Obwodnica Południowa (z mostem naz zalewem)

Informacje o nowych projektach drogowych i komunikacji.

Re: Obwodnica Południowa (z mostem naz zalewem)

Postautor: a1chemik » 08 sty 2019, 16:04

JanzRzeszowa pisze:Z drugiej strony jak popatrzę na obwodnice budowane w tej chwili w innych miastach, to rzeszowska wielokrotność zjazdów/wjazdów bedzie narzucała i tak sygnalizację świetlną w kilku miejscach. To traci trochę sens.

I jeszcze jedna sprawa, a propos - tranzytu. Odcinek obwodnicowy s-19 Rz Zachód - Kielanówka juz dawno otwarty, a TiRy nadal jeżdżą przez miasto.Niby moze być to tak że przez światła będzie tam mało płynnie na skrzyżowaniach, ale bedzie to alternatywa dla mieszkańców Budziwoja czy Tyczyna w kategorii dojazdu do różnych części miasta.

Co do Tirów w mieście to weź pod uwagę że w Rzeszowie wiele z nich ma punkty zrzutu lub załadowcze a co powoduje konieczność jeżdżenia po mieście.
a1chemik
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 71
Na forum od: 29 cze 2018, 14:46

Re: Obwodnica Południowa (z mostem naz zalewem)

Postautor: looky » 08 sty 2019, 17:31

Ktoś się orientuje czy trasa leci ostatnim znanym przebiegiem, a tylko mają dorobić zjazdy i zmienić projekt mostu, czy może nastąpiła korekta/przesunięcie o 100 m w tą czy w tamtą?
looky
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 86
Na forum od: 02 sie 2014, 13:01
Lokalizacja: Rzeszów, 1000-lecia

Re: Obwodnica Południowa (z mostem naz zalewem)

Postautor: Adamerio » 17 sty 2019, 16:32

Jednym z powodów braku rozpoczęcia wydawania pozwolenia na budowę obwodnicy były protesty ekologów. – 8 stycznia br. Naczelny Sąd Administracyjny odrzucił skargę organizacji ekologicznej. Przygotowujemy się do wystąpienia o nową decyzję środowiskową. Kompletujemy dokumenty, prowadzone są badania w terenie – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. Badania dotyczą przyrody.


http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34 ... ERU-uMnN74
Awatar użytkownika
Adamerio
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 308
Na forum od: 30 sie 2016, 11:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Obwodnica Południowa (z mostem naz zalewem)

Postautor: bystry » 20 lut 2019, 15:16

Są jakieś nowe informacje na temat obwodnicy? Jakieś przecieki z Urzędu Miasta? Ktoś coś wie nowego?
bystry
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 275
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: Obwodnica Południowa (z mostem naz zalewem)

Postautor: bogdanoo » 20 mar 2019, 10:05

http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34 ... iowej.html
Jaka część chronionych lasów łęgowych musi zostać wycięta i jak miasto zamierza przeprowadzać inwentaryzację przyrodniczą? To dwa z 38 zagadnień, które miasto musi poprawić w swojej decyzji środowiskowej dotyczącej budowy obwodnicy południowej Rzeszowa. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska dała miastu czas do 21 października. - Już nad tym pracujemy - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Obwodnica południowa Rzeszowa to kluczowa inwestycja dla miasta, która pozwoli na odciążenie ulic z ruchu drogowego. Przygotowania do jej budowy trwają już od kilku lat.

W 2017 roku Podkarpacki Urząd Wojewódzki nie wydał wymaganego zezwolenia i Rzeszów stracił szanse na wielomilionowa dotację – ponad 270 mln zł.
Do akcji weszli ekolodzy

Inwestycja oddaliła się w czasie. Dodatkowo została opóźniona protestami organizacji ekologicznych. Sprawa trafiła do SKO, która nakazała powtórzenie prac nad decyzją środowiskową.

Obwodnica ma łączyć ul. Podkarpacką z al. Sikorskiego. Będzie miała długość 5,7 km. Konieczna jest budowa mostu nad rzeszowskim zalewem na Wisłoku oraz jego rozlewiskami. Most ma mieć długość około kilometra.

Miasto przygotowało nową dokumentację decyzji środowiskowej. Została ona przekazania do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska do zaopiniowania.

ekolodzy znowu w akcji
co za...
Awatar użytkownika
bogdanoo
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 891
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: Obwodnica Południowa (z mostem naz zalewem)

Postautor: Frodo907 » 20 mar 2019, 10:28

A ja mam takie pytanie, jak fachowo można zrobić ekspertyzę środowiskową w ciągu kilku miesięcy?
Co z gatunkami migrującymi korzystającymi chwilowo z zbiornika, lub takich co spędzają tylko lato lub zimę na zbiorniku?
Czy nie trochę tak jakby lekarz wydawał opinię układzie oddechowym mając tylko rtg jednego płuca?

I jeszcze wspomnę ponad kilometrowy most nad rzeką co ma w porywach 40 metrów szerokości, oj ktoś tu ma taki kompleks mniejszości że Napoleon w kapeluszu się chowa.
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 861
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Obwodnica Południowa (z mostem naz zalewem)

Postautor: pisul » 20 mar 2019, 13:59

Frodo nie bądz dziecko. Tu nie chodzi przecież o ekspertyzę środowiskową.
Gdy za pierwszym razem nam zablokowano obwodnicę to w Warszawie mimo problemów z ekologami wycieli spory kawał lasu, żabki i sarenki nie przeszkadzały w przyłożeniu pieczątki i tam już kończą ich obwodnicę biegnącą przez Wisłę.Starania Ferenca o budowę obwodnicy i uzyskiwanie pozwoleń u pisowskiego urzędnika przypomina już skecz z kabaretu:

Przecież pis nie może ot tak wprost powiedzieć Ferenc uwalimy Ci twój pomysł. No to wymyślili ekologię. Raz zablokowała pisowska wojewoda Leniart a teraz słuchajcie Rzeszów dostał czas!!! A urzędnikiem ze skeczu będzie tym razem Wojciech Wdowik były wójt Świlczy któremu pracę w RDOŚ załatwił nie kto inny tylko pis. A tak pięknie pomnożyli sztuczne problemy że już wiecie jaka będzie decyzja dokładnie jak w skeczu w pażdzierniku :lol:


A robi się dokładnie jak w skeczu- "pan przyjdzie w październiku, ale od razu mówię można nie znaczy że się da":

... Jaka część chronionych lasów łęgowych musi zostać wycięta i jak miasto zamierza przeprowadzać inwentaryzację przyrodniczą?
To dwa z 38 zagadnień, które miasto musi poprawić w swojej decyzji środowiskowej dotyczącej budowy obwodnicy południowej Rzeszowa. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska dała miastu czas do 21 października ...

źródło: http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34 ... iowej.html
Awatar użytkownika
pisul
Moderator
Moderator
 
Posty: 3779
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Obwodnica Południowa (z mostem naz zalewem)

Postautor: Doniek » 21 mar 2019, 8:14

Czyli wychodzi na to, że jednym wspólnym mianownikiem, problemów z obwodnica i nie tylko jest jaśnie nam panujący. Po obstawieniu stołka przez kogoś ze swoich da się wszystko :) Szkoda dla miasta, że PIS wystawił takiego kiepskiego kandydata w ostatnich wyborach.
Doniek
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 221
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: Obwodnica Południowa (z mostem naz zalewem)

Postautor: bezczas » 21 mar 2019, 11:17

Wspólny mianownik problemów z obwodnicą to walka polityczna. Władcy Wszechpolski nigdy nie myślą o tym aby zrobić coś dla ludzi, tylko o tym aby zrobić dobrze sobie. Liczy się tylko władza i kasa.
Szkodą dla miasta nie jest to, że PIS wystawił słabego kandydata, szkodą jest to, że PIS celowo uwala inwestycję.
bezczas
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 49
Na forum od: 26 kwie 2016, 8:37

Re: Obwodnica Południowa (z mostem naz zalewem)

Postautor: ekonomista » 21 mar 2019, 13:16

Rzeczywiście wielkim skandalem jest to, że ktoś CELOWO działa zgodnie z prawem, zmiast przymykać oko na tych których prawo nie interesuje...
ekonomista
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 31
Na forum od: 01 sie 2017, 21:01

Poprzednia

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Szpaku93 i 2 gości