EME Aero Jasionka

Informacje z całego Województwa Podkarpackiego

Re: EME Aero Jasionka

Postautor: MaciekContii » 16 maja 2018, 11:35

Witek_0000 pisze:Obrazek

Nie wiem czy ten temat był poruszany, ale tak się pytanie nasuwa o potencjalną uciążliwość tego zakładu.
Oczywiście miejsca pracy, inwestycja ważna dla Doliny Lotniczej, gospodarczo na plus.

Patrząc na zdjęcie, fabryka będzie po prawej od G2A Arena, a dalej po prawej jest trochę domków.
W ogłoszeniach o pracę jest stanowisko "operator hamowni": https://www.pracuj.pl/praca/operator-ha ... %2C6024814

Serwis 400 silników rocznie, może oznaczać 400 testów silników rocznie w hamowni. Nie wiem jak testy się będą odbywać, jakie są teraz technologie, ale pamiętam, że jak z 10 lat temu mieszkałem niedaleko WSK i były testy silników odrzutowych, chyba do F16, ty był spory hałas przez kilka godzin, pewnie sporo spalin jest uwalniana w powietrze w takim teście.

Czy były jakieś informacje jak to będzie wyglądać w tym przypadku?

Po pierwsze, fabryka nie będzie po prawej od G2, tylko na północ od Borg-Warnera (to ta najwięsza działka)
po drugie, na twoim zdjęciu tylko zahaczasz o działkę na której będzie stała,
po trzecie, na WSK nigdy nie produkowano i hamowano silników do F-16, a montowano (tylko niektóre części były wykonywane)
po czwarte, nie mogłeś słyszeć huku z hamowni od silnika F-100 bo mogłeś co najwyżej usłyszeć od GTD-350, bo hamowano F100 w zmodernizowanej za 4 mln dol hamowani w Wawie w WZL
po piąte, na działce ze zdjęć widać już zagęszczanie terenu pod budowę, to pierwszy etap, który wykonują niemcy
po szóste, będzie hałas z hamowni ale domów jest mało w okolicach...i może będzie to stosunkowo mało uciążliwe
MaciekContii
Bywalec+
Bywalec+

Na forum od: 19 mar 2018, 11:25

Postautor: Witek_0000 » 16 maja 2018, 12:28

--//ciach//--

No to zostałem wypunktowany :)

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... w-jasionce
Artykuły w prasie sugerują, że jest to za G2A, w rzeczywistości, jeśli mówisz, że na północ od Borg Warner, to musi to być jeszcze na północ od magazynów Panattoni, po drugiej stronie tej drogi. Jeśli tam, rzeczywiście jest to lepsze miejsce.

W kwestii hałasu i spalin na pewno po uruchomieniu zakładu coś usłyszymy. Jest to strefa ekonomiczna i taki zakład jest czymś normalnym. Tylko już jakiś czas temu zastanawiało mnie dlaczego obok strefy budują się nowe domy, kto wydaje pozwolenia. Po uruchomieniu tego typu zakładu może dojść do niepotrzebnych tarć z mieszkańcami, będą mówić, że ktoś nie wiedział, że będzie hałas itd.
Witek_0000
Bywalec+
Bywalec+

Na forum od: 24 mar 2015, 13:02

Postautor: lukasnk » 16 maja 2018, 17:26

MaciekContii pisze:po piąte, na działce ze zdjęć widać już zagęszczanie terenu pod budowę, to pierwszy etap, który wykonują niemcy

1 etap ma na celu przygotowanie gruntu? czy juz realizację części obiektu?
Jaka firma wykonuje pierwszy etap?
lukasnk
Świeżak

Na forum od: 16 kwie 2018, 17:10

Postautor: MaciekContii » 17 maja 2018, 10:44

lukasnk pisze:
MaciekContii pisze:po piąte, na działce ze zdjęć widać już zagęszczanie terenu pod budowę, to pierwszy etap, który wykonują niemcy

1 etap ma na celu przygotowanie gruntu? czy juz realizację części obiektu?
Jaka firma wykonuje pierwszy etap?

Przygotowanie gruntu..., zagęszczanie i wzmocnienie.
II etap wykonywać będzie firma z Rzeszowa, będą to roboty ziemne, a potem generalka obiektów przemysłowych i duża firma Polska, ale z tego co wiem obiekt hamowni także jest wyłączony z GW... będzie budowany przez specjalistyczną firmę.
MaciekContii
Bywalec+
Bywalec+

Na forum od: 19 mar 2018, 11:25

Poprzednia

Wróć do Region