[ul. Kustronia] Sąd Okregowy

Aktualności dotyczące rzeszowskich inwestycji.

Re: [ul. Graniczna] Sąd Okregowy

Postautor: porteño » 08 maja 2021, 21:37

Fatalna lokalizacja. Projekt też słaby, ale na pewno lepszy od tego już istniejącego gmachu na Kustronia.
Tam aż się prosi dobudować drugi sąd, a nie wyrzucać go na inne osiedle.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: [ul. Graniczna] Sąd Okregowy

Postautor: konradp » 08 maja 2021, 21:47

Gmach na Kustronia to bardzo dobry projekt uznany i opracowany przez również przez uznane biuro Konior.
Hall główny szczególnie robi wrażenie, ale i inne części budynku też są bardzo pomysłowe.
Porównywanie sądu rejonowego do tej koncepcyjki to nonsens.
Ostatnio zmieniony 08 maja 2021, 22:28 przez konradp, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 761
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: [ul. Graniczna] Sąd Okregowy

Postautor: porteño » 08 maja 2021, 21:56

To paskudztwo na Kustronia jest jedną najohydniejszych inwestycji, jakie widziałem. Bunkier i nic więcej.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: [ul. Graniczna] Sąd Okregowy

Postautor: konradp » 08 maja 2021, 22:30

Odważne słowa jak na kogoś kto uznaje "Urocze nowe miasto" za ciekawą/ładną inwestycję.
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 761
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: [ul. Graniczna] Sąd Okregowy

Postautor: porteño » 09 maja 2021, 0:07

Nie przypominam sobie, bym kiedykolwiek tak pisał. Ładne to ma ona kolory, ale bloki są najpospolitsze i poodgradzane od sąsiednich, więc ogólnie inwestycja na pewno najciekawsza nie jest.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: [ul. Graniczna] Sąd Okregowy

Postautor: konradp » 09 maja 2021, 0:49

Oby więcej takich osiedli jak Urocze Nowe Miasto. Na szczęście kolejnych takich projektów nie widać. Ta inwestycja miała być chyba dla Developresu szybkim tematem, tanio wybudować, szybko sprzedać i tyle. Efekt osiągnięty. Za 15 lat elewacja ...


Tak kiedyś napisałeś to uznałem, że ci się podoba ale całego wątku nie znałem. Kiedyś bardzo mi się to wryło w pamięć. Jak coś się zmieniło to sorki.

Sąd na Kustronia prezentuje funkcje poprzez swoją architekturę, wpisuje się w świetnie zaprojektowany plan Temidy, prezentuje cechy instytucji przekazane językiem architektury, świetnie zaprojektowane wnętrza które również nawiązują do cech instytucji, dobre materiały.
To tylko niektóre zalety tego budynku.
Rozumiem, że jak się komuś podobają tylko pastelowe kolory to na szare budynki nie zwraca w ogóle uwagi. Jednak warto się czasem zastanowić zamiast od razu dyskredytować.
Szczególnie gdy z edukacja estetyczną/architektoniczną u nas miernie.
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 761
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: [ul. Graniczna] Sąd Okregowy

Postautor: porteño » 15 maja 2021, 0:25

Edukacja estetyczna? Estetyka to pojęcie względne i subiektywne, a nie przedmiot edukacji.
Nie oceniam jakości materiałów czy wykończeń, ani nawet funkcjonalności, jedynie odnoszę się do brzydoty samego budynku, który mógłby robić za bunkier.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: [ul. Graniczna] Sąd Okregowy

Postautor: konradp » 15 maja 2021, 2:10

Nie ma większej bzdury od tego, że o gustach się nie dyskutuje i to nie kwestia edukacji.
Proponuję tutaj zakończyć. Na Twój gust to bunkier, na moje architektoniczne oko nie. Szanuję twój punkt widzenia chociaż się z nim kompletnie nie zgadzam.
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 761
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: [ul. Graniczna] Sąd Okregowy

Postautor: Michal Wrobel RdRz » 16 maja 2021, 21:05

W odpowiedzi na zamieszczony i na tym forum apel o zajecie się problemem Planu Miejscowego TEMIDA, porozumienie Razem dla Rzeszowa postanowiło zająć się tematem i oto skandaliczne rezultaty krótkiego dochodzenia PRAWDY!!!.

Tymczasem, jak sensacyjnie ustaliliśmy na podstawie otrzymanych na naszą skrzynkę WATCHDOG materiałów, i co również pisemnie potwierdziliśmy w Urzędzie Miasta Rzeszowa, remediacja czyli poddanie gleby, ziemi i wód gruntowych działaniom mającym na celu usunięcie lub zmniejszenie ilości substancji powodujących ryzyko dla zdrowia ludzi lub stanu środowiska, z uwzględnieniem obecnego i planowanego w przyszłości sposobu użytkowania terenu, nie jest konieczna w przypadku działek przy ulicy Dołowej. Na podstawie bowiem Działu IV Art. 101q pkt.3 ust.4 [Ochrona powierzchni ziemi] Ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo Ochrony Środowiska (Dz. U. z 2020 r., poz. 1219 z późń. zm.) z obowiązku przeprowadzania remediacji zwolnione są te tereny dla których „zobowiązany do przeprowadzenia remediacji wykaże, że zanieczyszczenie nastąpiło przed dniem 1 września 1980 r.” W przypadku zaś składowiska odpadów przy ulicy Dołowej mówimy o zakończeniu jego użytkowania około roku 1970, co jest na tyle długim okresem czasu, aby można było mówić o tzw. samooczyszczeniu gleby.


https://razemdlarzeszowa.com.pl/2021/05 ... RTYhmgZ4YI
Michal Wrobel RdRz
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 75
Na forum od: 29 gru 2020, 20:24

Re: [ul. Graniczna] Sąd Okregowy

Postautor: yogi123 » 16 maja 2021, 23:03

Niech ta prokuratura juz wjedzie do tego urzędu miasta. Jestem ciekawy jakie jeszcze brudy wyjdą. Kiedyś szanowałem Ferenca ale to co zrobił w ostatnich latach to zmieniło moje zdanie o 180 stopni. Niech zrobią wiarygodne ekspertyzy dla tych gruntów. Mam nadzieje, ze zablokują budowę tego sądu na Granicznej i temat Temidy ożyje na nowo.
yogi123
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 296
Na forum od: 06 sie 2016, 11:42

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości