Rzeszów - Kolejka nadziemna

Plany, marzenia, niespełnione obietnice...

Re: Rzeszów - Kolejka nadziemna

Postautor: Nikoś » 27 gru 2018, 19:53

harpun pisze:Tramwaj w mieście mocno zwalnia, jest mało pojemny, kolizyjny! (Co już wiele razy pisałem)
Tramwaj może mieć nawet 45m długości faktycznie mało pojemny, a wagonik kolejki ile ? 6-8 osób max. A czy kolizyjny to zalezy jak jest trasa poprowadzona czy oddzielonym pasem zieleni, czy dodatkowym pasem dedykowanym.
harpun pisze:Samochodów w miastach przybywa i to samochody są w większości, one powodują wszelkie paraliże komunikacyjne w miastach i to pod ich rytm są ustawiane światła na każdym skrzyżowaniu, rondzie

Aut przybywa bo ludzie są wygodni i tyle, a na rondzie to nie spotkałem świateł jeszcze :D jakieś nowum
harpun pisze: tramwaje są w mniejszości i nie powodują korków, więc czekają cierpliwie przy każdym skrzyżowaniu 1-2 min, rondo 3-5 min, a w nich setki pasażerów

Jeśli nie mają priorytetu to tak właśnie jest, ale miasta to zauważyły i zmieniają ten zły trend na korzysć tramu.
harpun pisze:Wówczas tacy kierowcy opli, fiatów zobaczą zza kółka że jest coś szybszego, dopytają, czego nie usłyszą to doczytają i wtedy jest szansa że się przesiądą. Bo nowa podróż jest szybsza, płynna, punktualna.
Jest coś takiego jak mentalnośc i wygodnictwo, jak ktoś ma dowieźć dzieci do szkoły czy pojechać na zakupy do rodziny to woli jednak auto bo szybciej i mniej problemów.
To samo można osiągnąć budując tramwaj vide Olsztyn gdzie świat się nie zawalił a wręcz przybyło pasażerów w całej KM.
harpun pisze:Dawniej za komuny tramwaje były super, bo były wspólne, i budowane dla społeczeństwa (kolektywu) masy, z kolei transport indywidualny był pase sprzeczny z ideą komunizmu (auta na talony etecera) Linie tramwajowe i owszem rozwijały się, były szybkie i w zasadzie bez konkurencji na drogach - aut było jak na lekarstwo, teraz tramwaje zostały osaczone przez motoryzacje, już nawet zasada że na skrzyżowaniu pojazd szynowy ma pierwszeństwo nie obowiązuje, światła i kita. Mieszkańcom próbuje się wmawiać że na czas smogu zrobi się darmową komunikacje to kierowcy się przesiądą, a skąd. Jedynie metro jest w stanie coś szepnąć kierowcom do ucha.

Metro ile lat Warszawa buduje i dopiero teraz się udało dokończyć drugą linie (przetargi), inne miasta w kraju nie mają szans na metro koszt do ludności.
harpun pisze:Tak to są zawody wędkarskie, trzeba dobrze zanęcić czyli dobrze i przyszłościowo zaplanować komunikacje w mieście, inwestor przyjdzie bo zobaczy że miasto ma sprawną, szybką i wydajną komunikacje zbiorowa - tylko i aż tyle.

Tylko póki co wygrywają okoliczne gminy gdzie jest strefa i to tam lokują się zakłady, Dworzysko po za paroma małymi halami pustooo
Więc tak kolejka ich przekona jak nic :lol:
Nikoś
Uzależniony
Uzależniony

Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Postautor: harpun » 27 gru 2018, 20:14

Dalej się upiera przy swoim. Wypunktowałem że tramwaj nie jest przyszłościowy! Chcesz go poprowadzić estakadą? Tunelem? Pozamykać ulice? Wagony po 6-8 pax? Miasta zmieniają na korzyść tramu? Z kim ja rozmawiam?

Nie ma świateł? Nie bój, pojawią się. Cała trasa będzie uzbrojona w światła po zęby, minusem tego będzie to że całe miasto zwolni, póki co jak na razie są auta i kierowcy nauczyli się jeździć po mieście, tramwaj trochę namiesza i to sporo. Także mało kto polubi nową zawalidrogę, a już na pewno nie kierowcy.
harpun
Zaangażowany
Zaangażowany

Na forum od: 05 sie 2014, 22:00

Postautor: Nikoś » 27 gru 2018, 20:36

Wg mnie to co podałes to nie argumenty ale frazesy ale niech będzie, czyli tramwaj to zawalidroga :lol: a kolejka co bedzie miala monstrualne filary co pare metrów w pasie jezdni bo gdzie indziej bedzie cacy rozwiązaniem.
Tak że czekam na porządne argumenty albo szkoda pisać,
Bo jakoś nie widzę nigdzie takiego pędu do tej kolejki jak tu, skoro inne miasta vide Moska i Sydney zrezygnowały z kolejki i w to miejsce postawiły na tramwaj i metro to dziekuje.
Nikoś
Uzależniony
Uzależniony

Postautor: Duszek » 27 gru 2018, 20:39

Nikoś pisze:A czy kolizyjny to zalezy jak jest trasa poprowadzona czy oddzielonym pasem zieleni, czy dodatkowym pasem dedykowanym.

To samo można osiągnąć budując tramwaj vide Olsztyn gdzie świat się nie zawalił a wręcz przybyło pasażerów w całej KM.

Rozmawiałem z kolegą z Olsztyna - dojazd do pracy autobusem/samochodem wydłużył się czasowo po puszczeniu tramwaju jedną z szybszych wcześniej dróg, więc planowaną linię tramwaju trzeba rzeczywiście bardzo dokładnie przeanalizować... a kolejka nadziemna, czy naziemna raczej u nas nie powstanie
Ostatnio zmieniony 27 gru 2018, 20:42 przez Duszek, łącznie zmieniany 2 razy
Awatar użytkownika
Duszek
Zaangażowany
Zaangażowany

Na forum od: 18 lip 2014, 11:45

Postautor: harpun » 27 gru 2018, 20:41

@Nikoś

No, to buduj ten tramwaj, już nie mogę się doczekać
harpun
Zaangażowany
Zaangażowany

Postautor: Nikoś » 27 gru 2018, 20:58

Duszek pisze:Rozmawiałem z kolegą z Olsztyna - dojazd do pracy autobusem/samochodem wydłużył się czasowo po puszczeniu tramwaju jedną z szybszych wcześniej dróg, więc planowaną linię tramwaju trzeba rzeczywiście bardzo dokładnie przeanalizować... a kolejka nadziemna, czy naziemna raczej u nas nie powstanie

A jakie jest założenie ? żeby się przesiąść do komunikacji - czyli to co się w Rzeszowie nie udaje w żaden sposób. Więc jakieś utrudnienie musi być
Ja poczekam na metro w Krakowie :D bo tez ambitne plany mają
Nikoś
Uzależniony
Uzależniony

Postautor: harpun » 27 gru 2018, 21:04

Tylko przedtem nie zapomnij połechtać Ferenca tramwajem
harpun
Zaangażowany
Zaangażowany