Rezygnacja moderatora

Wasze uwagi, zastrzeżenia i pomysły dotyczące forum

Rezygnacja moderatora

Postautor: pixeolo » 21 sie 2019, 17:38

Drodzy.

Proszę o odebranie mi rangi moderatora na forum.

Byłem założycielem i wieloletnim adminem forum inwestycje.rzeszow.pl i miałem nadzieję, że poziom dyskusji pod nowym adresem się utrzyma.
Niestety, nie jestem w stanie dłużej identyfikować się z treściami postowanymi tutaj przez niektórych moderatorów.
Nie podoba mi się bezkrytyczna wobec działań deweloperów i miasta postawa prezentowana przez znaczną część użytkowników, i choć zawsze jestem otwarty na dyskusję i argumenty - bardzo często tych argumentów tutaj brakuje.

Ostatecznym impulsem do rezygnacji jest postawa firmy Hartbex, która od dłuższego czasu jest sponsorem forum, a która to zagrodziła wywalczoną przez mieszkańców Przestrzeń Kwadratową. Takie działanie jest wbrew wszystkiemu co myślę o mieście jako wspólnej przestrzeni mieszkańców.

Mógłbym wysłać prośbę poprzez DM ale chciałbym aby moja decyzja była w pewien sposób "publiczna".

Pozdrawiam
Pixeolo / Aleksander
pixeolo
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 407
Na forum od: 10 lip 2014, 17:00

Re: Rezygnacja moderatora

Postautor: Kognakus » 21 sie 2019, 18:19

Od siebie dodam że szkoda ale skoro taka jest Twoja decyzja to niech tak będzie. Rozumiem że takie publiczne wystąpienie ma być swoistą formą protestu - ok. Poziom dyskusji tworzą użytkownicy a nie pojedynczy moderator.
Awatar użytkownika
Kognakus
Administrator
Administrator
 
Posty: 344
Na forum od: 20 cze 2014, 22:05
Lokalizacja: Staromieście

Re: Rezygnacja moderatora

Postautor: Tomek1991 » 21 sie 2019, 19:00

Ryba psuje się od głowy.

Pixeolo - mam nadzieję, że pozostaniesz chociaż aktywnym użytkownikiem.
Tomek1991
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 335
Na forum od: 06 lut 2018, 19:39

Re: Rezygnacja moderatora

Postautor: pisul » 21 sie 2019, 19:33

No właśnie z tą aktywnością było ciut słabo. Zwłaszcza widać to jeśli podzieli się kilka lat istnienia forum przez ilość postów.


Ole 1017
Riko 4905
pisul 4219
Święty 1882
Pixelo
232



Czy do końca chodziło o ogrodzenie jak by nie było swojej własności przez sponsora/dewelopera czy był to tylko świetny pretekst który był na rękę żeby się wycofać z czegoś w czym i tak się sporadycznie uczestniczyło?

__________________________________________________

Mimo wszystko bardzo dziękuję Pixelo za pracę na rzecz forum.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8538
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Rezygnacja moderatora

Postautor: Steeler » 22 sie 2019, 8:38

Ja doskonale pamiętam stare forum i ówczesne zaangażowanie Pixeolo. Zapewne wynikało z tego, że był o X lat młodszy i miał o Y czasu więcej, ale również dlatego, że prezentowało ono zupełnie inną jakość. Ścierało się tam wiele poglądów, ba - samemu zachwycałem się wtedy wieloma aspektami, które dzisiaj mnie drażnią. Niestety, z tamtej merytoryki zostało niewiele i nawet jeśli pojawiają się teraz osoby, które nawiązują do dawnego poziomu, to zderzają się ze ścianą albo robi się z nich "przeciwników rozwoju miasta". Każdemu w końcu się odechciewa walczyć z wiatrakami w tym czarno-białym, zmanipulowanym świecie.

Dlatego absolutnie się nie dziwię jego decyzji. Zresztą liczba postów nie musi się wcale przedkładać na jakość wkładu w forum, czego Ty, Pisul, jesteś akurat najlepszym przykładem.

Swoją drogą - pomyśleć, że w tamtych czasach największych wrogiem publiczym był Ryszard P. i jego inwestycje, które przy dzisiejszych działaniach rzeszowskich deweloperów uchodziłyby za niewinne igraszki ;)
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 458
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rezygnacja moderatora

Postautor: Caffe » 22 sie 2019, 11:36

Liczy się jakość a nie ilość...

Pixeolo szkoda...
Caffe
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 74
Na forum od: 18 cze 2018, 20:06

Re: Rezygnacja moderatora

Postautor: porteño » 24 sie 2019, 16:40

Steeler pisze:Niestety, z tamtej merytoryki zostało niewiele

Raczej nic nie zostało, jak i nigdy niczego takiego jak "merytoryka" nie było.
Ja wiem, że fajnie być kreatywnym i tworzyć nowe słowa. Pytanie tylko: po co?
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: Rezygnacja moderatora

Postautor: Steeler » 25 sie 2019, 10:39

Z tamtego poziomu zostało niewiele.

Lepiej?

Odpowiadając na Twoje pytanie: po nic. Nie będę Ci udowadnial, że popełnienie błędu językowego nie jest efektem bycia kreatywnym na siłę. Cenię wzajemne poprawianie, ale po co w takiej formie?
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 458
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rezygnacja moderatora

Postautor: rafik » 26 sie 2019, 12:01

Szkoda ale doskonale Ciebie rozumiem, ja z inwestycje.rzeszow.pl jestem od 2006 r. i doskonale pamiętam stare forum gdzie wchodziło się z uśmiechem na twarzy sprawdzić nowe informacje czy obszerne galerie z inwestycji. W moim przypadku wszystko zaczęło się od budowy Millenium Hall ;) Niestety obecnie poziom dyskusji diametralnie spadł. Wraz z ogromną ilości inwestycji mieszkaniowych które umówmy się, w większości nie są zbyt ciekawe i nie warte w moim odczuciu poświęcania im uwagi. Konta mieszkańców zainteresowanych wyłącznie uzyskaniem informacji np. co do wykończenia swojego mieszkania, specjalne konta dla deweloperów którzy zakładają tematy dla swoich inwestycji w formie reklamy czy w końcu sponsoring forum przez jednego z czołowych deweloperów to bardzo zły kierunek.

Dobrze pixeolo że poruszyłeś kuriozalną sprawę Przestrzeni Kwadratowej która idealnie pokazuje sytuację w naszym mieście gdzie grupie miejskich aktywistów, od dawna związanych z Rzeszowem podcina się tak na prawdę skrzydła i wplata w chory konflikt interesów na linii urzędnicy-biznesmeni.
A chodzi tylko o zwykłą altankę sfinansowaną z internetowej akcji firmy browarniczej. Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać..

Nie można pominąć tutaj tego co wyprawia na tym forum moderator pisul kasowanie postów, wcinanie się w każdą dyskusję ze swoimi "mądrościami" typu krzyż na Giewoncie a metalowa altanka w miejskim parku czy w końcu fanatyczne oddanie i bronienie realizowanych inwestycji przez deweloperów. Nawet nie wiem jak to dokładnie określić. Po prostu przeszkadza w dyskusji i nic nie wnosi prócz zdjęć.
Tak wiem jeśli mi nie pasuje mogę tu nie zaglądać i przenieść się na SCC czy założyć własne forum. Może to i dobry pomysł? :?:

Pozdrowienia dla pixeola i starej załogi z inwestycje.rzeszow !
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1063
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: Rezygnacja moderatora

Postautor: pisul » 26 sie 2019, 15:04

rafik pisze:Nie można pominąć tutaj tego co wyprawia na tym forum moderator pisul kasowanie postów, wcinanie się w każdą dyskusję ze swoimi "mądrościami" typu krzyż na Giewoncie a metalowa altanka w miejskim parku czy w końcu fanatyczne oddanie i bronienie realizowanych inwestycji przez deweloperów. Nawet nie wiem jak to dokładnie określić. Po prostu przeszkadza w dyskusji ...



- Masz trochę racji Rafiku moje wypowiedzi nie muszą się podobać wszystkim. Ale każdy ma prawo wypowiadać swoje zdanie nawet ja. Co do kasowania postów jest to margines marginesu i dotyczy tylko forumowiczów którzy pomylili swobodę wypowiedzi ze swawolą. Gdyby tu obowiązywały standardy moderacji ze Skyscrapercity to nie byłoby problemu z pyskówkami czy ludżmi którzy nocą potrafią napisać kilka identycznych postów i powrzucać je do dowolnych tematów i po skasowaniu jeszcze mieć o to pretensje. Problem się rozwiązał od kilku miesięcy tu większość postów trafia do działu Off-top. Ale nie ja tym się zajmuję, machnąłem na to ręką bo szkoda mi czasu na takich ludzi.



rafik pisze:Szkoda ale doskonale Ciebie rozumiem, ja z inwestycje.rzeszow.pl jestem od 2006 r. i doskonale pamiętam stare forum gdzie wchodziło się z uśmiechem na twarzy sprawdzić nowe informacje czy obszerne galerie z inwestycji. W moim przypadku wszystko zaczęło się od budowy Millenium Hall ;) Niestety obecnie poziom dyskusji diametralnie spadł. Wraz z ogromną ilości inwestycji mieszkaniowych które umówmy się, w większości nie są zbyt ciekawe i nie warte w moim odczuciu poświęcania im uwagi. Konta mieszkańców zainteresowanych wyłącznie uzyskaniem informacji np. co do wykończenia swojego mieszkania, specjalne konta dla deweloperów którzy zakładają tematy dla swoich inwestycji w formie reklamy czy w końcu sponsoring forum przez jednego z czołowych deweloperów to bardzo zły kierunek ...



- Może i ja czasem napiszę głupotę ale z tym "uśmiechem na twarzy"...

Cały czas stare forum dostępne! Różnice to prawie sam tekst i to wypowiedzi 1 góra 3 zdaniowe. Szablon i duża czcionka optycznie nie zachęcała do długich wypowiedzi? Spędziłem kilka godzin na czytaniu. W większości ludzie wtedy się cieszyli że cokolwiek tu powstaje. A RZ uważany był za dziurę. Tak kiedyś było. Zdjęcia pojawiały się sporadycznie a wrzucał przeważnie jeden forumowicz White Tiger. Era telefonów z aparatami miała dopiero nastąpić. No i ja oczywiście też byłem na starym forum zarejestrowany. Piszesz że kiedyś było lepiej i podajesz jako przykład Millenium. Ile wrzuciłeś zdjęć do tematów np. Agata Meble czy nowego Leroy Merlin Rzeszów?


Co do SCC, kolejnego aktywnego forumowicza zabanowano. Mnie dziwie że miasta podobne do RZ w których budują słowinie jeden budynek 55m i kilka szeregówek mają oddzielny dział dla siebie a u nas już z 16 podobnych postawili a kolejne w zapowiedziach a tam pustki a jak ktoś aktywny to bann. Tak że zachęcam do skyscrapercity ;)



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Jeżeli sponsor cię tak boli to brak takowego był początkiem końca 1 forum inwestycje.rzeszow który nastąpił w grudniu 2012r.
Koniecznie jak będziesz zakładał swoje forum to tak jak piszesz bez sponsora.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8538
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Następna

Wróć do Sprawy techniczne i propozycje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron