[ul.Błogosławionej Karoliny] Komisariat Policji

Aktualności dotyczące rzeszowskich inwestycji.

[ul.Błogosławionej Karoliny] Komisariat Policji

Postautor: riko » 15 mar 2018, 17:31

http://supernowosci24.pl/przy-ul-bl-kar ... t-policji/
RZESZÓW. Osiedle Przybyszówka przy ul. bł. Karoliny cały czas się rozrasta. W ostatnich latach przybyło tutaj wiele budynków wielorodzinnych, powstał Park przy Odrzykońskiej, przychodnia, miasto wybudowało nową szkołę podstawową, przedszkole oraz żłobek. Przyszła pora na… komisariat policji.

Jeszcze w styczniu władze miasta Rzeszowa zapowiadały, że przekażą działkę przy ul. bł. Karoliny dla policji, w celu budowy nowej Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Prezydent Tadeusz Ferenc obietnice złożył podczas przekazywania policji motocykla. Jak teraz wygląda sytuacja?

- Czekamy w tej chwili na decyzję Urzędu Miasta Rzeszowa na przekazanie nam działki przy bł. Karoliny – mówi komisarz Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. – Planujemy zająć się inwestycją jeszcze w 2018 roku. Najpierw zajmiemy się opracowaniem dokumentacji i na tym przede wszystkim będą polegały prace w 2018 roku. Sam budynek planujemy oddać do użytku w 2021 roku – dodaje.

- Faktycznie Rada Miasta Rzeszowa podjęła uchwałę o darowiźnie działki przy ul. bł. Karoliny na rzecz Skarbu Państwa pod budowę komisariatu policji. Akt notarialny został spisany z datą 9 lutego br., więc policja może już zacząć działać – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Działka o powierzchni 52 arów jest warta 970 tys. zł. Policja na budowę komisariatu wyda ponad 18 mln zł.


Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4786
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul.Błogosławionej Karoliny] Komisariat Policji

Postautor: Nikoś » 16 mar 2018, 14:53

Zamiast budować tu komisariat a nie daleko nową remize strażaków, to trzeba było jedno centrum wybudować dla obu służb i po sprawie.
I skąd niby pomysł na budowę nowej miejskiej ? obecna jest w centrum i wystarczy a tu zwykły posterunek jak już i tyle w temacie
Nikoś
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 903
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09


Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości