Inwestycje Drogowe w Regionie

Informacje z całego Województwa Podkarpackiego

Re: Inwestycje Drogowe w Regionie

Postautor: riko » 02 kwie 2019, 18:23

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... -dla-ruchu
ULANÓW, POWIAT NIŻAŃSKI. Inwestycja kosztowała blisko 16 mln zł, z czego aż ponad 13, 7 mln zł pochodziło ze środków unijnych.

Budowa mostu na Tanwi w Ulanowie to jedno z zadań wchodzących w zakres większego projektu realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020.

Nowa przeprawa przez Tanew powstawała w zaledwie 8 miesięcy. Wykonawcą inwestycji była firma Mostostal Kielce S.A.
Inwestycja obejmowała budowę mostu, rozbudowę fragmentu drogi, budowę chodnika i ścieżki rowerowej, przebudowę skrzyżowania oraz zjazdów oraz umocnienie brzegów i dna rzeki na kilku odcinkach.

W miejscu wysłużonego mostu, który został rozebrany powstał nowy, kompleksowo wyposażony w 7-metrową jezdnię. Zamontowane zostało również oświetlenie oraz balustrady i barierki dla bezpieczeństwa ruchu.
Nowy most ma najwyższą klasę nośności. Kiedyś mogły tu poruszać się pojazdy o nośności do 15 ton, teraz tonaż został podniesiony do 50 ton.
W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 na infrastrukturę dróg wojewódzkich przewidziana została kwota prawie 180 mln euro czyli prawie 776 mln złotych. Do tej pory w trybie pozakonkursowym RPO WP zakontraktowano 22 projekty, o łącznej wartości dofinansowania ponad 520 mln złotych.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4838
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Inwestycje Drogowe w Regionie

Postautor: riko » 08 kwie 2019, 20:50

https://rzeszow-news.pl/remont-drogi-kr ... podpisana/
5-kilometrowy odcinek drogi krajowej nr 19 Kamień – Górno zostanie wyremontowany przez firmę Strabag. Prace potrwają do września br.

W poniedziałek w rzeszowskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad została podpisana umowa z firmą Strabag. Kontrakt opiewa na kwotę blisko 9,8 mln zł.

– Prace remontowe mają na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu wszystkich użytkowników drogi krajowej – poinformowała Joanna Rarus z GDDKiA w Rzeszowie.

Prace remontowe na odcinku Kamień – Górno obejmują m.in. wykonanie robót ziemnych, podbudów, nawierzchni, chodników, znakowania dróg i urządzeń bezpieczeństwa ruchu,
i wykonanie elementów ulic.

– Roboty mają charakter odtworzeniowy i nie zmienią parametrów istniejących dróg – twierdzi Joanna Rarus.

Z krajowej “19” głównie korzystają kierowcy ciężarówek. Jej nawierzchnia jest w fatalnym stanie, są w niej liczne spękania, koleiny oraz “łaty” po doraźnych naprawach i wykruszenia. W kiepskim stanie są także pobocza i rowy a przepusty zamulone.

5-kilometrowy odcinek “19” Kamień – Górno przebiega przez miejscowości Wólka Sokołowska, Turza, Górno i Kamień.


http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... mien-gorno
Inwestycja będzie kosztować niemal 7,8 mln zł. Ma zostać ukończona do końca września.

Odcinek drogi krajowej nr 19 przewidziany do remontu przebiega przez teren miejscowości Wólka Sokołowska, Turza, Górno i Kamień. To w sumie 5 km. Posiada on jezdnię o szerokości 7 m, obustronne pobocze bitumiczne o szerokości ok. 2 m oraz pobocze gruntowe o szerokości ok. 0,5 m.

Zakres prac obejmować ma m.in. odwodnienie korpusu drogowego, wykonanie nawierzchni i chodników, oznakowanie dróg i urządzeń bezpieczeństwa ruchu, wykonanie elementów ulic.

Roboty mają mieć charakter odtworzeniowy i nie zmienią parametrów istniejących dróg.

Umowa z wykonawcą został podpisana w siedzibie oddziału Generalnej Dyrekcji dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie, w obecności posłów Mieczysława Miazgi i Krystyny Wróblewskiej.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4838
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Inwestycje Drogowe w Regionie

Postautor: riko » 11 kwie 2019, 17:39

https://nowiny24.pl/proby-obciazeniowe- ... d/35061791
W środę 11 kwietnia odbyły się próby obciążeniowe nowego mostu w Michałówce na rzece Wisznia koło Radymna.

Przeprawa była jedną z większych inwestycji drogowych powiatu jarosławskiego, rozpoczętych w 2018 r. Koszty wynoszą około 7,5 mln zł, z których więcej niż połowa zostanie sfinansowana dzięki pozyskaniu pieniędzy z ministerstwa infrastruktury. Most o nośności 40 ton ma długość 75 metrów, szerokość blisko 10 metrów oraz chodnik. Całość ma być gotowa do końca czerwca br.

Na czas budowy nowego mostu funkcjonuje przeprawa zastępcza.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4838
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Inwestycje Drogowe w Regionie

Postautor: riko » 11 kwie 2019, 17:47

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... c-w-sanoku
RZESZÓW. W GDDKiA w Rzeszowie otwarte zostały oferty na remont ul. Krakowskiej i ul. Rymanowskiej w Sanoku.

Ulice znajdują się w ciągu drogi krajowej nr 28 (ich długość 2,83 km). Najniższą cenę 17 459 083 zł zaproponowała firma Strabag, najwyższą - 22 676 942 zł, Eurovia Polska S.A. Oprócz nich swoje oferty złożyły jeszcze Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie, Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe w Dębicy i Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa.

GDDKiA proponowała termin realizacji zamówienia maksymalnie do 10 grudnia 2019 r. Wszyscy, którzy złożyli oferty zaproponowali jednak skrócenie terminu realizacji o 4 tygodnie.

Zamówienie obejmuje w szczególności m.in.: odtworzenie trasy i punktów wysokościowych, remont kanalizacji drogowej, odwodnienie korpusu drogowego, wykonanie frezowania nawierzchni, wykonanie nawierzchni, oznakowania dróg i urządzeń bezpieczeństwa ruchu oraz elementów ulic.

Analiza ofert już się rozpoczęła.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4838
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Inwestycje Drogowe w Regionie

Postautor: riko » 15 kwie 2019, 17:57

http://www.carpatiabiznes.pl/wydarzenia ... domia.html
Kolbuszowa: Rozpoczęto budowę drogi (obwodnicy). Połączy trasę wojewódzką do Sędziszowa z krajową z Rzeszowa do Radomia
Centrum Kolbuszowej będzie odciążone od ruch tranzytowego w kierunku Sędziszowa Małopolskiego. Dziś oficjalnie rozpoczęto budowę drogi, która na południe od miasta połączy trasę wojewódzką do Sędziszowa z krajową z Rzeszowa do Radomia. Władze miasta widzą przy niej też dobre tereny dla inwestorów.

Nowa obwodnica będzie miała 1200 metrów długości i 7 szerokości, na jej końcach powstaną ronda. Zbudowane będą chodniki i ścieżka rowerowa . W związku z inwestycją trzeba było wyburzyć 6 budynków Drogowcy muszą też przebudować most przez potok Górnianka.

Wykonawca - a jest nim Przedsiębiorstwa Robót Drogowych z Mielca - rozpoczął już prace ziemne. Jak zapewniają inżynierowie, nie powinno być kłopotu z utrzymaniem terminu - choć czasu jest niewiele. Droga ma być gotowa przed końcem września tego roku. Kosztować ma prawie 8,5 mln zł z czego 6 mln 300 tys to pieniądze unijne.

Budowa obwodnicy to jedno z 3 zadań prowadzonych obecnie na drodze wojewódzkiej 987 Sędziszów Małopolski - Kolbuszowa. Po ich zakończeniu trasa będzie omijać te 2 miasta łącząc drogi krajowe nr 9 i 94


Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4838
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Inwestycje Drogowe w Regionie

Postautor: riko » 15 kwie 2019, 18:06

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... olbuszowej
Inwestycja będzie dofinansowana (6,2 mln zł) ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z.o.o. w Mielcu.
Obwodnica Kolbuszowej w ciągu drogi wojewódzkiej Kolbuszowa -Sędziszów Małopolski o długości ok. 1,2 km, połączy obecną drogę wojewódzką nr 987 z drogą krajową nr 9 Radom - Rzeszów, omijając centrum miasta. W ten sposób umożliwi alternatywny przejazd przez miasto, eliminując jedno z „wąskich gardeł” w sieci transportowej jakim jest obecnie przejazd tą drogą od strony Sędziszowa Małopolskiego przez ścisłe centrum miasta.
Budowa obwodnicy Kolbuszowej jest jednym z trzech zadań realizowanych obecnie na drodze wojewódzkiej nr 987. Po ich zakończeniu droga omijać będzie miasta Kolbuszowa i Sędziszów Małopolski, łącząc ze sobą drogi krajowe nr 9 i 94.

Prace mają się zakończyć do końca września 2019.

Wartość inwestycji to prawie 8,5 miliona złotych, z czego dofinansowanie ze środków unijnych wynosi 6,2 miliona złotych. W ramach przedsięwzięcia powstanie nowy odcinek drogi wojewódzkiej po nowym śladzie o długości ok 1,16 km o parametrach drogi klasy G, nośności 115 kN/oś i szerokości jezdni wynoszącej 7,0 m wraz z poboczem o szerokości 1,25 m. Wybudowane zostaną także dwa ronda. Powstaną nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Droga będzie oznakowana, oświetlona i wyposażona w elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak podkreślił, że województwo podkarpackie jest w ścisłej czołówce w realizacji inwestycji wspieranych ze środków europejskich z programów regionalnych na lata 2014-2020.

- Na same inwestycje drogowe na Podkarpaciu zakontraktowano już w programie kwotę ponad 600 milionów złotych – dodał wiceminister.

Adam Hamryszczak przypomniał także, że finansowanie lokalnej infrastruktury drogowej jest od niedawna możliwe także ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Jak zaznaczył - województwo podkarpackie ma na ten cel w 2019 roku zapewnione ponad 270 milionów złotych.

W uroczystym rozpoczęciu inwestycji uczestniczyli wiceminister Adam Hamryszczak, posłowie Zbigniew Chmielowiec oraz Bogdan Rzońca (przewodniczący sejmowej Komisji Infrastruktury), wicemarszałkowie województwa Ewa Draus i Piotr Pilch, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, samorządowcy ziemi kolbuszowskiej, przedstawiciele PZDW oraz Przedsiębiorstwa Robót Drogowych sp. z o.o. w Mielcu.


Obrazek

Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4838
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Inwestycje Drogowe w Regionie

Postautor: riko » 25 kwie 2019, 18:33

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... -w-lukawcu
Pierwotny termin jej zakończenia wyznaczony był na koniec lutego. Przedłużono go jednak o miesiąc. Najwidoczniej jednak na uporanie się z resztką prac firma Skanska potrzebowała jeszcze nieco więcej czasu. Na oficjalne otwarcie nowego mostu w Łukawcu nie trzeba będzie jednak długo czekać. Raptem kilka tygodni.

Jak poinformowały władze gminy Trzebownisko, uroczystość odbędzie się 1 czerwca, w trakcie V Rajdu Rowerowego „Wskocz na rower”.

Nowy most na Wisłoku łączy Łukawiec i Wólkę Podleśną. Wykonawcą obiektu jest firma Skanska.

Oprócz samego mostu inwestycja obejmowała także budowę 2 rond (w Łukawcu i Wólce Podleśnej), 2 zatok autobusowych wraz z infrastrukturą przesiadkową park&ride, bike&ride oraz chodników i ścieżek rowerowych do przystanków.

Inwestycja była realizowana w ramach projektu: „Rozwój gospodarki niskoemisyjnej oraz poprawa mobilności mieszkańców poprzez usprawnienie zrównoważonego transportu publicznego na terenie ROF”.

Całkowity koszt robót budowlanych to ponad 25,6 mln zł, w tym 9 mln zł to dofinansowanie ze środków RPO WP 2014-2020.


Obrazek

Obrazek

Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4838
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Poprzednia

Wróć do Region

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość