[ul. ks. Jałowego] Remont basenów ROSiR

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: [ul. ks. Jałowego] Remont basenów ROSiR

Postautor: riko » 16 maja 2018, 9:10

http://rzeszow-news.pl/jak-pech-to-pech ... e-otworza/
Pogoda znów pokonała ratusz, krzyżując po raz drugi plany na otwarcie basenów ROSiR-u. Urzędnicy mówią już tylko o „oficjałce”, która będzie w czerwcu.

„Otworzymy, a jednak nie. A może dziś? Nie, nie ma na to szans” – mniej więcej tak od ponad tygodnia wygląda bitwa ratusza z chęcią uruchomienia świeżo wyremontowanych basenów Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Pułaskiego.

Póki co niemoc wynikająca ze złej pogody wygrała 2:0 z rzeszowskim magistratem. Tak, tak, to oznacza, że w najbliższy czwartek, jak zapowiadano, kąpielisko nie zostanie uruchomione, choć woda w basenach już zachęca do wskoczenia.

– Pogoda nas obecnie nie rozpieszcza – jest chłodno i deszczowo i tak ma być do niedzieli, więc nie ma sensu uruchamiać basenów w czwartek – poinformował Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

– Oficjalnie baseny mają być otwarte 1 czerwca. Niemniej jednak, jeśli wcześniej zrobi się ciepło, to będziemy chcieli wpuszczać na basen pierwszych mieszkańców nieco wcześniej – dodaje.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami przez pierwsze kilka dni rzeszowianie będą mogli korzystać z kąpieliska za darmo. Później najprawdopodobniej ceny biletów za całodniowy pobyt na basenie będą wynosić 12 zł – bilet normalny i 9 zł ulgowy. Dzieci do lat 3 będą wchodzić za darmo, a ci, którzy przyjdą po godz. 17:00 zapłacą tylko połowę wartości biletu.

Po przebudowie basenów ROSiR, którą wykonała firma Skanska za prawie 17 mln zł, mieszkańcy mają teraz do dyspozycji basen sportowy o długości 50 m i głębokości od 1,35 m do 1,8 m oraz rekreacyjny o szerokości 50 m i głębokości od 1,1 m do 1,3 m, który dodatkowo jest wyposażony w szereg wodnych atrakcji.

Ponadto, są dwa baseny dla dzieci. Jeden ma głębokość od 0,1 m do 0,6 m, drugi od 0,6 m do 0,8 m. Dla maluchów przygotowano także wodny i zwykły plac zabaw. Odwiedzający baseny przy ul. Pułaskiego będą mieć do dyspozycji także ławki, 20 parasoli, 100 leżaków oraz wi-fi.

Na kąpielisku pojawiło się też miejsce dla tzw. food trucków, które będą przy ścianie krytego basenu oraz bezpieczna podobna do tartanu nawierzchnia, która zastąpiła śliskie płytki.


riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4909
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul. ks. Jałowego] Remont basenów ROSiR

Postautor: riko » 18 maja 2018, 10:17

http://supernowosci24.pl/baseny-poczeka ... za-pogode/
RZESZÓW. Otwarcie jest przekładane z tygodnia na tydzień.

Otwarte baseny ROSiR przy ul. Pułaskiego są już prawie gotowe. W ubiegłą niedzielę nie udało się jeszcze otworzyć kąpieliska. Mówiło się o czwartku, 17 maja, ale w ratuszu otwarcie wstrzymano do czasu poprawy pogody.

- Nie wiemy jeszcze, kiedy otworzymy baseny. Czekamy na dobrą pogodę – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Oficjalne otwarcie początkowo było zaplanowane na niedzielę. I choć termin nadal nie jest znany, to wiadomo, że przez pierwsze kilka dni ludzie będą wpuszczani za darmo. Później trzeba będzie płacić. Ceny biletów za wejście na cały dzień to 12 zł za bilet normalny i 9 zł za ulgowy.

Jak mówił nam Janusz Makar, dyrektor ROSiR, planowane jest otwieranie basenów w czerwcu, lipcu i sierpniu od godz. 9 do 20. Sprzedaż biletów będzie się odbywała poprzez kasę gotówkową, dwa kioski kasowe, samoobsługowe na kartę, które znajdują się w strefie wejścia oraz poprzez Internet na stronie Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Obiekt po przebudowie składa się z 4 niecek basenowych. Basen sportowy jest głęboki na 130 cm w najpłytszym miejscu i 180 cm w najgłębszym. Płytszy będzie basen rekreacyjny – od 110 do 135 cm. Tu są dysze do masażu, zjeżdżalnia do wody, rwąca rzeka, gejzery wodne, leżanki powietrzne z masażerami. Basen dziecięcy zmienił się w dwa brodziki dla dzieci. Jeden dla najmłodszych z pingwinami chlapiącymi wodą, a drugi o głębokości 90 cm ze zjeżdżalnią typu wąż. Do tego w miejscu starej fontanny pojawił się wodny plac zabaw.

Wchodzić się będzie od strony ul. Pułaskiego przez system bramek. Cały obiekt jest oświetlony, nagłośniony i monitorowany 16 kamerami zewnętrznymi. Wokół basenów rozłożonych będzie 20 parasoli, ławki wzdłuż niecek oraz 100 leżaków. Koszt inwestycji to ok. 17 mln zł.

Blanka Szlachcińska


Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4909
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul. ks. Jałowego] Remont basenów ROSiR

Postautor: riko » 24 maja 2018, 8:46

http://rzeszow-news.pl/w-czwartek-otwar ... -za-darmo/
Tym razem już całkiem na serio – baseny Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji będą czynne od najbliższego czwartku. Do niedzieli będzie można z nich korzystać bezpłatnie.

W czwartek (24 maja) zostanie otworzony dla mieszkańców kompleks basenów ROSiR. – Do niedzieli włącznie wstęp będzie bezpłatny. Od poniedziałku będą pobierane opłaty – poinformował w środę Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Za wstęp od 28 maja (poniedziałek) będziemy musieli zapłacić za bilet normalny – 12 zł, bilet ulgowy – 8 zł. Dzieci do lat 7 zapłacą 3 zł, dzieci do lat 3 będą wchodzić bezpłatnie. Do 31 maja baseny będą czynne od godz. 10:00 do 18:00. Od 1 czerwca z kąpieliska będzie można korzystać od godz. 9:00 do 20:00.

Po godz. 17:00 za wstęp będziemy płacić płacić mniej. Wówczas bilet normalny będzie kosztował 9 zł, ulgowy 4 zł, dla dzieci do lat 7 będzie bezpłatnie. Oficjalne otwarcie basenów planowane jest na 1 czerwca br.


riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4909
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul. ks. Jałowego] Remont basenów ROSiR

Postautor: riko » 24 maja 2018, 17:05

http://rzeszow.naszemiasto.pl/artykul/n ... id,tm.html
Do niedzieli włącznie wstęp na baseny ROSiR będzie bezpłatny.

Od poniedziałku będą pobierane opłaty:
bilet normalny – 12 zł
bilet ulgowy – 8 zł
dzieci do lat 7 – 3 zł
dzieci do lat 3 bezpłatnie

Do dnia 31 maja baseny będą czynne od godz. 10 do 18. Od 1 czerwca – od godz. 9 do 20.00

Od godz. 17 ceny biletów będą niższe:
bilet normalny – 9 zł
bilet ulgowy 4 zł
dzieci do lat 7 – bezpłatnie
dzieci do lat 3 bezpłatnie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4909
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul. ks. Jałowego] Remont basenów ROSiR

Postautor: riko » 30 maja 2018, 10:21

http://supernowosci24.pl/baseny-nie-dla-palaczy/
RZESZÓW. Palą i przeszkadzają innym, bo nie mają wydzielonej strefy.

Na nowo otwartych basenach ROSiR wszystko zdaje się być już dopracowane, a mieszkańcy chętnie spędzają tam swój wolny czas. Okazuje się jednak, że nie jest tak do końca. Osoby palące przeszkadzają w wypoczynku rodzinom z dziećmi, a sami… nie mają się gdzie podziać.

- Byłem w ostatnim czasie dwa razy z dziećmi na basenie i zdarzają się sytuacje, że obok nas rozkładają się osoby palące papierosy. Nie chciałem im zwracać uwagi, więc poszedłem z tym do ratownika. Ten mi powiedział, że teoretycznie zakaz palenia obowiązuje, ale nie ma żadnych informacji czy tabliczek – mówi Rafał, mieszkaniec Rzeszowa, który zadzwonił do nas w tej sprawie. – Świeża kąpiel i zdaje się świeże powietrze już nie jest takie świeże. To jest miejsce publiczne i powinny być zakazy, jak na przystankach czy stacjach kolejowych – dodaje.

Jak mówi nam Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa, w regulaminie basenu ROSiR istnieje zapis o zakazie palenia:

- Na terenie całego obiektu zabrania się palenia tytoniu, w tym e-papierosów. Żeby wszyscy mieli tego świadomość zostaną porozwieszane naklejki z zakazem palenia – wyjaśnia.

Czy w takim razie palacze muszą wychodzić na zewnątrz? Jak, skoro po aktywacji biletu na czytniku przy bramce wejściowej, nie może być on powtórnie wykorzystywany? – Nie muszą palić – krótko kwituje Chłodnicki.

W tym tygodniu rozstrzygnięty zostanie przetarg na ochronę basenu, która będzie pilnowała porządku na obiekcie i przestrzegania regulaminu. O wprowadzenie zmian na basenach, w tym wydzielenie stref dla osób palących do prezydenta apelować będą radni Platformy Obywatelskiej.


http://supernowosci24.pl/wywalczyli-bas ... ziomowego/
RZESZÓW. W weekend na baseny ROSiR przyszło kilka tysięcy osób.

Od ubiegłego tygodnia mieszkańcy mogą korzystać z basenów ROSiR. – Dzięki naszej inicjatywie baseny zostały wyremontowane – mówią Andrzej Dec, Jolanta Kaźmierczak i Marcin Deręgowski. Radni wskazują jednak, co zrobić, żeby ten teren został jeszcze lepiej zagospodarowany: wybudować parking wielopoziomowy przy ul. Pułaskiego.

- Przebudowa basenów ROSiR była ujęta w Wieloletniej Prognozie Finansowej od lat. Jednak z roku na rok była przesuwana na kolejne lata. W kwietniu 2016 roku na sesję przygotowaliśmy apel do prezydenta, żeby zlecić opracowanie koncepcji przebudowy basenów ROSiR z funkcją rekreacyjno-wypoczynkową z wieloma atrakcjami dla dzieci. Dzięki tej naszej inicjatywie apel został przyjęty, środki zostały zarezerwowane, ogłoszony został przetarg i właśnie teraz baseny zostały otwarte – mówi Jolanta Kaźmierczak.

Brakuje miejsc postojowych.

Radni chcą, żeby baseny wzorem tych na Węgrzech mogły być ulepszane i wskazują, co robić, żeby lepiej się z nich korzystało. – Należy zrobić schodki, dołożyć leżaków, cały teren zielony po lewej stronie od wejścia należy uatrakcyjnić, wprowadzić małą gastronomię. Powinny być bilety dwukrotnego wejścia, żeby można było wejść rano, wyjść na obiad i wrócić po południu. Powinny być miejsca dla palaczy wyznaczone. Powinna być zapewniona ochrona, żeby było bezpiecznie. Ale najważniejsze w tym miejscu i przy tej inwestycji jest parking wielopoziomowy – mówi Marcin Deręgowski.

Zapewniłby on miejsca postojowe dla mieszkańców os. Pułaskiego, a także dla wszystkich odwiedzających baseny. Radni uważają, że tą inwestycję można sfinansować z opłat ze strefy płatnego parkowania i będą w tej sprawie apelować do prezydenta. Uchwała w tej sprawie została już podjęta w lutym, jednak nic nie ruszyło.

Przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa Andrzej Dec wskazuje, ze taki parking wielopoziomowy powinien powstać również obok Hali Podpromie i planowanego do budowy lodowiska na os. Drabinianka. Jak zauważa Dec, konieczne jest też planowanie budowy aquaparku w Rzeszowie, jednak muszą to być przemyślane działania, żeby inwestycja nie przynosiła strat, jak w innych miastach Polski.

Specjalna linia autobusowa.

Radni będą rozmawiać tez z władzami Zarządu Transportu Miejskiego w sprawie zorganizowania specjalnej, wakacyjnej linii autobusowej, która kursowałaby ul. Pułaskiego, żeby móc dowozić mieszkańców, głównie młodzież przede wszystkim na kąpielisko, ale także w okolice Bulwarów.

Blanka Szlachcińska


Obrazek

Marcin Deręgowski, Jolanta Kaźmierczak i Andrzej Dec, radni PO na najbliższej sesji będą apelować do prezydenta o zapisanie środków na budowę parkingu wielopoziomowego.
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4909
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul. ks. Jałowego] Remont basenów ROSiR

Postautor: yogi123 » 28 paź 2018, 8:59

http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34 ... cjami.html
Baseny ROSiR do rozbudowy? "Jest pomysł na kolejny basen z atrakcjami"
Rozmawiamy z fachowcami o możliwości wybudowania nowego basenu na części zielonego terenu, który służy jako plaża - mówi Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa, odpowiedzialny za inwestycje.W tym roku oddane do użytku zostały przebudowane baseny Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, znajdujące się przy ul. Jałowego. Przebudowa basenów była jedną z największych niedrogowych inwestycji w mieście w ciągu ostatnich lat. Jej koszt to blisko 17 mln zł. Całkowicie przebudowano basen wyczynowy i rekreacyjny, który zyskał zupełnie nowy kształt oraz został wyposażony w rozmaite atrakcje. Powstały dwa brodziki dla dzieci. Nowością był wodny plac zabaw. Przebudowa okazała się strzałem w dziesiątkę. Baseny w ciągu trzech miesięcy odwiedziło ok. 115 tys. osób.

Przynajmniej jeden basen ma być przykryty na okres jesienno-zimowy
W ubiegłych latach baseny w ciągu sezonu odwiedzało średnio ok. 20 tys. osób. Sezon kąpielowy na odkrytych rzeszowskich basenach zakończył się wraz z wrześniem. Jeszcze podczas przebudowy obiektu przy Jałowego mówiło się, że miasto będzie chciało, by przynajmniej jeden basen po sezonie był przykrywany specjalnym zadaszeniem, dzięki któremu można byłoby z niego korzystać także jesienią i zimą. – Sprawdzaliśmy taką możliwość. Problem jest jednak z tym, że takie zadaszenie jest potężną konstrukcją, którą trzeba zamocować w podłożu. A pod ziemią przy istniejących basenach jest gąszcz instalacji i byłby kłopot z mocowaniem tego zadaszenia tak, aby tych instalacji nie uszkodzić. Ale wciąż to sprawdzamy – mówi Ustrobiński. – Jest jednak jeszcze inny pomysł o którym rozmawiamy z fachowcami. Chodzi o budowę nowego basenu, wyposażonego w rozmaite wodne atrakcje. Mógłby powstać na części zielonego terenu, który służy jako plaża. Myślimy o ściągnięciu gotowego projektu takiego basenu wraz z projektem zadaszenia – dodaje Marek Ustrobiński.

Najbardziej w tej wypowiedzi mnie rozbraja, że
Przebudowa basenów była jedną z największych niedrogowych inwestycji w mieście w ciągu ostatnich lat. Jej koszt to blisko 17 mln zł
yogi123
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 165
Na forum od: 06 sie 2016, 11:42

Re: [ul. ks. Jałowego] Remont basenów ROSiR

Postautor: foreigner » 28 paź 2018, 12:32

^^ Dla porównania Sanok. Inwestycja 40 mln, a w niej basen z podnoszonym dnem, 3 zjeżdżalnie, z czego dwie o długości 65-66 m. I już wszystko gotowe.

http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,23724628,baseny-w-sanoku-sa-juz-napelniane-woda-inwestycja-za-40-mln.html
foreigner
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 347
Na forum od: 06 gru 2014, 17:12
Lokalizacja: Kraków

Re: [ul. ks. Jałowego] Remont basenów ROSiR

Postautor: bogdanoo » 12 gru 2018, 11:44

https://nowiny24.pl/nowe-baseny-w-rzesz ... r/13733676
120 tysięcy osób skorzystało latem z odnowionego kąpieliska Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Pułaskiego. Władze miasta zachęcone sukcesem zastanawiają się, jak ulepszyć obiekty, aby mogły przyjąć jeszcze więcej gości.
Chociaż kąpielisko otwarto oficjalnie w dzień dziecka, w maju podczas darmowego tygodnia skorzystało z niego nieco ponad 20 tysięcy osób. W czerwcu gości było 15 tysięcy, a w lipcu 21 tysięcy. Rekord padł w sierpniu, kiedy na basenach odpoczywało ponad 54 tysiące gości.

Dla porównania, przez cały sezon w 2016 roku sprzedaliśmy nieco ponad 24 tysiące wejściówek. Gdyby nie deszczowa i chłodna pogoda w lipcu, tegoroczny wynik byłby jeszcze lepszy. W tym miesiącu tylko 8 dni nadawało się do plażowania - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. Tłumy rzeszowian na ROSiR przyciągnęły atrakcje wodne, jakich w okolicy nie było. Na kąpielisku powstał między innymi basen z rwącą rzeką i jacuzzi, niecka olimpijska i strefa dla dzieci składająca się m.in. z wodnego placu zabaw, brodzika i mini basenu dla najmłodszych gości. Od nowa wybudowano też plac zabaw, a betonowe płytki na ziemi zastąpiono miękką, bezpieczną dla stóp wykładziną.

Baseny ROSiR po remoncie otwarto w połowie tygodnia. Do dziś rzeszowianie mogli korzystać z nich bezpłatnie. Od poniedziałku będą pobierane opłaty:bilet Pierwszy weekend na wyremontowanych basenach ROSiR.

Mieszkańcy Rzeszowa, którzy korzystali z basenów oceniają je bardzo dobrze. Ale maja też swoje pomysły na rozbudowę obiektu. - To, czego brakuje mi najbardziej to ciepła woda w basenach dla dzieci. W tym celu można pomyśleć o montażu paneli solarnych, które w słoneczne dni mogłyby ogrzewać brodzik. Myślę, że wówczas kąpiel byłaby dla dzieci jeszcze przyjemniejsza – mówi pani Dorota. Część gości zwraca uwagę także na ograniczony dostęp do małej gastronomii. - W rekordowe dni kolejki po zapiekanki i gofry były bardzo długie, a zdarzało się i tak, że popołudniu zabrakło przykład ciasta na gofry i klienci odchodzili z kwitkiem. Warto zastanowić się, jak usprawnić obsługę gości. Trzeba też egzekwować przepisy ruchu drogowego wokół kąpieliska. Bo chociaż przy alei Cieplińskiego nie brakuje miejsc parkingowych, to goście kąpieliska parkowali gdzie popadnie, przy samym basenie, blokując chodniki i niszcząc zieleńce – dodaje pan Patryk.

Z większych inwestycji na kąpielisku, ratusz sondował możliwość zadaszenia basenu olimpijskiego, co pozwoliłoby wydłużyć tu sezon kąpielowy. - Niestety, okazało się, że to nie będzie możliwe. Ekspertyzy wykazały, że ciężkiego dachu nie da się tu zamontować, bo pod ziemią biegnie mnóstwo sieci podziemnych. Dlatego ten pomysł nie będzie realizowany mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Niewykluczone, że urzędnicy zdecydują się w tej sytuacji na budowę dodatkowego basenu z atrakcjami wodnymi i zadaszeniem. - Mógłby powstać od strony ulicy Pułaskiego, na części terenu zielonego. Musimy jednak to dobrze przemysleć, bo wówczas zmniejszyłaby się ilość miejsca, w którym goście rozkładają swoje koce i ręczniki – mówi Maciej Chłodnicki. Nowa pływalnia nie tylko dla skoczków Niezależnie od decyzji w tej sprawie, nowa pływalnia będzie budowana przy ul. Matuszczaka. Miasto zaplanowało ją z myślą o sekcji skoków do wody Stali Rzeszów. Basen będzie wyposażony w wieżę dla skoczków, a także całe zaplecze treningowe. Ma pełnić funkcję ośrodka przygotowań olimpijskich. - Ale poza sportowcami będą mogli korzystać z niego także inni mieszkańcy miasta. Ma to być pływalnia ogólnodostępna – mówi rzecznik prezydenta Rzeszowa. Na razie przy ulicy Matuszczaka trwa rozbiórka starego basenu, który ze względu na fatalny stan techniczny nie nadawał się do remontu. Całość inwestycji pochłonie prawie 25 milionów złotych, z czego ponad 12 milionów złotych pochodzi z Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Awatar użytkownika
bogdanoo
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1094
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: [ul. ks. Jałowego] Remont basenów ROSiR

Postautor: Adamerio » 12 gru 2018, 18:49

Zamiast budować obiekt kryty całoroczny będą rozbudowywać atrakcję sezonową....
Awatar użytkownika
Adamerio
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 346
Na forum od: 30 sie 2016, 11:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. ks. Jałowego] Remont basenów ROSiR

Postautor: Pieczarkowy » 13 gru 2018, 14:51

Właśnie o to chodzi, by nie był to obiekt kryty całoroczny, a obiekt sezonowy i na gorące dni. ;)
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 741
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości