Koronawirus a gospodarka, deweloperka rozważania

Wasze uwagi, zastrzeżenia i pomysły dotyczące forum

Re: Koronawirus a gospodarka, deweloperka rozważania

Postautor: Steeler » 24 kwie 2020, 21:40

Zgoda, ale:

1) w obecnych czasach jest mniejszy ruch, sam to czuję jeżdżąc z Tarnobrzega do Rzeszowa,
2) obwodnica Stalowej i Niska mimo wszystko wydłuża dystans (fakt, że będzie się po niej jechać szybciej),
3) do obwodnicy z jakiejś części miasta też trzeba dojechać.

No i jest część kierowców, nie taka mała, która nie będę cisnąć na Esce pełnych 120 km/h, choćby ze względu na spalanie ;)

Trasa znacznie się skróci, ale 30 minut z centrum Stalowej, przy normalnych warunkach, to IMO czas mało realny. 45-50 minut - zgoda.
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 460
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Koronawirus a gospodarka, deweloperka rozważania

Postautor: Kognakus » 24 kwie 2020, 22:24

Ostatnio oglądając oferty mieszkań na portalach odniosłem wrażenie że ceny mocno spadają... zaznaczam że nigdy ich jakoś specjalnie nie analizowałem, ale trafiłem na oferty (w granicach miasta) np. 3400/m2 za 100m2 mieszkanie itp. 60-cio metrowe za 5xxx/m2 itp.
Awatar użytkownika
Kognakus
Administrator
Administrator
 
Posty: 344
Na forum od: 20 cze 2014, 22:05
Lokalizacja: Staromieście

Re: Koronawirus a gospodarka, deweloperka rozważania

Postautor: PzD91 » 25 kwie 2020, 9:23

Steeler pisze:No i jest część kierowców, nie taka mała, która nie będę cisnąć na Esce pełnych 120 km/h, choćby ze względu na spalanie ;)


Ja jeżdzę po polskich eskach 120 km/h i jeżdzę praktycznie najwolniej ze wszystkich, norma to 130. No cóż, tak jest.

Ostatnio oglądając oferty mieszkań na portalach odniosłem wrażenie że ceny mocno spadają... zaznaczam że nigdy ich jakoś specjalnie nie analizowałem, ale np trafiłem na oferty (w granicach miasta) np. 3400/m2 za 100m2 mieszkanie itp. 60-cio metrowe za 5xxx/m2 itp.


Kto by to przewidział ;)
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1592
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Koronawirus a gospodarka, deweloperka rozważania

Postautor: Filantrop » 25 kwie 2020, 10:18

Analitycy zgodnie twierdzą ze czeka nas /świat i Polskę/ najwiekszy kryzys gospodarczy od czasów II wojny .
Na przełomie ostatniego 20- lecia ceny w branży budowlanej poddawane były skutecznym bardziej lub mniej manipulacyjnym metodom. Czy ktos przy zdrowych zmysłach ma podstawy podejrzewać ze autentyczna recesja rynku pracy, finansów oraz długofalowy " lockdown" ma szanse przeprowadzić lekko wyśrubowane ceny mieszkań przez czas pandemii suchą stopą.....?
Milutko pozdrawiam cierpliwych 8-)
Filantrop
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 174
Na forum od: 09 maja 2017, 5:18

Re: Koronawirus a gospodarka, deweloperka rozważania

Postautor: Łukasz Ziemiański » 25 kwie 2020, 19:18

Kognakus pisze:Ostatnio oglądając oferty mieszkań na portalach odniosłem wrażenie że ceny mocno spadają... zaznaczam że nigdy ich jakoś specjalnie nie analizowałem, ale trafiłem na oferty (w granicach miasta) np. 3400/m2 za 100m2 mieszkanie itp. 60-cio metrowe za 5xxx/m2 itp.


A pamiętasz jakie to były okolice? Bo takie ceny zdarzają się tak naprawdę regularnie i nie jest to jeszcze wyznacznik kryzysu :)
Pomogę znaleźć Ci najlepsze oferty z całego rynku pierwotnego i to za darmo. Napisz lub zadzwoń :)
Awatar użytkownika
Łukasz Ziemiański
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 35
Na forum od: 26 lis 2018, 12:33
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Koronawirus a gospodarka, deweloperka rozważania

Postautor: Doniek » 26 kwie 2020, 8:09

Co raz czesciej widze na tablicy FB ktos udostepnia ogłoszenie z wynajmem mieszkania czy domu. Co mi sie rzuciło w oczy to ktoś za odstępne domu chciał 1800zł/mies, wydaje mi się "mało" w porównaniu z tym co widziałem wcześniej w odniesieniu do mieszkań.
Co do samych cen zakupu to nie sądze, że nagle nastąpi masowa wyprzedaż przez deweloperów nie chcą sobie rynku psuć, a teraz jeszcze ceny nadal windują zapędzając owieczki podświadomie że taniej nie będzie :lol:
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1367
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: Koronawirus a gospodarka, deweloperka rozważania

Postautor: swiety » 26 kwie 2020, 9:11

Kognakus pisze:Ostatnio oglądając oferty mieszkań na portalach odniosłem wrażenie że ceny mocno spadają... zaznaczam że nigdy ich jakoś specjalnie nie analizowałem, ale trafiłem na oferty (w granicach miasta) np. 3400/m2 za 100m2 mieszkanie itp. 60-cio metrowe za 5xxx/m2 itp.


Takie oferty się zdarzały wcześniej. Na Baranówce 4 spokojnie kupiłeś mieszkanie w okolicach 5000 zł do remontu.

Obecnie jest wysyp pokoi czy mieszkań na wynajm bo studenci rezygnują z wynajmu. Z drugiej strony ze znalezieniem chętnych na ich miejsce też (póki co ) nie ma problemu. Tydzień temu szukałem chętnych na mieszkanie na SkyResie - znaleźli się w 3 dni.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2950
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Koronawirus a gospodarka, deweloperka rozważania

Postautor: PzD91 » 26 kwie 2020, 13:13

Taki jeszcze wykres z najnowszej publikacji GUSu.

Obrazek
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1592
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Koronawirus a gospodarka, deweloperka rozważania

Postautor: Filantrop » 26 kwie 2020, 13:34

Nie trzeba być wrożbitą aby przewidzieć tego następstwa.....
Filantrop
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 174
Na forum od: 09 maja 2017, 5:18

Re: Koronawirus a gospodarka, deweloperka rozważania

Postautor: Michał_C » 26 kwie 2020, 18:22

Kolejnym czynnikiem jest pogłębiający się kryzys demograficzny. Polska wyludnia się coraz szybciej (w marcu w PL ubyło 10 tys ludzi) Wiem że Rzeszów jest wyjątkiem ale pytanie jak długo utrzyma się napływ ludności z mniejszych miejscowości.

http://niewygodne.info.pl/artykul9/Zwie ... Uz5wpB_ENM
Michał_C
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 16
Na forum od: 08 gru 2017, 8:45

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy techniczne i propozycje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości