S19 odcinek: Sokołów Małopolski-Lublin

Informacje z całego Województwa Podkarpackiego

Re: S19 odcinek: Sokołów Małopolski-Lublin

Postautor: riko » 06 kwie 2018, 18:15

http://www.resinet.pl/aktualnosci/podka ... gorze.html
PODKARPACIE. Wczoraj poznaliśmy najkorzystniejszą ofertę na zaprojektowanie i budowę odcinka drogi ekspresowej S19 Nisko Południe - Podgórze o dł. ok. 11,5 km.

Firma STRABAG Sp. z o. o. zaoferowała zrealizowanie inwestycji za kwotę brutto 295 498 831,62 zł w terminie 34 miesięcy. Wczorajszy wybór oznacza, iż znamy wykonawców wszystkich odcinków drogi ekspresowej S19 na Podkarpaciu, zarówno tych, dla których opracowana będzie Koncepcja Programowa, jak i tych, które po podpisaniu umów wejdą w fazę realizacji systemem projektuj-buduj.

Odcinek S19 Nisko Południe - Podgórze, jest częścią dużego przetargu na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S19 Nisko Południe - Sokołów Małopolski Północ. Ten 30-kilometrowy odcinek został podzielony na trzy zadania realizacyjne:

Zadanie A - Nisko Południe – Podgórze (dł. ok. 11,5 km),
Zadanie B - Podgórze - Kamień (dł. ok. 10,5 km),
Zadanie C - Kamień - Sokołów Małopolski Północ (dł. ok. 7,9 km).

5 kwietnia poznaliśmy najkorzystniejszą ofertę na Zadanie A. Dla Zadania B wyboru dokonano 29 marca br. (Budimex S.A.), natomiast dla Zadania C w dniu 22 marca br. (Mostostal Warszawa S.A. i Acciona Construccion S.A.).

Odcinek S19 od węzła „Nisko Południe” (bez węzła) do węzła „Podgórze” (bez węzła) będzie stanowił część szlaku Via Carpatia. Realizowany będzie w systemie „projektuj i buduj”.

Zadaniem wykonawcy będzie zaprojektowanie odcinka drogi ekspresowej S19, uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, wybudowanie drogi wraz z obiektami inżynierskimi i towarzyszącą infrastrukturą, opracowanie dokumentacji powykonawczej oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.


Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4786
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: S19 odcinek: Sokołów Małopolski-Lublin

Postautor: riko » 26 cze 2018, 22:31

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... c-jasionka
Rozbudowa drogi ekspresowej S19 na odcinku Sokołów Małopolski Północ (bez węzła) - węzeł Jasionka (bez węzła) znalazła się wśród 12 programów inwestycji, jakie zatwierdził do realizacji Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Zatwierdzony program inwestycji o wartości ok. 3,3 mln zł dotyczy I etapu czyli prac przygotowawczych, których zakres obejmuje uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, opracowanie koncepcji programowej oraz materiałów niezbędnych do ogłoszenia przetargu w systemie „projektuj i buduj”.

Zakończenie prac przygotowawczych jest planowane w 2020 r.

Etap II polegał będzie na dobudowie drugiej jezdni drogi ekspresowej S19 na odcinku 15 km, wraz z siecią dróg dojazdowych, urządzeniami bezpieczeństwa ruchu i ochrony środowiska.

Minister infrastruktury zatwierdził do realizacji 12 programów inwestycji dla zadań drogowych, których łączny koszt to ok. 120 mln zł. Będą one realizowane w województwach: dolnośląskim, opolskim, małopolskim, podkarpackim, lubelskim, łódzkim i zachodniopomorskim.

Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4786
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: S19 odcinek: Sokołów Małopolski-Lublin

Postautor: Nikoś » 27 cze 2018, 12:34

No to może do 2030 się wyrobią z tą rozbudową do normalnej drogi :D
Nikoś
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 901
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: S19 odcinek: Sokołów Małopolski-Lublin

Postautor: riko » 09 sie 2018, 17:38

http://rzeszow-news.pl/umowa-na-budowe- ... podpisana/
Ponad 333 mln zł będzie kosztował 10-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S19 od węzła Podgórze (z węzłem) do węzła Kamień (bez węzła). Inwestycję zrealizuje Budimex.

W czwartek podpisano umowę na budowę tego odcinka S19. Budimex ma 34 miesiące na wykonanie „ekspresówki”. Do samych robót nie będą wliczane okresy zimowe – od 15 grudnia do 15 marca. Budimex będzie go musiał wykorzystać na zaprojektowanie S19.

Odcinek Podgórze – Kamień jest częścią dużego przetargu na zaprojektowanie i budowę S19 Nisko Południe – Sokołów Małopolski Północ. 30-kilometrowy odcinek podzielono na trzy zadania: Nisko Południe – Podgórze (ok. 11,5 km), Podgórze – Kamień (ok. 10,5 km) oraz Kamień – Sokołów Małopolski Północ (ok. 7,9 km).

Odcinek Podgórze – Kamień będzie przebiegał przez trzy powiaty: niżański, leżajski i rzeszowski. Na tym odcinku Budimex wybuduje też pięć mostów, osiem wiaduktów, pięć ekologicznych przepustów i jedno przejście dla zwierząt (górą). Ponadto będą dwa węzły drogowe.

Wspomniany odcinek S19 wchodzi w skład szlaku Via Carpathia, który ma połączyć północ i południe Europy – Morze Bałtyckie z Morzem Czarnym i Śródziemnym – z Kłajpedy i Kowna na Litwie przez Białystok, Lublin, Rzeszów i słowackie Koszyce do Debreczyna na Węgrzech, a dalej do Rumunii, Bułgarii i Grecji.

– Via Carpathia to droga życia dla Polski Wschodniej. Każda podpisana umowa przybliża nas do podróżowania bezpiecznie i komfortowo na kierunku północ-południe – mówi Marek Chodkiewicz, wiceminister infrastruktury.

W Polsce Via Carpathia ma liczyć łącznie niecałe 700 km i przebiegać drogami S8 i S19. Podkarpacki odcinek „ekspresówki ma mieć ok. 170 km. Dotychczas wybudowano niewiele ponad 30 km. Na kolejne 85 km jest opracowywana koncepcja, w budowie jest blisko 35 km, a na rozstrzygnięcie przetargu czeka blisko 20 km drogi.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie przewiduje, że w 2021 roku będą już gotowe wszystkie odcinki S19 pomiędzy Rzeszowem a Lublinem. Cała jej trasa ma zapewnione finansowanie, zarówno z budżetu państwa, jak i z funduszy Unii Europejskiej.


https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/30261/Po ... a-Carpatia
Dzisiaj rozpoczynamy realizację kolejnego odcinka drogi ekspresowej S19. Jak wielokrotnie podkreśla Minister Adamczyk Via Carpatia to droga życia dla Polski Wschodniej. Każda podpisana umowa przybliża nas do podróżowania bezpiecznie i komfortowo na kierunku północ – południe – powiedział wiceminister infrastruktury, Marek Chodkiewicz.

Umowę na realizację odcinka drogi ekspresowej S19 od węzła Podgórze (z węzłem) do węzła Kamień (bez węzła) długości ok. 10,5 km podpisano 9 sierpnia 2018 r. Odcinek zrealizuje firma Budimex za kwotę brutto 333 520 613,12 zł w terminie 34 miesięcy. Ten odcinek będzie stanowił część szlaku Via Carpatia łączącego nie tylko północną i południową granicę Polski, ale również kraje Bałtyckie z resztą Unii Europejskiej oraz jej wschodnimi sąsiadami. S19 na samym Podkarpaciu będzie mieć długość 169 km. Cały jej przebieg ma zapewnione finansowanie.

Zadaniem wykonawcy prowadzącego inwestycję w systemie „projektuj i buduj” będzie zaprojektowanie odcinka drogi ekspresowej S19, uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, wybudowanie drogi wraz z obiektami inżynierskimi i towarzyszącą infrastrukturą, opracowanie dokumentacji powykonawczej oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. Okresy zimowe (tj. od 15 grudnia do 15 marca) będą wliczane tylko do czasu objętego projektowaniem. Do czasu realizacji robót przerwy zimowe nie będą wliczane.

Odcinek S19 Podgórze - Kamień, jest częścią dużego przetargu na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S19 Nisko Południe - Sokołów Małopolski Północ. Ten 30-kilometrowy odcinek został podzielony na trzy zadania realizacyjne:

- Zadanie A - Nisko Południe – Podgórze (dł. ok. 11,5 km)

- Zadanie B - Podgórze - Kamień (dł. ok. 10,5 km)

- Zadanie C - Kamień - Sokołów Małopolski Północ (dł. ok. 7,9 km)

Opis przebiegu odcinka na Zadaniu B:

Początek odcinka S-19 przyjęto przed węzłem Podgórze przecinającego trasę drogi ekspresowej z drogą wojewódzką DW861.
Następnie trasa drogi ekspresowej omija kompleks leśny od strony wschodniej, zmienia kierunek na południowo-zachodni i na granicy trzech powiatów tj. niżańskiego, leżajskiego i rzeszowskiego przecina drogę powiatową nr DP 1084 R w sąsiedztwie miejscowości Wólka Łętowska tworząc węzeł Nowy Kamień. Następnie biegnąc w kierunku zachodnim, przecina istniejąca drogę nr 19 i tworzy węzeł Kamień, przed którym kończy się Zadanie B.

Zakres inwestycji:

Zakres robót obejmuje wykonanie dwujezdniowej drogi ekspresowej z pasami awaryjnymi i rezerwą miejsca na zewnątrz pod trzeci pas ruchu, z drogami poprzecznymi i drogami dojazdowymi umożliwiającymi połączenie z istniejącą siecią dróg, wraz z usunięciem kolizji z infrastrukturą techniczną niezwiązaną z drogą, urządzeniami ochrony środowiska tj. ekranami akustycznymi, urządzeniami podczyszczania wód opadowych, ogrodzeniami i przejściami dla zwierząt oraz pasami zieleni dogęszczającej.

Obiekty inżynierskie:

Planuje się budowę:

- 5 mostów

- 8 wiaduktów (w tym pełniące również funkcję przejścia dla zwierząt dużych i średnich dołem)

- 1 przejście dla zwierząt górą
- 5 przepustów o funkcji ekologicznej

Węzły:

Na przedmiotowym odcinku drogi przewidywana jest budowa dwóch węzłów drogowych:

- Podgórze typu karo z jednym centralnym rondem

- Nowy Kamień typu karo z dwoma rondami.

Wraz z niezbędnym przełożeniem/przebudową dróg dochodzących do w/w węzłów.

Bezpieczeństwo:

Bezpieczeństwo ruchu zagwarantowane zostanie poprzez właściwy dobór rozwiązań geometrycznych trasy zarówno w planie jak i wysokościowych z uwzględnieniem zakładanej prędkości projektowej. Docelowo zostaną wykonane urządzenia bezpieczeństwa ruchu takie jak:
- bariery ochronne – rozdzielające ruch i osłonowe,
- przejazdy awaryjne,
- wjazdy awaryjne,
- oznakowanie pionowe i poziome,
- ogrodzenie drogi ekspresowej;
- system zarzadzania ruchem.

Realizacja S19 na Podkarpaciu

30,1 km - w użytkowaniu

85,1 km – koncepcja programowa w opracowaniu

34,8 km – w realizacji w trybie projektuj - buduj

19,4 km – w przetargu

Zakończenie wszystkich prac i udostępnienie kierowcom do ruchu drogi ekspresowej S19 pomiędzy Rzeszowem a Lublinem planowane jest w 2021 r. Odcinki, które będą realizowane przewidziane są do współfinansowania ze środków Unii Europejskiej.


Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4786
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Poprzednia

Wróć do Region

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości