Koronawirus a gospodarka, deweloperka rozważania

Wasze uwagi, zastrzeżenia i pomysły dotyczące forum

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Postautor: necik » 17 mar 2020, 9:27

Filantrop pisze:Mam odroczony termin umowy developerskiej. Jednak w chwili obecnej zastanawiam sie czy zakup mieszkania ma sens.
Wszystko wskazuje ze Europę oraz Polskę czeka potwżny kryzys gospodarczy.Na rynku pojawią sie tansze oferty z rynku wtórnego. W dobie zwiekszonej smiertelnosci i niepewnosci jutra mieszkania muszą dewaluowac.
A jakie jest Wasze zdanie....?


Kupujesz dla siebie, czy na inwestycję? Jak na inwestycję, to ja wstrzymałbym się. W najbliższym czasie wiele firm zagrożonych będzie bankructwem, na pewno trochę osób straci pracę. Nikt nie będzie myślał o kupowaniu mieszkań, tylko oszczędności przeznaczy na ratowanie firmy (która daje o wiele większą rentowność niż ~4% z mieszkania).
necik
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 22
Na forum od: 29 gru 2018, 18:55

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Postautor: WoJa » 17 mar 2020, 11:46

necik pisze:
Filantrop pisze:Mam odroczony termin umowy developerskiej. Jednak w chwili obecnej zastanawiam sie czy zakup mieszkania ma sens.
Wszystko wskazuje ze Europę oraz Polskę czeka potwżny kryzys gospodarczy.Na rynku pojawią sie tansze oferty z rynku wtórnego. W dobie zwiekszonej smiertelnosci i niepewnosci jutra mieszkania muszą dewaluowac.
A jakie jest Wasze zdanie....?


Kupujesz dla siebie, czy na inwestycję? Jak na inwestycję, to ja wstrzymałbym się. W najbliższym czasie wiele firm zagrożonych będzie bankructwem, na pewno trochę osób straci pracę. Nikt nie będzie myślał o kupowaniu mieszkań, tylko oszczędności przeznaczy na ratowanie firmy (która daje o wiele większą rentowność niż ~4% z mieszkania).


Na razie to SARS-CoV-2 jest pikusiem w porównaniu do corocznej grypy. Nie ma co teraz wieszczyć lub doradzać, bo nikt nie wie co będzie. Ale raczej będziemy z tym wirusem żyć i umierać na stałe, jak z grypą.
WJ
WoJa
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 454
Na forum od: 01 gru 2016, 12:05

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Postautor: ArekDomin » 17 mar 2020, 21:29

No i poszło się walić. Koronawirus uratował Rzeszów od tego gniota.

Gdyby ktoś twierdził że piszę nie na temat i nie mam racji - dwa miesiące temu mowiłem znajomym że na przełomie marca i kwietnia będą zamknięci w domu. Śmiali się ze mnie. Dzisiaj sami do mnie piszą, że skąd ja to wiedziałem.

Czyli na długie lata najwyższym budynkiem w Rzeszowie będzie wyższy wieżowiec CT - dobrze że udało się ukończyć na czas.

Jeszcze jedno - pisul, myślałem że jesteś tylko fanatykiem a nie ignorantem. Jutro rząd ogłasza wpakowanie 200 MLD ZŁ w RATOWANIE gospodarki, inne kraje dają jeszcze więcej a Ty piszesz o przejściowych problemach w turystyce, sektorze gastronomicznym itd. Widzę że do wielu ludzi nie dotarło co się stało.
Ostatnio zmieniony 17 mar 2020, 21:41 przez ArekDomin, łącznie zmieniany 1 raz
ArekDomin
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 241
Na forum od: 17 maja 2019, 21:18

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Postautor: katana » 17 mar 2020, 23:13

Również jestem zdania, że przy nadchodzacym kryzysie nie ukończymy tego wieżowca, i będzie stać jak szkieletor ;) Ida chude czasy, a komentarze o betoniarkach w korku gdy FED ładuje 1 200 MLD $ w giełde... zignorować
katana
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 60
Na forum od: 28 lut 2020, 16:02

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Postautor: ArekDomin » 17 mar 2020, 23:41

To nie wróżby, wystarczyło czytać co się działo w styczniu w Chinach i pomyśleć co będzie gdy wirus pojawi się na naszym kontynencie.
ArekDomin
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 241
Na forum od: 17 maja 2019, 21:18

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Postautor: icetruck » 18 mar 2020, 0:14

WoJa pisze:Na razie to SARS-CoV-2 jest pikusiem w porównaniu do corocznej grypy.


Ten sam Sars-cov-2 który obecnie zabija DZIENNIE więcej osób we Włoszech niż grypa przez cały SEZON?
icetruck
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 401
Na forum od: 29 maja 2015, 11:33

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Postautor: cylkrz » 18 mar 2020, 8:17

Tylko w USA w ostatnim sezonie grypy zmarło 16.000 ludzi (czyli dwa razy więcej niż obecnie na koronawirusa na całym świecie). A mowimy tylko o jednym kraju.
cylkrz
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Na forum od: 14 sie 2019, 7:32

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Postautor: Fuszer » 18 mar 2020, 8:35

cylkrz pisze:Tylko w USA w ostatnim sezonie grypy zmarło 16.000 ludzi (czyli dwa razy więcej niż obecnie na koronawirusa na całym świecie). A mowimy tylko o jednym kraju.


ale przez grypę nie zamyka się całkowicie gospodarki jak to ma teraz miejsce wiec o czym mowa?
Fuszer
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 162
Na forum od: 08 sty 2020, 21:45

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Postautor: cylkrz » 18 mar 2020, 10:02

Mowa o obalaniu fake newsow jakie głosi icetruck i zachowaniu zdrowego rozsądku. Olszynki to nie budynek dla osób, które na skutek dwutygodniowej zawieruchy tracą środki do życia.
cylkrz
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Na forum od: 14 sie 2019, 7:32

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 160m - 36p (ApKlan)

Postautor: Fuszer » 18 mar 2020, 10:06

To potrwa znacznie dłużej niż 2 tygodnie. minimum 2-3 miesiące takiego lockdownu. W Chinach które prawie sobie z tym poradziły w ciągu 3 miesięcy wciąż umierają ludzie wiec skąd to info o 2 tygodniach??
Fuszer
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 162
Na forum od: 08 sty 2020, 21:45

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy techniczne i propozycje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości