdak...
... Sama inwestycja wyceniania jest z kolei na 175 mln zł...
źródło i całość artykułu: https://rzeszow-news.pl/wsa-uchylil-dec ... zagrozona/To mi wygląda na identyczną sytuację co w przypadku aquaparku czy obwodnicy. Pis tak zrobi żeby miastu utrącić inwestycję!

Jeżeli głównym argumentem przeciwko jest jak wynika z artykułu brak dobrej drogi i parkingu a miasto jeszcze za Ferenca rozpisało przetarg na drogę do sądu a pod sądem będzie park podziemny to mi wygląda tylko na politykę i szukanie na siłę dziury w całym byle zablokować. Pis nie pozwoli na sukces Warchołowi kontrkandydatowi pani Leniart. I prawdopodobnie na tym się skończy że nie będzie ani sądu ani 175 mln.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 6195
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Graniczna] Sąd Okregowy

Postautor: Zainteresowany_2 » 27 maja 2021, 14:05

swiety pisze:A to dziwne bo znajomy tam mieszka i jest przerażony. Sad okręgowy to kilkaset pracowników do tego setki petentów dziennie. Tam nie na miejsca nawet na parking, znając życie będzie po rzeszowsku - zastawione chodniki, korki. Pamietajmy, że po sąsiedzku powstaje prawie 1000 mieszkań na Developresie.

Czyli lepiej bloki? wtedy nie będzie setek aut tak? Sąd kończy prace po południu i jest spokój, weekend tez nie pracują. Czy naprawde tak trudno to zrozumieć?
Zainteresowany_2
Świeżak
 
Posty: 6
Na forum od: 04 maja 2021, 10:18

Re: [ul. Graniczna] Sąd Okregowy

Postautor: Nikoś » 27 maja 2021, 14:46

Tylko że w blokach masz parkingi podziemne itd. a tu wg. zapisów miejsc będzie tyle co nic i parkowanie albo pod castorama albo na trawnikach. Tam nie do dojazdu nawet KM, to ze jedną dróżke wyremontują a przy okazji obok powstają osiedla więc znów miasto wyświadczy przysługę.
Miasto uparło się że chce Zamek więc tak tańczą jak im zagrają, nawet dla zasady a każdy pretekst jest dobry. Czemu nikt publicznie nie przedstawił tej ekspertyzy że Dołowa się nie nadaję ?
Wybory lada dzień o ile nie przesuną i będzie szansa że później wróci się do pierwotnych planów.
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 1688
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul. Graniczna] Sąd Okregowy

Postautor: Steeler » 27 maja 2021, 15:32

Zainteresowany_2 pisze:Czyli lepiej bloki? wtedy nie będzie setek aut tak? Sąd kończy prace po południu i jest spokój, weekend tez nie pracują. Czy naprawde tak trudno to zrozumieć?


Należy również zrozumieć, że sąd - jako budynek użyteczności publicznej - nie może być rozpatrywany li tylko przez pryzmat jednego osiedla. Do tego miejsca zjeżdżać będą nie tylko jego pracownicy, ale również gros interesantów - nie tylko z Rzeszowa. Dlatego Temida jest taką perełką, bo poza pozytywnymi aspektami urbanistycznymi, w założeniu skupia wszystkie funkcje administracyjno-prawne w jednym miejscu.

Rozumiem więc was, jako mieszkańców, że chcielibyście tam czegokolwiek innego niż kolejne bloki, ale sąd w tamtym miejscu naprawdę nie jest dobrym pomysłem.
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 374
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Graniczna] Sąd Okregowy

Postautor: Wilczek10 » 30 maja 2021, 8:16

Ciekawy jestem czy przez to zamieszanie jest szansa na powrót do budowy krytego lodowiska z centrum fitness w tym miejscu. Według mnie zainteresowanie taką siłownią byłoby spore. Graniczna, Nova Graniczna, bloki za Agatą, Zaciszna, Urocza, Strażacka, Grabskiego, Kwiatkowskiego. Wszyscy mieliby ,rzut beretem”. :D
Wilczek10
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 30 maja 2021, 8:09

Re: [ul. Graniczna] Sąd Okregowy

Postautor: Nikoś » 30 maja 2021, 11:41

W lokalnej gazecie jest artykuł który mówi o sądzie na Dołowej, najlepsze jest to że wg. tego nalezy niezależnie czy będzie budowa czy nie - oczyścić teren. A te badania co były to tylko podstawa która nie okresliła nic konkretnego
Więc może jeszcze ktoś przejrzy na tzw. oczy i wróci do pierwotnego planu. Tym bardziej że kasę i tak trzeba wyłożyć. I oby skończyć ten korowód gdzie tylko tam gdzie był od lat planowany
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 1688
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul. Graniczna] Sąd Okregowy

Postautor: Zainteresowany_2 » 02 cze 2021, 9:15

Wilczek10 pisze:Ciekawy jestem czy przez to zamieszanie jest szansa na powrót do budowy krytego lodowiska z centrum fitness w tym miejscu. Według mnie zainteresowanie taką siłownią byłoby spore. Graniczna, Nova Graniczna, bloki za Agatą, Zaciszna, Urocza, Strażacka, Grabskiego, Kwiatkowskiego. Wszyscy mieliby ,rzut beretem”. :D

Skończy się tym że sprzedadzą działkę na licytacji tak jak kiedyś planowano, kupi to deweloper i powstaną tam wieżowce i wtedy ta pani, która najwięcej zawsze protestuje przeciwko każdej inwestycji w tym miejscu, sprzeda swoją szeregówke i sie wyprowadzi za miasto i będzie to miała już w d...
Zainteresowany_2
Świeżak
 
Posty: 6
Na forum od: 04 maja 2021, 10:18

Re: [ul. Graniczna] Sąd Okregowy

Postautor: Nikoś » 10 cze 2021, 14:48

Przetarg został anulowany na budowę, teraz zostaje poczekać na wybory i liczyć że po nich nastąpi powrót na Dołową z tym budynkiem. O ile jednak będzie dalej wola polityczna :D
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 1688
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości