Rzeszowskie Juwenalia

Wiadomości na temat promocji miasta, wydarzeń kulturalnych, sportowych.

Re: Rzeszowskie Juwenalia

Postautor: riko » 24 kwie 2018, 16:07

http://rzeszow-news.pl/kulturalia-2018- ... e-program/
Quebonafide i Bracia Figo Fagot są wśród muzycznych gwiazd tegorocznych KultURaliów organizowanych przez Uniwersytet Rzeszowski. To studenckie święto również nie dla wszystkich będzie darmowe.

Niedawno poznaliśmy program 25. Rzeszowskich Juwenaliów, które są organizowane przez Politechnikę Rzeszowską, Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania oraz WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą. Teraz przyszedł czas na KultURalia 2018. To już szósta odsłona uniwersyteckich juwenaliów.

KultURalia rozpoczną się już 14 maja i potrwają prawie dwa tygodnie. Najważniejsza część imprezy, czyli koncerty, odbędą się w dniach 25-26 maja (piątek, sobota). Początkowo plan zakładał, że koncerty będą na Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej. Ostatecznie organizatorzy zdecydowali, że studenci bawić się będą na terenie Miasteczka Akademickiego UR przy ul. Cichej.

Podczas KultURaliów zaplanowano 12 wydarzeń towarzyszących. To spotkania kulturalno-artystyczne i sportowe oraz warsztaty, festiwale i inne atrakcje. W programie m.in. takie wydarzenia jak: „Student ma talent”, „Noc planszówek”, „Noc filmowa”, „ImproLibacja”, „Gotuj z dietetykiem”, „BiegUR”. Szczegółowy plan wydarzeń, ich opis oraz daty znajdziecie TUTAJ.

Kulminacją KultURaliów będzie pochód barwnego korowodu, który odbędzie się 24 maja (czwartek). Studenci wyruszą sprzed UR na al. Rejtana o godz. 17:00. Ulicami Rzeszowa przejdą na Rynek, gdzie odbędzie się ceremonia symbolicznego wręczenia klucza do bram miasta. Ceremonię uświetni koncert Arki Noego.

Potem studenci przejdą na Miasteczko Akademickie UR, gdzie czekać na nich będzie zabawa przy muzyce sceny klubowej. Zaplanowano także wielkie grillowanie.

W piątek i sobotę (25-26 maja) wspomniane koncerty. W pierwszy dzień królować będzie disco polo. Na scenie zagrają: De Lux, Faster, MeGustar, Nowator, Masters, Camasutra i Afterparty. W drugi dzień wystąpią: Silent Jester, WSK, Forteca, Poparzeni Kawą Trzy, Nocny Kochanek, Quebonafide i Bracia Figo Fagot.

Podobnie jak 25. Rzeszowskie Juwenalia, koncertowa część KultURaliów 2018 nie dla wszystkich będzie darmowa. Bezpłatny wstęp będą mieli wszyscy studenci rzeszowskich uczelni. Pozostali będą musieli zapłacić. Za trzydniowy karnet (24-26 maja) trzeba zapłacić 15 zł. Bilet jednodniowy to koszt 10 zł.

Dokładne informacje o możliwości zakupu biletów mają się wkrótce pojawić na oficjalnym
wydarzeniu na Facebooku KultURaliów 2018.

PROGRAM WIELKIEGO FINAŁU KONCERTOWEGO:

Czwartek (24 maja)

– Pochód barwnego korowodu

– Ceremonia wręczenia kluczy – występ Arki Noego

– Scena klubowa

Piątek (25 maja)

– De Lux

– Faster

– MeGustar

– Nowator

– Masters

– Camasutra

– Afterparty.

Sobota (26 maja)

– Silent Jester

– WSK

– Forteca

– Poparzeni Kawą Trzy

– Nocny Kochanek

– Quebonafide

– Bracia Figo Fagot


http://www.nowiny24.pl/imprezy/zapowied ... ,13123968/
Koncerty w ramach rzeszowskich KultURaliów 2018 odbywać się będą przy ul. Cichej, obok akademików. Impreza rozpocznie się barwnym korowodem, który 24 maja przejdzie z Rynku na miasteczko. W sumie w trakcie KultURaliów odbędzie się 12 wydarzeń kulturalnych. Karnet na 3 dni będzie kosztował 15 złotych i będzie uprawniał do przebywania na terenie festiwalu przez trzy dni jego trwania. Bilet jednodniowy upoważnia natomiast do wejścia jednorazowego na jeden dzień. W dniu imprezy będą dostępne jedynie bilety jednodniowe w cenie 10 zł. Wszyscy studenci rzeszowskich uczelni oraz mieszkańcy akademików UR mają darmowy wstęp. Wcześniej podobną decyzję podjęli organizatorzy juwenaliów, które odbywają się na miasteczku Politechniki Rzeszowskiej.

Czwartek

-Pochód Barwnego Korowodu
-Ceremonia wręczenia kluczy – występ Arki Noego
-Scena klubowa

Piątek

-De Lux
-Faster
-MeGustar
-Nowator
-Masters
-Camasutra
-Afterparty

Sobota

-Silent Jaster
-WSK
-Forteca
-Poparzeni Kawą Trzy
-Nocny Kochanek
-Quebonafide
-Bracia Figo Fagotriko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4910
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Rzeszowskie Juwenalia

Postautor: Marcela » 25 kwie 2018, 15:20

No to już wiem jak będzie wyglądać moja sobota 26 maja :lol:
Marcela
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 17
Na forum od: 25 kwie 2018, 14:00

Re: Rzeszowskie Juwenalia

Postautor: LukaszRogala » 05 maja 2018, 13:50

Kurdę, sobota nakłada się z eventem motoryzacyjnym gdzie jest after z koncertem Tedego. Będzie dużym wyzwaniem obskoczyć jedno jak i drugie. :D
Awatar użytkownika
LukaszRogala
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 111
Na forum od: 22 lip 2015, 6:39
Lokalizacja: Warszawa/Rzeszów

Re: Rzeszowskie Juwenalia

Postautor: riko » 11 maja 2018, 10:54

http://rzeszow-news.pl/25-rzeszowskie-j ... e-zdjecia/
Juwenalia rozpoczęły się tradycyjnie od barwnego korowodu studentów Politechniki Rzeszowskiej, WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej oraz Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Wcześniej, ok. 15:00, studenci spotkali się na Rynku, gdzie władze miasta wręczyły organizatorom juwenaliów symboliczny klucz do bram Rzeszowa.

Przebrania studentów były, jak zawsze, kreatywne. Zainteresowanie wzbudzał mroczny biskup śmierci. Byli też ziemscy duchowni – papież, ksiądz i mnich. Do Rzeszowa przyjechały także Pokemony, pan Piła, Maska, Wolverine, a nawet Superwoman i Lara Croft. Juwenaliów nie mogła odpuścić sobie także rodzina Simpsonów.

Czarownice i diablice.

Swój zlot w czwartkowe popołudnie w stolicy Podkarpacia zaplanowała także grupa czarownic i diablic, które pilnowały gorące policjantki. Zerkali na nie panowie w strojach Pszczółki Mai. Być może było odwrotnie, bo chłopaki nie wstydzili się w swoich kusych spódniczkach pokazywać nóg.

Z przekąsek mieliśmy banany, truskawki i pizzę – „Hawajską na grubym”. Panie do Rzeszowa na juwenalia przybywały także z Chin, prosto z sali operacyjnej, gdzie nie zdążyły nawet umyć zakrwawionego noża.

Były też Indianki, kanibalki, które pewnie w Lidlu upolowały swojego kurczaka i moherowe berety oraz pasterka z owieczką. Kręcili się wokół niej rolnicy, którzy szukali żony. Była też paczka całkiem sporych papierosów i więzień Politechniki Rzeszowskiej.

Na Rzeszowskie Juwenalia wpadła też całkiem sympatyczna ekipa z Olimpu na czele z Posejdonem. – Jest ze mną kilka Afrodyt, Hefajstos, Hades i Hermes. Miał być też Zeus, ale zaniemógł – mówił nam Posejdon, czyli Kamil, student V roku mechatroniki na PRz. – Nasza ekipa jest boska i mamy nadzieję, że moc bogów greckich będzie nam sprzyjać na juwenaliach – dodawał.

Tadeusz Ferenc: Dzięki Wam Rzeszów się rozwija.

Do studentów przemówił Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa. – Gdzie są najładniejsze studentki? W Rzeszowie! Gdzie są najbardziej przystojni studenci? W Rzeszowie, oczywiście! – mówił Tadeusz Ferenc.

– Rynek jest w tej chwili przepiękny – to wy go ozdabiacie i powodujecie, że miasto jest piękne. Tęsknimy za wami, kiedy wyjeżdżacie na wakacje. Wtedy czas się nam dłuży. To wy sprawiacie, że miasto się rozwija. Dziękuję wam za to. Bawcie się dobrze – dodawał prezydent.

Studenci zaśpiewali Tadeuszowi Ferencowi: „Prezydent też, prezydent też przyjacielem studentów jest”. – Pokażmy prezydentowi i wszystkim mieszkańcom miasta, że studenci potrafią się bawić z głową do rana, abyśmy powiedzieli, że dobrze przeżyliśmy nasze rządy – apelował Mateusz Wośko, przewodniczący Samorządu Studenckiego PRz.

Prof. Tadeusz Markowski, rektor PRz, studentom w żołnierskich słowach życzył dobrej zabawy, podobnie jak Jerzy Cypryś, przewodniczący sejmiku podkarpackiego, który zazdrościł studentom ich święta.

Trzy dni koncertów.

Ok. godz. 17:00 studenci ruszyli na miasteczko Politechniki Rzeszowskiej, gdzie do soboty będą się bawić podczas koncertów. W czwartek na scenie głównej wystąpią: Sławomir, Luxtorpeda, Koniec Świata, Kabaret Czwarta Fala i laureat konkursu „Kill me with the music”.

Z kolei w piątek (11 maja) od 19:30 pojawią się: Kult, Enej, KSU, Kękę. W ostatni dzień koncertów (12 maja, sobota) od 19:30 rozpoczną się koncerty Beaty i zespołu Bajm, grupy Strachy na Lachy oraz rapera Kali.

Z kolei na scenie Pewexu od 20:00 królować będzie disco-polo. W czwartek wystąpi Chwytak i Dj Wiktor oraz Lola Band oraz Mariola i Ramzes. W piątek zaprezentują się Piękni i Młodzi, Marcus P oraz ponownie Mariola i Ramzes. Z kolei w sobotę zobaczymy grupę Mig, Playboys Shantel oraz Dj Silvera.

Ponadto, od 20:00 przez trzy dni będzie działać również scena klubowa „One Stage”. Realizowany będzie także projekt „Hip hop Raport” – miłośnicy ulicznej muzyki będą mogli spotykać się o godz. 20:00.


http://rzeszow-news.pl/25-rzeszowskie-j ... e-zdjecia/


Sławomir, Luxtorpeda, Koniec Świata, Kabaret Czwarta Fala, laureaci konkursu „Kill me with the music” – zagrali w czwartek podczas pierwszego dnia 25. Rzeszowskich Juwenaliów. Mimo, że nie dla wszystkich są one bezpłatne, to frekwencja była bardzo wysoka. Juwenalia odbywają się na terenie miasteczka akademickiego Politechniki Rzeszowskiej. W piątek na głównej scenie zagrają: Kękę, KSU, Enej i Kult. Koncerty rozpoczynają się o 19:30.

riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4910
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Rzeszowskie Juwenalia

Postautor: riko » 12 maja 2018, 15:22

riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4910
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Rzeszowskie Juwenalia

Postautor: MaciekContii » 14 maja 2018, 7:50

Kupa pijanej młodzieży, łomot na całe miasto do rana...,
to ma być wydarzenie kulturalne, klękajcie narody.
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: Rzeszowskie Juwenalia

Postautor: LukaszRogala » 17 maja 2018, 11:34

--// ciach //--
Nie byłeś studentem nigdy? :)
Awatar użytkownika
LukaszRogala
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 111
Na forum od: 22 lip 2015, 6:39
Lokalizacja: Warszawa/Rzeszów

Re: Rzeszowskie Juwenalia

Postautor: Bożena83 » 21 cze 2018, 11:45

Ja byłam już dawno temu studentką , ale nie mam nic przeciwko takim imprezom, a jeśli występują jacyś artyści których lubię, to sama chętnie się wybieram.
Bożena83
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 21 cze 2018, 11:15

Re: Rzeszowskie Juwenalia

Postautor: pisul » 24 lis 2018, 17:42

Rzeszowskie Juwenalia po raz drugi najlepsze w Polsce! Tak zadecydowali internauci (...)
Zmiażdżyliśmy konkurencję – cieszą się organizatorzy juwenaliówhttp://rzeszow-news.pl/rzeszowskie-juwe ... nternauci/
Awatar użytkownika
pisul
Moderator
Moderator
 
Posty: 4232
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Rzeszowskie Juwenalia

Postautor: maks » 18 lut 2019, 16:53

Do tegorocznych KultURaliów pozostało coraz mniej czasu, dlatego na światło dzienne wychodzą pierwsze szczegóły imprezy. Odbędzie się ona w dniach 13-25 maja, natomiast koncerty finałowe zaplanowano na 23-25 maja. Sporym zaskoczeniem jest fakt, że koncerty nie będą miały miejsca przy miasteczku studenckim przy ul. Cichej, a na dawnym targowisku przy ul. Dołowej. – Chcemy zwiększyć prestiż wydarzenia – mówią organizatorzy.


http://supernowosci24.pl/tegoroczne-kul ... l-dolowej/
maks
Maniak
Maniak
 
Posty: 1736
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wydarzenia, kultura, promocja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości