[ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania w Rzeszowie, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Postautor: kacper.40 » 17 maja 2018, 12:46

TomekRzeszow pisze:Dlaczego tylko na adme to już jasne. Ale czemu się im dziwić ? Są deweloperem. Dostali warunki zabudowy na 9 kondygnacji czyli 8 pięter, więc tak budują. Czemu mieliby nie skorzystać ? Wylewać pretensje do władz miasta jeśli już i na tych którzy wydają na to zgody. Co ma adma do tego ? Nie jest instytucją charytatywna.. Wszędzie jest tak samo. Sprzeda się blok i za chwilę obok następny. Byłoby naiwnym myśleniem wierzyć że nic obok nie będzie. Ta sama sytuacja pewnie w apklanie będzie, czy przy apartamentach zachód. Zaraz będą następne bloki. To oczywiste. Sam czekam aż na samej górze wybudują się piękne apartamenty z super widokami. I chętnie kupię tam mieszkanie, jak już będą kopać doły. Tak jak zrobiłem w admie i u spółdzielni projektant. I nic w tym dziwnego.

W kwestii inwestycji admy przy Zmigrodzkiej kilka ważnych faktów, WZ na 9 kondygnacji dostali w okresie jak ich sąsiadem była SM Projektant a ta z wiadomych względów zgadzała im się na wszystko, nawet na to że jak twierdzą geodeci omyłkowo adma zabudowała tam część działki spółdzielni..., to pierwszy czynnik który powinien nadzór budowlany sprawdzić, kwestia druga, pozwolenie na budowę adma otrzymała prawdopodobnie z naruszeniem przepisów, a to skutkuje jego unieważnieniem i zatrzymaniem budowy, gdybym mógł coś podpowiedzieć przeciwnikom tej inwestycji to wystarczy wykonać analizy przesłaniania i zacieniania bloku nr 11...
Prezesi z admy na tym się nie znają, oni nawet nie wiedzą, że PNB można unieważnić w okresie 10 lat od jego wydania jeśli zostało wydane z naruszeniem jakiegokolwiek przepisu prawa...szok...
Jeśli w ciągu 10 lat od wydania PNB nikt jej nie unieważni to miasto zapłaci po 10 latach za tą decyzję potężne odszkodowania mieszkańcom sąsiednim, może powinno się zawiadomić cba?
Prezesi Spółdzielni to wiedzą ale wiedzą też że unieważnienie tego PNB doprowadzi prawdopodobnie admę do upadłości... a adma jest ich Generalnym Wykonawcą
kacper.40
Bywalec
Bywalec

Na forum od: 16 lut 2018, 16:56

Postautor: bartek86 » 17 maja 2018, 19:22

Informacja dla mieszkańców ul. Solińska 1 i 3.
Na naszym wewnętrznym forum znajduje się odpowiedz dewelopera na nasze dwa pisma.
bartek86
Zaangażowany
Zaangażowany

Na forum od: 23 sie 2015, 9:53

Postautor: tommek » 19 maja 2018, 9:43

Czy mozna poprosic o namiary na to wewnetrzne forum ?
tommek
Początkujący
Początkujący

Na forum od: 27 maja 2016, 17:52

Postautor: mrsoze » 20 maja 2018, 17:53

Zapytam jeszcze raz, bo mój post gdzieś przepadł: W jaki sposób budynki 5 i 6 będą zasłaniały budynki SM, skoro są położone od nich na Zachód. Czy Słońce, przez większość dnia nie będzie operować od strony budynków SM?

Na moje oko, to przesłanianie będzie tylko w godzinach wieczornych (o ile faktycznie wystąpi).

Będę wdzięczny za odpowiedź, jeżeli ktoś wie, jak się to wylicza.
mrsoze
Świeżak

Na forum od: 30 mar 2018, 12:04

Postautor: Koscik » 21 maja 2018, 6:12

tommek wysłałem Ci link w PW
Koscik
Rozkręca się
Rozkręca się

Na forum od: 19 sty 2017, 21:13

Postautor: MaciekContii » 21 maja 2018, 7:04

mrsoze pisze:Zapytam jeszcze raz, bo mój post gdzieś przepadł: W jaki sposób budynki 5 i 6 będą zasłaniały budynki SM, skoro są położone od nich na Zachód. Czy Słońce, przez większość dnia nie będzie operować od strony budynków SM?

Na moje oko, to przesłanianie będzie tylko w godzinach wieczornych (o ile faktycznie wystąpi).

Będę wdzięczny za odpowiedź, jeżeli ktoś wie, jak się to wylicza.

To proste, pisałem już o tym..., jest kilkanaście mieszkań, które mają tylko okna na zachód, a przepisy jasno głoszą jakie ma być zacienianie i nasłonecznienie w tym zakresie (sięgnij sobie do moich postów dot. szczegółowych opisów tzw linijki słońca i poprawek w AutoCad-zie z tym związanych.
Adma Development miała dostarczyć symulacje do SMP dowodząc, że wszystko jest OK. Nie zrobiła tego, dlatego będzie musiała tłumaczyć się wojewodzie w trybie postępowania o wstrzymaniu budowy.
Każdy pisze o zachowaniu odległości, bo mu się wydaje że są odpowiednie. Tylko, że - jak pisałem - te odległości są obliczane z symulacji zacieniania i nasłoneczniania z poprawkami.
Załączam przejrzyste omówienie o co chodzi i zachęcam zacietrzewionych właścicieli mieszkań w 5 i 6 do lektury, bo może się okazać, że nigdy nie zamieszkacie w swoich wymarzonych mieszkaniach, czego Wam nie życzę oczywiście.

http://www.mpoia.pl/images/2szkolenia/2 ... ressed.pdf
MaciekContii
Bywalec+
Bywalec+

Na forum od: 19 mar 2018, 11:25

Postautor: TomekRzeszow » 21 maja 2018, 15:50

Tak samo jak blok np. Żmigrodzka 11 zacienia też blok poniżej tej samej spółdzielni. Identyczna sytuacja, bo parter 11-stki jest na wysokości praktycznie drugiego pietra bloku poniżej. Idąc tym tropem, każdy mieszkaniec bloku poniżej powinien mieć pretensje, bo 11-stka powinna mieć już tylko 2 piętra. I nie strasz ludzi, zamieszkają...zobaczysz. Czy będzie opóźnienie, nie wiem, ale jeśli tak to miesiąc lub 2 czy 3 ale nie z tych powodów o których piszesz.
TomekRzeszow
Rozkręca się
Rozkręca się

Na forum od: 04 lip 2017, 16:52

Postautor: delf » 21 maja 2018, 21:30

Jak by tak bylo to polowa blokow by nie powstala w Rzeszowie , najlepszy przyklad Warszawska...
delf
Rozkręca się
Rozkręca się

Na forum od: 28 lis 2017, 18:35

Postautor: Pawcio » 21 maja 2018, 21:54

Jedna z wież w Bulwary Park Apklanu też do wyburzenia :lol:
Pawcio
Świeżak

Na forum od: 08 maja 2017, 11:51

Postautor: MaciekContii » 22 maja 2018, 5:52

Brak wiedzy was zabije...
Nie trzeba wyburzać są inne, już od dawna stosowane sposoby...co nie znaczy, że nie są kosztowne.
MaciekContii
Bywalec+
Bywalec+

Na forum od: 19 mar 2018, 11:25

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa