Nabór moderatorów

Wasze uwagi, zastrzeżenia i pomysły dotyczące forum

Re: Nabór moderatorów

Postautor: Kognakus » 28 cze 2014, 17:39

Witamy Pisul :) posiłkowałem się twoimi fotografiami umieszczanymi na SSC, ładne i wartościowe zdjęcia robisz. Cieszę się że chcesz pomagać w rozwoju tego forum :).
Awatar użytkownika
Kognakus
Administrator
Administrator
 
Posty: 344
Na forum od: 20 cze 2014, 22:05
Lokalizacja: Staromieście

Re: Nabór moderatorów

Postautor: Steeler » 30 cze 2014, 14:30

OK, jako że forum już trochę sobie żyje i powoli, ale jednak, zapełnia się nowymi użytkownikami, kilka moich spostrzeżeń:

1) Ikonka informująca, że w danym dziale/poddziale są nowe posty, trochę zbyt słabo kontrastuje z już przeczytanymi. Ta czerwień (przeczytane) jest po prostu zbyt mało intensywna do czarnego (nieprzeczytane). Sprawdziłem specjalnie na dwóch różnych monitorach - na drugim jest ciut lepiej, ale nadal trzeba wytężyć wzrok ;) Czy dałoby się to mocniej skontrastować?

2) Inwestycje zrealizowane. To już napisałem w temacie Tęczowego Mostu - nie ma sensu ich przeładowywać zdjęciami. Najlepiej wręcz byłoby je zamykać, a przynajmniej część z nich - gdzie wiadomo, że nic się nie zmieni w perspektywie najbliższych X lat. Jakiś czas po ukończeniu inwestycji pozostawić ją otwartą na dyskusję, ale kiedy ta już opadnie naturalnie - zamknąć.

3) Inwestycje realizowane - te wątki jak najbardziej muszą żyć, ale w niektórych zrobił się mały bałagan ze zdjęciami. Mi przynajmniej dużo lepiej czyta się tematy, kiedy pomiędzy fotorelacjami jest jakaś dyskusja - w przeciwnym wypadku każdy post zawiera zdjęcia i wszystko zlewa się w nieczytelną kupę. Proponuję więc, aby kryterium wrzucania fotorelacji był nie czas, a postęp. Jak jakaś inwestycja się wlecze bądź jest mało istotna, to spokojnie wystarczy porcja zdjęć co nawet dwa tygodnie (a nawet i dłużej). W żywych, dużych inwestycjach, wiadomo - im więcej, tym lepiej, ale też nie ma sensu, by jedna fotorelacja różniła się od drugiej wstawieniem dwóch okien ;)

4) Z czasem, jak forum ożyje (mam nadzieję), pasowałoby przydzielić moderatorów do poszczególnych działów. Jeden na infrastrukturę, drugi na mieszkaniówkę, trzeci na resztę - myślę, że w zupełności wystarczy.

Na razie tyle mi przychodzi do głowy. Czekam na Wasze opinie :)
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 458
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nabór moderatorów

Postautor: Kognakus » 30 cze 2014, 14:38

1) Coś z tym zrobie wieczorem.
2) Tak, ten temat powinien być zamknięty.
3) Chronologie zdjęć itp. w najbliższym czasie zostaną uporządkowane.
4) Tak, z czasem tak będzie, póki co jest za mały ruch żeby to miało sens :)
Awatar użytkownika
Kognakus
Administrator
Administrator
 
Posty: 344
Na forum od: 20 cze 2014, 22:05
Lokalizacja: Staromieście

Re: Nabór moderatorów

Postautor: Wujek » 22 wrz 2014, 21:25

Ja jestem / byłem moderatorem globalnym na Podkarpackim Forum Komunikacyjnym , może na coś się przydam.

Pozdrawiam.
Wujek
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 129
Na forum od: 22 wrz 2014, 20:59
Lokalizacja: RZESZÓW

Re: Nabór moderatorów

Postautor: Kognakus » 22 wrz 2014, 22:27

W chwili obecnej nie będzie nowych moderatorów.
Awatar użytkownika
Kognakus
Administrator
Administrator
 
Posty: 344
Na forum od: 20 cze 2014, 22:05
Lokalizacja: Staromieście

Re: Nabór moderatorów

Postautor: letowniak » 16 mar 2015, 18:39

Czy przypadkiem pan Pisul nie ma wyłączonych prywatnych wiadomości bo z jakiegoś powodu nie mogę wysłać
Hardkloc - developer oferujący mieszkania w najwyższej jakości klocach
letowniak
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 374
Na forum od: 21 lip 2014, 1:55

Re: Nabór moderatorów

Postautor: pisul » 16 mar 2015, 19:12

Faktycznie nie wiem jak to się stało że miałem tą możliwość wyłączoną. Już poprawiłem. Piszcie śmiało, zawsze dobrze pogadać z ludzmi ;)
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Nabór moderatorów

Postautor: Ole » 01 maja 2018, 13:32

Steeler pisze:Ok :) Pasowałoby opracować jeszcze jakiś regulamin, ale to bez pośpiechu.....

Minęło już 3 lata i nie ma dalej regulaminu. Trzeba to zrobić jak najszybciej.
Mamy sporo użytkowników a Ci piszą czasem bez ładu i składu.
Już nie wspomnę o błędach, powtórzeniach i wzajemnym cytowaniu jeden po drugim. Staram się wszystko wyłapane zgłaszać ale samo poprawianie nie nauczy jak należy w miarę poprawnie pisać na forum.
Regulamin potrzebny od zaraz.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2139
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Poprzednia

Wróć do Sprawy techniczne i propozycje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości