[Wilkowyja] Zespół szkolno-przedszkolny

Aktualności dotyczące rzeszowskich inwestycji.

Re: [Wilkowyja] Zespół szkolno-przedszkolny

Postautor: riko » 23 lut 2018, 16:42

http://supernowosci24.pl/kiedy-ruszy-bu ... -wilkowyi/
RZESZÓW. Szkoła pijarów gotowa już w 2019 r.

Już we wrześniu przyszłego roku pierwsi uczniowie zasiądą w ławkach w nowej szkole podstawowej przy ul. Bałtyckiej. Właśnie otwarto oferty przetargowe. W ciągu miesiąca przetarg powinien zostać rozstrzygnięty i wyłoniony wykonawca. Koszt budowy to ok. 30 mln zł.

- Zaprosiliśmy 30 firm. Cztery zdecydowały się złożyć oferty – informuje ks. Józef Tarnowski z zakonu pijarów. – Po otwarciu zostaną poddane analizie formalnej i kosztorysów, czy są kompletne – dodaje. Później nastąpi drugi etap – negocjacji. Każda z tych firm będzie miała prawo przedłożyć nową kalkulację cenową. Po złożeniu nowych ofert zostanie wybrana najlepsza. – Trudno powiedzieć, kiedy ten termin nastąpi. Chcemy szybko przeprowadzić etap analizy formalnej i merytorycznej. Myślę, że to kwestia przyszłego tygodnia – ocenia ks. Tarnowski. Jak mówi, najprawdopodobniej do miesiąca wykonawca powinien zostać wyłoniony.

Termin oddania szkoły to 2019 r. – Chcemy otworzyć kilka poziomów naraz. Klasy pierwsze, drugie, czwarte i piąte i sukcesywnie te roczniki prowadzić, rekrutując kolejne klasy pierwsze – mówi ks. Tarnowski. To też kwestia organizacji szkoły, etatów dla nauczycieli. To też kwestia utrzymania szkoły. Od razu w szkole powstanie co najmniej dwanaście oddziałów. Jakie wymagania będą musieli spełnić uczniowie? – Na pewno jest podstawowe, to współpraca ze szkołą i wspólne myślenie kategoriami, którymi my myślimy jako zakon – oświadcza ks. Tarnowski. – Zależy nam nie tylko na wykształceniu dziecka, ale i jego wychowaniu. Mocno stawiamy na element formacji w wierze – dodaje. Jeśli ktoś chce uczęszczać do tej szkoły, powinien podzielać podobny system wartości. – Jeżeli ktoś by się z założenia deklarował, że jest osobą niewierzącą, to musimy się wspólnie zastanowić, czy jest nam po drodze – zauważa ksiądz.

Priorytetem jest szkoła podstawowa, lecz niewykluczone, że w przyszłości obok powstanie liceum. – Mamy rezerwę w projekcie budowlanym. Pozwolenie obejmuje dwa budynki wzajemnie połączone. Zakładamy, że liceum powstanie jako odpowiedź na zapotrzebowanie dla naszych absolwentów – oświadcza ks. Tarnowski.

Wioletta Kruk


Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4531
Na forum od: 04 lut 2015, 13:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [Wilkowyja] Zespół szkolno-przedszkolny

Postautor: pisul » 20 mar 2018, 21:00

Krakowska Chemobudowa wygrała przetarg na budowę szkoły pijarów na rzeszowskim osiedlu Wilkowyja...


źródło:
http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34 ... uduje.html
Awatar użytkownika
pisul
Moderator
Moderator
 
Posty: 3195
Na forum od: 27 cze 2014, 20:40

Re: [Wilkowyja] Zespół szkolno-przedszkolny

Postautor: MaciekContii » 21 mar 2018, 9:15

Świetnie,
zarobi Kraków podwójnie: działka za bezcen oddana zakonowi z Krakowa i zbieg okoliczności, że zarobek trafi do firmy budowlanej z Krakowa. Brawo włodarze.
MaciekContii
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 60
Na forum od: 19 mar 2018, 11:25

Re: [Wilkowyja] Zespół szkolno-przedszkolny

Postautor: xian » 12 kwie 2018, 5:57

Cytat z ogloszen parafialnych z tej niedzieli (8-04-2018):
Informujemy, że w najbliższym tygodniu rozpoczną się prace związane z budową szkoły. Zostanie ogrodzony teren i rozpoczną się prace ziemne. Informacje będą zamieszczane na stronie szkoły: http://www.szkola.rzeszow.pijarzy.pl.
xian
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 12 kwie 2018, 5:51

Poprzednia

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości