[ul. Gen. Dworaka] Wisłokostrada (II etap)

Informacje o nowych projektach drogowych i komunikacji.

Re: [ul. Gen. Dworaka] Wisłokostrada (II etap)

Postautor: bogdanoo » 10 sty 2019, 22:20

http://supernowosci24.pl/wislokostrada- ... -od-zaraz/
RZESZÓW. Nowa droga, która miałaby biec przy brzegu Wisłoka pozwoliłaby znacznie odkorkować centralne tereny miasta.

Temat budowy Wisłokostrady w Rzeszowie czyli połączenia al. Rejtana z ul. Ciepłowniczą pojawia się od dawna. Powraca on do dyskusji mniej więcej co pół roku, lecz jak dotąd z rozmów i koncepcji nie wiele wynikało. Obecnie wydaje się jednak, że w kwestii inwestycji wreszcie może coś ruszyć, zwłaszcza że w budżecie miasta na 2019 r. zaplanowano 147 tys. zł na ten cel. – W tym roku chcemy ogłosić przetarg na budowę drogi – mówi ratusz.

Rzeszowianie o wybudowaniu Wisłokostrady marzą już od wielu lat. Nowa jezdnia mogłaby odblokować zakorkowane dziś główne ulice Rzeszowa oraz stać się dodatkowym kanałem komunikacyjnym prowadzącym w kierunku północnym. Przypomnijmy, że część inwestycji została już zrealizowana w 2015 r. Wówczas powstało 700-metrowe przedłużenie al. Rejtana na skrzyżowaniu z ul. Lwowską. Nowa ulica nosi nazwę gen. Kazimierza Dworaka. Teraz dobudowane ma zostać dwujezdniowe połączenie do ul. Ciepłowniczej. Powstanie tam estakada nad linią kolejową Kraków – Medyka i most na rzece Młynówka. Na skrzyżowaniu przedłużenia ul. Dworaka i ul. Ciepłowniczej wykonawca wybuduje rondo. Ponadto roboty obejmą rozbudowę ul. Ciepłowniczej (do dwóch jezdni od skrzyżowania z projektowaną drogą w kierunku targowiska do skrzyżowania ulic Siemieńskiego i gen. Maczka).

Aby plany przekuć w rzeczywistość ratusz zabezpieczył w tegorocznym budżecie miasta 147 tys. zł na rozpoczęcie inwestycji. Niezbędne będzie także pozyskanie funduszy z Unii Europejskiej. Na szacowaną ponad 106-milionową inwestycję, ratusz chce zdobyć prawie 85 mln zł pieniędzy zewnętrznych. Pod koniec wakacji miasto zaczęło przygotowywać projekt na budowę drogi. – Dokumentacja na budowę trasy będzie gotowa na wiosnę – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy miasta Rzeszowa. – Zaraz po tym będziemy starać się o pozwolenie na jej budowę. Jeśli wszystko pójdzie bez przeszkód to za kilka miesięcy ogłosimy przetarg na inwestycję – dodaje. Prace mają potrwać do 2022 r.
Awatar użytkownika
bogdanoo
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 728
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Poprzednia

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości