Pomnik "Czynu"

Opinie, komentarze, propozycje, sugestie dotyczące Rzeszowa.

Pomnik "Czynu"

Postautor: MaciekContii » 02 sie 2018, 7:32

Zakładam osobny wątek, bo chyba nie istnieje. Admina proszę o ewentualne skorygowanie tego.
Za chwilę będzie się sporo działo w związku z tym obiektem: ustawa IPN, sprawa opinii wojewody, własność Bernardynów, brud i dewastacja tego obiektu oraz niemoc (zaplanowana) włodarzy miejskich czy wreszcie zbliżające się wybory samorządowe.

Pomnik to nie tylko kawałek historii naszego miasta czy emocje wokół niego, ale przede wszystkim funkcja logotypowa Rzeszowa.
Nie ma sensownych badań rozpoznawalności poszczególnych marek w skali Polski takich obiektów, ale wiadomo z fragmentarycznych danych, że to czołowa marka jeśli chodzi o obiekty tego typu vs. miasto (region) znajomości spontaniczne, wspomagane czy skojarzeniowe.
Jednym słowem: pomnik=Rzeszów.

Rzadko zdarza się aby tak mimochodem posiadać swój rozpoznawalny i trafnie utożsamiany logotyp.Neptun-Gdańsk czy Syrenka warszawska to dobre przykłady, ale już jak zapytać o Szczecin, Wrocław czy inne miasta, to jest z tym spory kłopot i nijakość.
Przeważnie wydaje się na to miliony, aby zbudować taki wizerunek.
My to mamy za darmo i trzeba to wykorzystywać, a nie burzyć!

Jeden z kandydatów ostro swojego czasu wypowiadał się za likwidacją tego logo Rzeszowa, ale widać zmądrzał przed wyborami. Podobnie Bernardyni schowali głowę w piasek i udają, że tematu nie ma. Stanowisko IPN-u jest jasne-zburzyć.
Ale większość mieszkańców Rzeszowa wydaje się być przeciwna (nie ma wiarygodnych badań na ten temat - więcej na priv w razie czego).

http://rzeszow-news.pl/wojciech-buczak- ... znaczenie/
MaciekContii
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 233
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: Pomnik "Czynu"

Postautor: Ole » 02 sie 2018, 8:19

Nie rozumiem Bernardynów. Działka na której stoi pomnik jest wydzielona. Nie chcą go ? No jaki problem oddać go miastu za 1zł/m2 jak wcześniej dostali całość od miasta.
Nie chcą sprzątać? Jaki problem - miasto posprząta i wystawi fakturę.
Jeśli będą coś mówić że dotację z UE dostali na to, to też nie jest problem.
Ogrody Bernardyńskie zostały oficjalnie oddane do użytku 23-06-2013 roku czyli minęło już 5 lat "ochronki" przed zbywaniem terenu/obiektu który by im anulował dotację.
-----------------------------------------------------
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 850
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Pomnik "Czynu"

Postautor: foreigner » 02 sie 2018, 23:22

Myślę, że to świadoma strategia Bernardynów. Oczywistym jest, że Kościół ma do niego negatywny stosunek, ale też nie ma kasy i odwagi go tak po prostu rozebrać. Chodzi o obrzydzenie pomnika, aby coraz bardziej się kojarzył z obsranym, zasyfiałym reliktem jakich było kiedyś pełno w polskich miastach. Jak zrobi się wokół niego lepszy (tzn. gorszy) klimat, a obecne sympatie polityczne narodu temu sprzyjają, to się go w końcu rozbierze i park papieski powiększy. Miastu ta sytuacja odpowiada, bo mają z głowy wzbudzający emocje i kontrowersje temat i w zależności od nastrojów mogą albo stawać w jego obronie albo stwierdzać, że własność prywatna to nie nasza sprawa.
foreigner
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 196
Na forum od: 06 gru 2014, 17:12

Re: Pomnik "Czynu"

Postautor: MaciekContii » 03 sie 2018, 7:40

Tylko, że panowie w sukienkach sami tracą autorytet, zarówno wśród swoich radykalnych (bo nie burzą), jak i spośród swoich liberalnych (bo nie dbają).
Akurat mnie to pasuje. Oby tak dalej.
MaciekContii
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 233
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25


Wróć do Dyskusje o Rzeszowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości